یکشنبه 25 ژانویه 2009 11:08
هاشمی رفسنجانی از حمایت جاسبی دست بردارد

 تاکید فعالین دانشجویی براصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد در شرایطی که گفته می شود بار دیگر شورای عالی انقلاب فرهنگی به سد هاشمی رفسنجانی در اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد برخورد کرده است، نمایندگان 5 تشکل بزرگ دانشجویی عصر شنبه گرد هم آمدند تا در یک نشست خبری که در محل شبکه خبر دانشجو برگزار شد، اعلام […]

 تاکید فعالین دانشجویی براصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد

در شرایطی که گفته می شود بار دیگر شورای عالی انقلاب فرهنگی به سد هاشمی رفسنجانی در اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد برخورد کرده است، نمایندگان 5 تشکل بزرگ دانشجویی عصر شنبه گرد هم آمدند تا در یک نشست خبری که در محل شبکه خبر دانشجو برگزار شد، اعلام کنند که با وجود اختلاف سلایق درخصوص نظارت پذیر و پاسخگو کردن مدیریت این دانشگاه بر مبنای اصلاح اساسنامه هم نظر هستند.

 

 

 

 

 

در این نشست عضو شوراي مركزي جنبش عدالتخواه دانشجويي گفت: اميدواريم دانشگاه آزاد فضاي بسته‌اي كه در خارج و داخل محيط كاري خود ايجاد كرده بشكند و اجازه دهد قانون محور اصلي تحقيقات قرار بگيرد.

به گزارش فارس، محمدصالح مفتاح عضو شوراي مركزي جنبش عدالتخواه دانشجويي با بيان اينكه كسي نمي‌تواند منكر اين شود كهدانشگاه آزاد خدماتي را به جامعه ارائه كرده است، گفت: همه به روند عملكرد اين مجموعه انتقادهايي داريم اما اين موضوع نبايد موجب شود كه بگوييم دانشگاه آزاد هيچ خدمتي انجام نداده است.

وي افزود:‌ امروز شاهديم كه تحصيلات تكميلي و بخش گسترده‌اي از پيشرفت‌هاي ما در علوم به واسطه حضور دانشگاه آزاد در انقلاب اسلامي گسترش يافته است.

وي با اشاره به اينكه نقد يك طرفه هميشه مذموم بوده است، اظهار داشت: اما متاسفانه ديديم كه دانشگاه آزاد هميشه دعوت به مناظرات را بي‌پاسخ گذاشته و هيچ يك از مسئولان مربوطه نمي‌خواستند خود را در مقابل سوالات متعدد قرار دهند.

عضو شوراي مركزي جنبش عدالتخواهي دانشجويي با بيان اينكه ما از دانشگاه آزاد شفاف‌سازي را مي‌خواهيم و انتظارمان اين است كه مديريتي كه پس از 25 سال پاسخگو نبوده، امروز پاسخگوي سوالاتي باشند كه كم كم دارد به ارزش‌هاي انقلاب لطمه وارد مي‌كند، خاطرنشان كرد: انتظار ما اين است كه دانشگاه آزاد درباره روند‌هاي مالي و گزينش دانشجو پاسخگو باشد تا جامعه از شبهات موجود رهايي پيدا كند.

مفتاح افزود: ما به دليل اينكه به خطاي دانشگاه آزاد مظنون هستيم، تاكيد داريم كه مسوولان اين دانشگاه در مورد موضوعات مطرح شده پاسخ صريح بدهند.

وي با اشاره به اينكه تصحيح و اصلاح اساسنامه و نظارت بر دانشگاه آزاد از نكات بسيار مهم است، اظهار داشت: اميدواريم دانشگاه آزاد فضاي بسته‌اي كه در خارج و داخل محيط كاري خود ايجاد كرده، بشكند و اجازه دهد قانون محور اصلي تحقيقات قرار بگيرد.

عضو شوراي مركزي جنبش عدالتخواهي دانشجويي از قوه قضاييه و مجلس شوراي اسلامي خواست به وظايف خود در رابطه با اين دانشگاه عمل كرده و هيچ گونه مسامحه‌اي به خرج ندهند.

وي خاطرنشان كرد: مجلس بايد همچون گذشته وظايف خود را در امر نظارت انجام داده و اجازه ندهد اين موضوع به فراموشي سپرده شود.

