شنبه 06 سپتامبر 2008 13:34
رئيس جمهور : آمريكا گام مثبت خود را خراب نكند

محمود احمدي نژاد با بيان اينكه ملت ايران اجازه سازش و عقب نشيني را به هيچ كس نمي دهد، گفت: غربي ها چاره اي جز تطبيق خود با واقعيتهاي ملت ايران ندارند و اگر تهديد نيز بكنند راه به جايي نخواهند برد. به گزارش فارس، محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ديروز در ادامه دور دوم سفرهاي استاني در جمع مردم كهكيلويه و […]

محمود احمدي نژاد با بيان اينكه ملت ايران اجازه سازش و عقب نشيني را به هيچ كس نمي دهد، گفت: غربي ها چاره اي جز تطبيق خود با واقعيتهاي ملت ايران ندارند و اگر تهديد نيز بكنند راه به جايي نخواهند برد.
به گزارش فارس، محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ديروز در ادامه دور دوم سفرهاي استاني در جمع مردم كهكيلويه و بوير احمد با بيان اينكه ملت ايران هيچگاه ياد دلاوريها و فداكاريهاي زنان و مردان اين ديار در دفاع از عزت، شرف، فرهنگ و استقلال و ايمان ملت ايران را از ياد نخواهد برد، گفت: مردم اين ديار نمونه صفا، همت، بلندنظري و همدلي براي همه ملتها هستند. عشاير شجاع و غيور پرچمدار توحيد، دفاع از كيان عزت اسلام و ايران و به گفته امام عزيز، پشتوانه انقلاب هستند.
احمدي نژاد با طرح اين مسأله كه مسايل هسته اي در حال اجرا را به شما و ملت ايران ارايه مي كنم و نظرات شما را به گوش ملتهاي جهان مي رسانم، گفت: دشمنان ملت ايران با سلاح و بمب هسته اي مخالف نيستند، بلكه آنها از اينكه مي بينند دولت جمهوري اسلامي ايران در موضوع هسته اي پشت سر رهبري ايستادگي كرد و توي دهن زورگويان زد ناراحت هستند.
وي افزود: براي آنها داشتن يا نداشتن بمب، غني كردن اورانيوم و يا غني نكردن آن مهم نيست، شايد اين در گذشته برايشان مهم بود. براي آنها تعداد سانتريفيوژها مهم نيست، آنها فقط مي خواهند با يك برنامه رواني فعاليت ايران را متوقف كنند و سپس بگويند كه ما توانستيم ملت ايران را با فشار به عقب نشيني وادار كنيم.
رئيس جمهور با بيان اينكه آنها حتي حاضرند به دروغ ادعا كنند كه ايران عقب نشيني كرده است، اظهار داشت: چند هفته قبل فردي مطلبي نوشت و آنها سريع جار و جنجال به راه انداختند و تصور كردند كه مي توانند با اختلاف افكني مواضع خود را بر مسؤولان ايران تحميل كنند. اما در سفر مالزي اعلام كردم كه بيخودي خوشحال شده اند، چون مواضع ايران مشخص است و هيچ عقب نشيني اتفاق نيفتاده است.
وي با اشاره به بسته پيشنهادي ايران گفت: آنها به ما بسته اي دادند و ما هم بسته اي داديم و اعلام كرديم به غير از رژيم صهيونيستي كه آن را از اساس نامشروع مي دانيم با همه حاضر به مذاكره هستيم اما گفتيم كسي نمي تواند براي ما شرط بگذارد.
رئيس جمهور ادامه داد: در آن مذاكرات فقط نماينده يك كشور پاي خود را بيش از گليمش و زبانش را بيش از اندازه دراز كرد و آن هم نماينده استعمار پير در اين مذاكرات بود كه البته نماينده  شجاع ملت ايران با منطق جوابش را داد.
احمدي نژاد اظهار داشت: ملت ايران راه خود را انتخاب كرده است و اگر آنها براساس قانون، عدالت و منطق جلو بيايند ملت ايران در حل مشكلات جامعه بشري همكاري مي كنند؛ ديديد كه اينها دو سه سال پيش وقتي مقاومت ملت ايران را ديدند گفتند ايران يك قدرت منطقه اي است، به آنها گفتيم اشتباه مي كنيد، سپس گفتند ايران يك ابرقدرت منطقه اي است، اما بايد بدانند كه ايران يك ابرقدرت منطقه اي هم نيست، بلكه يك ابرقدرت جهاني است.
وي افزود: آمريكا چندي پيش اعلام كرد كه مي خواهد در مذاكرات شركت كند. نماينده اي از آمريكا نيز در مذاكرات شركت و متين سخنانش را مطرح كرد و احترام ملت ما را نگه داشت، اين يك گام مثبت بود، به آنها نصيحت مي كنم با ادعاهاي بي ربط و قلدري و خوي استكباري گام مثبت خودشان را خراب نكنند.
رئيس جمهور خاطرنشان كرد: ممكن است آنها چون در آستانه انتخاباتشان قرار گرفته اند حرفهايي در دفاع از صهيونيستهاي آدم كش بزنند، اما ما توجهي به آنها نمي كنيم و هرگز زير بار تهديد نخواهيم رفت.
احمدي نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به بررسي مشكلات مردم در سفرهاي استاني اظهار داشت: كساني كه پارتي بازي مي كنند در دولت نهم جايگاهي نخواهند داشت.
احمدي نژاد تصريح كرد: من در سفرهاي استاني اعلام كردم كه همه دستگاههاي دولت براي مردم و در خدمت عموم مردم باشد و پايه و اساس تمام كارها عدالت است.
رئيس جمهور در مورد مسايل مربوط به استان كهكيلويه و بوير احمد گفت: در سفر قبل تعدادي مصوبات در موضوعات گوناگون در اين استان داشتيم كه به نسبت اين مصوبات كارهاي خوبي انجام شده است، البته مشكلاتي در استان وجود دارد كه با باز شدن دو سه گره قابل حل است كه من اميدوارم با كمك جوانان عزيز اين منطقه اين مشكلات نيز مرتفع شود.
رئيس جمهور افزود: در مسيري كه به محل سخنراني مي آمديم بسياري از جوانان مي گفتند به رغم وجود تحصيلات و استعداد امكان كار در استان براي آنها فراهم نيست كه دولت نهم سعي دارد با تصويب 15 طرح بزرگ در اين سفر به رفع اين مشكل بپردازد.
احمدي نژاد از تلاش دولت براي احداث مجموعه اي جهت توليد انواع گياهان سخن گفت و افزود: براي ساخت كارخانجات توليد مصالح ساختماني 3 طرح، كارخانجات معادن فسفات 1 طرح، كارخانه هاي ماشين سازي و كارخانه هاي پايه صنعتي 4 طرح و در بخش صنايع شيميايي 6 طرح به تصويب دولت خواهد رسيد.
احمدي نژاد افزود: اين استان در بخش پالايش و پتروشيمي بسيار مستعد است كه طرحهاي اجرايي آن در دست مطالعه و طراحي است كه اميدواريم در سريعترين زمان ممكن به اجرا برسد.
احمدي نژاد از اختصاص 600 ميليارد تومان براي اجراي طرحهاي مصوبات سفر دوم به اين استان خبر داد و افزود: از حساب صندوق ذخيره ارزي مبلغ 250 ميليارد تومان براي رفع مشكل بيكاري اين منطقه اختصاص داده شده است.
احمدي نژاد در مورد موضوع راه آهن استان گفت: اين طرح نيز در دست مطالعه است كه فاز اجرايي آن بعد از فاز مطالعاتي صورت مي گيرد.
رئيس جمهور در مورد رفع مشكل عشاير با توجه به بروز خشكسالي سراسري در كشور گفت: براي رفع اين مشكل 90 ميليارد تومان بودجه اختصاص داده ايم.

