چهارشنبه 14 ژانویه 2009 19:41
سران صهيونيست به پيشنهاد آتش‌بس روي آوردند

زيپي ليوني وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي پيشنهاد عقب‌نشيني نيروهاي اين رژيم از نوار غزه و پايان عمليات نظامي و بازگشايي گذرگاه تجاري در نوار عزه را مطرح كرد. ليوي در عين حال شرط اجراي اين پيشنهادها را توقف حملات موشكي مبارزان فلسطيني به سمت شهرك‌هاي صهيونيست‌نشين اعلام كرد. وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي در […]

زيپي ليوني وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي پيشنهاد عقب‌نشيني نيروهاي اين رژيم از نوار غزه و پايان عمليات نظامي و بازگشايي گذرگاه تجاري در نوار عزه را مطرح كرد. ليوي در عين حال شرط اجراي اين پيشنهادها را توقف حملات موشكي مبارزان فلسطيني به سمت شهرك‌هاي صهيونيست‌نشين اعلام كرد. وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي در عين حال تهديد كرد كه در صورت پرتاب موشك، تل‌آويو به آن پاسخ خواهد داد و بار ديگر گذرگاهها را خواهد بست. اين در حالي است كه زيپي ليوني دو روز قبل آغاز جنگ به نوار غزه، گفته بود كه برآوردهاي دستگاه امنيتي اسرائيل نشان مي‌دهد كه مي‌توان حماس را ظرف سه يا چهار روز نابود كرد. زيپي ليوني وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي پيشنهاد عقب‌نشيني نيروهاي اين رژيم از نوار غزه و پايان عمليات نظامي و بازگشايي گذرگاه تجاري در نوار عزه را مطرح كرد.
ليوي در عين حال شرط اجراي اين پيشنهادها را توقف حملات موشكي مبارزان فلسطيني به سمت شهرك‌هاي صهيونيست‌نشين اعلام كرد.
وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي در عين حال تهديد كرد كه در صورت پرتاب موشك، تل‌آويو به آن پاسخ خواهد داد و بار ديگر گذرگاهها را خواهد بست.
اين در حالي است كه زيپي ليوني دو روز قبل آغاز جنگ به نوار غزه، گفته بود كه برآوردهاي دستگاه امنيتي اسرائيل نشان مي‌دهد كه مي‌توان حماس را ظرف سه يا چهار روز نابود كرد.
” مئير داگان” رئيس موساد نيز به مقامات مصري در جريان ديدارش در منطقه “طابا” گفته بود كه مرگ حماس نزديك است و در خوش‌بينانه‌ترين حالت درگيري با اين جنبش يك هفته بيشتر طول نمي‌كشد.
در پي شكست و ناكامي رژيم صهيونيستي در دستيابي به اهداف مورد نظر خود در حمله به نوار غزه ، ايهود بارك وزير جنگ اين رژيم نيز تلاش دارد از راه ديپلماتيك به درگيري با حماس پايان بدهد و پيشنهاد يك هفته‌اي آتش‌بس‌ در غزه را مطرح كند.
به نوشته روزنامه صهيونيستي “هاآرتص” ايهود باراك، وزير جنگ رژيم صهيونيستي معتقد است كه تداوم اين جنگ بي‌نتيجه است و باعث تلفات جاني بيشتري در ميان نظاميان اسرائيلي مي‌شود و همچنين برفشارهاي بين‌المللي عليه اين رژيم مي‌افزايد.

کاروان طریق القدس

آرشیو