شنبه 03 ژانویه 2009 12:07
سران رژيم غاصب بايد محاكمه و مجازات شوند

حضرت آيت الله خامنه اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي درباره مصيبت هولناک قتل عام مردم مظلوم غزه به دست صهيونيست هاي جنايتکار، ضمن محکوم کردن شديد همدستي ننگين دولت جنايتکار بوش با صهيونيست ها، سکوت و بي اعتنايي سازمان هاي جهاني و برخي دولتهاي عربي را زمينه ساز اين جنايات خواندند و با […]

حضرت آيت الله خامنه اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي درباره مصيبت هولناک قتل عام مردم مظلوم غزه به دست صهيونيست هاي جنايتکار، ضمن محکوم کردن شديد همدستي ننگين دولت جنايتکار بوش با صهيونيست ها، سکوت و بي اعتنايي سازمان هاي جهاني و برخي دولتهاي عربي را زمينه ساز اين جنايات خواندند و با اعلام روز دوشنبه (فردا) به عنوان عزاي عمومي، همه مجاهدان فلسطيني، ملت هاي مسلمان و آزاديخواه، علما، روشنفکران و رسانه هاي جهان اسلام را به اداي مسئوليت بسيار سنگين خود در مقابله با جنايات صهيونيزم خونخوار فراخواندند.

متن پيام به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

انا لله و انا اليه راجعون
جنايت هولناك رژيم صهيونيستي در غزه و قتل‌عام صدها مرد و زن و كودك مظلوم، بار ديگر چهره‌ي خونخوار گرگ هاي صهيونيست را از پشت پرده‌ي تزويرِ سال هاي اخير بيرون آورد و خطر حضور اين كافر حربي را در قلب سرزمين هاي اُمت اسلام، به غافلان و مسامحه‌كاران گوشزد كرد. مصيبت اين حادثه هولناك براي هر مسلمان بلكه براي هر انسان با وِجدان و با شرف در هر نقطه‌ جهان بسي گران و كوبنده است، ولي مصيبت بزرگتر سكوت تشويق‌آميز برخي دولت هاي عربي و مدّعي مسلماني است. چه مصيبتي از اين بالاتر كه دولت هاي مسلمان كه بايد در برابر رژيم غاصب و كافر و محارب، از مردم مظلوم غزه حمايت مي كردند، رفتاري پيشه كنند كه مقامات جنايتكار صهيونيست، گستاخانه آنها را هماهنگ و موافق با اين فاجعه‌آفرينيِ بزرگ معرفي كنند؟

سران اين كشورها چه جوابي در برابر رسول‌الله صلي‌الله‌عليه‌و‌آله خواهند داشت؟ چه جوابي به ملت هاي خود كه يقيناً عزادار اين فاجعه‌اند خواهند داد؟ به يقين امروز دل مردم مصر و اردن و ساير كشورهاي اسلامي از اين كشتار، پس از آن محاصره‌ طولاني غذائي و داروئي لبالب از خون است.

دولت جنايتكار بوش در واپسين روزهاي حكمراني ننگين خود با همدستي در اين جنايت بزرگ، رژيم آمريكا را بيش از پيش روسياه كرد و پرونده‌ جرائم خود را به عنوان جنايتكار جنگي قطورتر ساخت. دولت هاي اروپائي با بي‌تفاوتي و شايد همراهي خود در اين فاجعه‌ بزرگ،‌ يكبار ديگر دروغ بودن ادعاهاي طرفداري از حقوق بشر را ثابت كردند و شركت خود در جبهه‌ ضديت با اسلام و مسلمين را نشان دادند. اكنون سوال من از علماء و روحانيون جهان عرب و رؤساي از هر مصر اين است كه آيا هنگام آن نرسيده است كه براي اسلام و مسلمين احساس خطر كنيد؟ آيا هنگام آن نرسيده است كه به واجب نهي از منكر و كلمةُ حقٍ عندَ امامٍ جائر عمل كنيد؟

آيا عرصه‌ ديگري عريان‌تر از آنچه در غزه و فلسطين در جريان است در همدستي كُفار حربي با منافقان امّت براي سركوب مسلمانان لازم است، تا شما احساس تكليف كنيد؟

سوال من از رسانه‌ها و روشنفكران جهان اسلام و بويژه جهان عرب آن است كه تا چه هنگام به مسئوليت رسانه اي و روشنفكري خود بي‌تفاوت خواهيد ماند؟ آيا سازمان هاي حقوق بشرِ رسواي غرب و شوراي باصطلاح امنيت سازمان ملل بيش از اين هم ممكن است رسوا شوند؟

همه‌ مجاهدان فلسطين و همه‌ مؤمنان دنياي اسلام به هر نحو ممكن موظف به دفاع از زنان و كودكان و مردم بي‌دفاع غزه‌اند و هر كس در اين دفاع‌ مشروع و مقدس كشته شود شهيد است و اميد آن خواهد داشت كه در صف شهداي بدر و اُحد در محضر رسول‌الله صلي‌الله‌عليه‌وآله‌ محشور شود.

سازمان كنفرانس اسلامي بايد در اين شرائط حساس به وظيفه‌ تاريخي خود عمل كند و جبهه‌ يكپارچه اي به دور از ملاحظه‌كاري و انفعال، در برابر رژيم صهيونيستي تشكيل دهد. بايد رژيم صهيونيستي به وسيله‌ دولت هاي مسلمان مجازات شود. سران آن رژيم غاصب بايد به جرم اين جنايت و نيز محاصره طولاني مدّت، شخصاً محاكمه و مجازات شوند.

ملّت هاي مسلمان ميتوانند با عزّم راسخ خود اين مطالبات را تحقّق بخشند و وظيفه‌ سياستمداران و علما و روشنفكران در اين بُرهه بسي سنگين‌تر از ديگران است.

اينجانب به مناسبت فاجعه غزه روز دوشنبه را عزاي عمومي اعلام مي كنم و مسئولان كشور را به اداي وظائف خود در اين حادثه‌ غم‌انگيز فرا ميخوانم.

وَ سَيعلَمُ ‌الذين ظَلَموا اَيّ مُنقلبٍ يَنقلبون.
سيّدعلي‌ خامنه‌اي
8/دي/1387
29/ذي‌الحجة‌الحرام/

کاروان طریق القدس

آرشیو