ايران از كسي درخواست مذاكره نكرده است
رئيس شوراي عالي امنيت ملي با اشاره به مخالفت برخي كشورها با فعاليتهاي هسته اي ايران به بهانه هاي واهي گفت: آنها مي گويند فعاليتهايتان را متوقف كنيد تا با شما مذاكره كنيم اما ما كه از آنها درخواست مذاكره نكرده ايم بلكه آنها مي خواهند با ملت ايران صحبت كنند.
به گزارش فارس، محمود احمدي نژاد رئيس جمهور در ادامه سفر استاني خود به كهكيلويه و بويراحمد، در روستاي كوشك عليا حضور پيدا كرد و پس از ديدار با خانواده هاي سه تن از شهداي اين روستا، در جمع مردم اين منطقه سخنراني كرد.
احمدي نژاد درباره برخي مشكلات اين روستا گفت: خوشبختانه راه اصلي دسترسي به اين روستا در حال بهره برداري است و بايد با بودجه اي كه براي راه اصلي به فرعي اين روستا مصوب مي كنيم مشكل حمل و نقل اين منطقه مرتفع شود.
رئيس جمهور افزود: احداث كانال آب،  پيگيري طرح هادي و جدول كشي روستايي، انتقال خط لوله گاز به اين روستا و سرو سامان دادن به وضعيت تحصيل دختران و پسران اين منطقه را در دور دوم سفر به استان كهكيلويه و بويراحمد پيگيري خواهيم كرد.
احمدي نژاد همچنين درباره مسايل مهم روز دنيا نيز گفت:  وقتي كارشناسان خود اين كشورها مي نشينند و مسايل را تجزيه و تحليل مي كنند مي گويند اين شكستها به خاطر پيدايش انقلاب اسلامي و ايستادگي و مخالفت مردم ايران با ظلم است. البته اين كشورها هر روز به بهانه اي در مقابل ما مي ايستند و با ما مخالفت مي كنند و بهانه امروز آنها انرژي هسته اي است.
احمدي نژاد تصريح كرد: آنها مي گويند كه انرژي هسته اي ايران براي آنها خطرناك است اما خودشان مي دانند كه آنچه بيش از همه براي وجود اين مستكبران خطرناك است ايمان و وحدت ملت عزيز ايران است.
رئيس شوراي عالي امنيت ملي گفت: بايد ببينيم كه آنها از مخالفت 5 ساله خود و يا به تعبيري 2 سال و نيمه خود با دستيابي ايران به سلاح هسته اي به كجا رسيده اند و ما به كجا رسيده ايم. مردم ما نشان دادند كه وقتي در مورد مسأله اي ايستادگي مي كنند دشمن يك گام به عقب مي رود.