مفتاح همچنين با ابراز اميدواري از اينكه جنبش دانشجويي به بهانه بررسي كار دانشگاه آزاد وارد مصاديق نشده و خود را بازيچه احزاب قرار ندهد، تاكيد كرد: جنبش دانشجويي نبايد اجازه بدهد امثال جهانشاهي‌ها فراموش شوند.

آقاي هاشمي از حمايت جاسبي دست بردارد

در ادامه این نشست، دبير شوراي تبيين مواضع بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي تهران بزرگ گفت: هرچند بعيد است اما از آقايهاشمي رفسنجاني نيز انتظار داريم كه دست از حمايت جاسبي و ديگر فرزندان معنوي خود در دانشگاه آزاد بردارد.

عليرضا زاهدي ادامه داد: جنبش دانشجويي ماه‌ها است كه خواستار برخورد با مفسدين درون دانشگاه آزاد است و هم اكنون كه مهلت اصلاح اساسنامه اين دانشگاه به اتمام رسيده، تشكل‌هاي دانشجويي دست به دست هم داده و يكه‌تازي‌هاي مفسدين دانشگاه‌ آزاد را به پايان خواهند رساند.

زاهدي با بيان اينكه ما آماده‌ايم كه فضايي براي بيان نظرات رئيس دانشگاه آزاد فراهم كنيم، گفت: اما متاسفانه هر بار كه نشست‌هايي به منظور بررسي وضعيت مديريت دانشگاه آزاد برگزار مي‌شود، رئيس اين دانشگاه با وجود دعوت دانشجويان، اين دعوت‌ها را رد مي‌كند و به جاي وي عده‌اي منتسب به دانشگاه آزاد با حضور خود در جلسات موجب اغتشاش مي‌شود.

دبير شوراي تبين مواضع بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي تهران بزرگ با انتقاد از صدا و سيما به دليل ورود نامناسب به اين عرصه، خاطرنشان كرد:‌ متاسفأنه وقتي صدا و سيما مي‌خواهد در اين حوزه عدالتخواهانه وارد شود، با كج سليقگي، تنها يك طرف مناقشه يعني شخص آقاي جاسبي را دعوت كرده و از دعوت منتقدين خودداري مي‌كند.

زاهدي با اشاره به اينكه اين ذهنيت در دانشجويان پس از مشاهده عدم پاسخگويي جاسبي تقويت شده كه رياست دانشگاه آزاد در مسائلي كه مطرح مي شود مقصر است، افزود:‌ جنبش دانشجويي با اطمينان وارد عرصه نقد مديريت دانشگاه آزاد وارد شده و خود را آماده پرداختن هر گونه هزينه‌اي كرده‌اند، چه آنكه تاكنون نيز دانشگاه آزاد از چند دانشجوي منتقد اين دانشگاه شكايت كرده است.

دبير شوراي تبين مواضع بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي تهران بزرگ با اشاره به فشارهاي مالي به خانواده‌هاي دانشجويان دانشگاه‌ آزاد گفت: از سوي ديگر ضعف علمي اين دانشگاه موجب شده است كه كردان‌ها، رحيمي‌ها و بسياري از مديران در دولت دوم خرداد و مجلس ششم و برخي مجالس ديگر در اين دانشگاه مدرك گرفته و وارد عرصه مديريتي شوند.

زاهدي افزود: مشكلات فرهنگي و اخلاقي اين دانشگاه نيز در شهرستان‌ها خود را عيان كرده است.

وي در ادامه سخنان خود با اشاره به اينكه جنبش دانشجويي در فضاي دانشگاه آزاد نمي‌تواند رشد كند، فضاي اين دانشگاه را يادآور فضاي وسيع دانشگاه‌ها در سال‌هاي دولت سازندگي توصيف كرد و افزود: مجموعه اين مشكلات سبب شده است كه جنبش دانشجويي احساس كند در اين حوزه در حال مبارزه با نوعي استعمار آمريكايي است و اين مبارزه، يك مبارزه درون جبهه‌اي نيست.

دبير شوراي تبين مواضع بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي تهران بزرگ خاطرنشان كرد: در اين زمينه از تشكل‌هاي دانشجويي دانشگاه آزاد بيش از اين انتظار مي‌رود و انشاءالله اين تشكل‌ها وظيفه خود را انجام خواهند داد.

زاهدي با بيان اينكه بسياري از دانشجويان بسيجي دانشگاه آزاد اظهار مي‌كنند كه اگر بيانيه يا حرفي برخلاف مديريت غيرقانوني اين دانشگاه عنوان كنند، توسط دانشگاه سركوب و يا تهديد خواهند شد و احتمال اخراج آنها وجود دارد، افزود: از تشكل‌هاي دانشجويي مي‌خواهيم علاوه بر عدالتخواهي در گفتار، در رفتار خود نيز به عدالتخواهي وفادار باشند.