قدرتهاي زورگو بايد بر حق ملت ايران گردن بنهند
دكتر محمود احمدي نژاد، ديروز در ادامه  دور دوم سفر استاني به كهكيلويه و بويراحمد در جمع خانواده  شهدا و ايثارگران اين استان در گلزار شهداي ياسوج حضور پيدا كرد.
به گزارش ايسنا، رئيس جمهور گفت: من در اينجا از زبان شما عزيزان مي خواهم نصيحتي به قدرتهاي زورگو انجام دهم. به شما نصيحت مي كنم كه به راه درست، راه پاكي و راه عدالت بياييد. به راه حق، عدالت و قانون برگرديد و در اين راه حركت كنيد. اين براي شما بهتر است.
رئيس جمهور خطاب به اين قدرتها ادامه داد: اما بدانيد اگر بخواهيد با همان زبان زور و تهديد و غرور با ملت ايران صحبت كنيد، ملت ايران يكپارچه ايستاده و با مشتهاي محكم توي دهان تمام بدخواهان و دشمنان ايران عزيز مي زند.
احمدي نژاد تأكيد كرد: ملت ايران اهل منطق و قانون است و اگر يك روز در اوج مظلوميت به اين ملت و در حالي كه دستش خالي بود حمله كرديد و ديديد جوانان ايراني از تمام نقاط ايران جمع شدند و شما را سر جاي خود نشاندند، امروز براي تودهني به كساني كه بخواهند كوچكترين تعرضي به اين كشور بكنند، جانبازان، جوانان و ايثارگران اين استان يا فقط خود ياسوج كافي است.
رئيس جمهور در ادامه به سر و صداها و هياهوي برخي قدرتهاي زورگو اشاره كرد و گفت: اين سر و صداها و هياهوها بخاطر اين است كه آنها به آخر خط رسيده اند و در برابر ملت ايران كاري نمي توانند بكنند.
وي گفت: اين قدرتهاي زورگو بايد بر حق ملت ايران گردن بنهند، تسليم قانون بشوند و در مسير حق و عدالت حركت كنند.
رئيس جمهور افزود: عزتي كه اكنون جمهوري اسلامي در عرصه  جهاني دارد، مرهون خون شهيدان و تلاش و كوشش جانبازان است و اين عزت به فضل خداوند روز به روز در عرصه  جهاني افزايش پيدا مي كند.
رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنانش، راه شهيدان را تنها راه نجات، عزت و برطرف شدن مشكلات دانست و گفت: ما افتخار مي كنيم در چنين كشوري زندگي مي كنيم كه جانبازان آن سرافراز در برابر مشكلات ايستاده اند.
کاروان طریق القدس

آرشیو