وي در ادامه با تاكيد بر اينكه دانشگاه آزاد فقط مشكل اساسنامه‌اي ندارد، بلكه يكي ديگر از مشكلات، افراد حاكم بر آن هستند، خاطرنشان كرد: از آيت‌الله هاشمي شاهرودي رياست محترم قوه قضائيه انتظار مي‌رود كه با پيگيري انتقادات نمايندگان مجلس و آقاي رئيس‌جمهور از مديريت دانشگاه آزاد، پيگير مفسدان پنهان شده در اين دانشگاه باشند.

دبير شوراي تبين مواضع بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي تهران بزرگ اظهار داشت: از آقاي ابوترابي نائب رئيس مجلس هشتم كه با حضور خود در نمايشگاه 25 سال دستاورد دانشگاه آزاد، نرمش مجلس رادر مقابل اين باندها اعلام كردند، نيز انتظار مي‌رود كه دامن مجلس اصولگرا را كه به دليل حمايت‌هاي گهگاه از مديريت دانشگاه آزاد آلوده شده است را آلوده‌تر نكند.

زاهدي خاطرنشان كرد: از وامداران دانشگاه آزاد نمي‌توان انتظار خاصي داشت و اميدواريم مشمول هدايت الهي شوند.

وي در ادامه سخنان خود با بيان اينكه هر چند بعيد است اما از آقاي هاشمي رفسنجاني نيز انتظار داريم كه دست از حمايت جاسبي و ديگر فرزندان معنوي خود در دانشگاه آزاد بردارد، اظهار داشت: با اين وجود به نظر مي‌رسد كه اين حمايت‌ها وي را در لبه تيز نقد دانشجويان قرار خواهد داد و اميدواريم ايشان به رئيس غيرقانوني هيات امناي دانشگاه آزاد تبديل نشود.

دانشگاه آزاد تبديل به جزيره‌اي دور افتاده و خودمختار شده است

دبيركل اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان گفت: دانشگاه آزاد محيطي را فراهم كرده كه فساد به راحتي در آن اتفاق مي‌افتد و تبديلبه جزيره‌ دور افتاده‌اي شده كه قوانين و اعمالش را خود تعيين مي‌كند.

علي جوادي گفت: يكي از بهترين مسيرهاي بلند كردن پرچم عدالتخواهي طرح سوال است. ما امروز براي پرسيدن سوالاتي در صحنه هستيم كه طي چند سال گذشته توسط جاسبي و ساير مديران دانشگاه آزاد بي پاسخ مانده و معتقديم كه طرح اين سوالات به گفتمان عدالتخواهي كمك مي‌كند.

جوادي با بيان اينكه اتفاقاتي در جريان و بحث مطالبات دانشجويان و پاسخگويي مسوولان دانشگاه آزاد رخ داد و در قبال اين عمل‌ها يعني طرح سوال از دانشگاه آزاد عكس‌العمل‌هايي بوده كه قابل تامل است، اظهار داشت: شاهد بوديم دانشجويان و تشكل‌هاي دانشجويي در برخي از دانشگاه‌ها برنامه‌هايي را جهت بررسي وضعيت دانشگاه آزاد اجرا مي‌كردند و برخي ديگر از افراد با سازماندهي مي‌آمدند و موجب برهم خوردن مراسم مي‌شدند.

وي همچنين به امضاي 100 نفره بيانيه تشكل‌هاي دانشجويي اشاره و تصريح كرد: شاهد بوديم كه پس از انتشار اين بيانيه دانشگاه آزاد بيانيه‌اي با امضاي 110 نفر در تقابل با آن صادر كرد و بعدا مشخص شد كه اكثر امضا‌كنندگان نيز ارتباطي با اين دانشگاه نداشتند.

دبيركل اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان خاطرنشان كرد: اين اتفاقات نشانگر تلاش‌هاي مذبوحانه دانشگاه آزاد به منظور عدم پاسخگويي است.

وي به هدف دار بودن طولاني شدن بحث تغيير اساسنامه دانشگاه آزاد اشاره و تصريح كرد: شاهد آن بوديم كه طرحي دوفوريتي در مجلس تصويب شد كه طبق آن اساسنامه موسسات آموزشي غير دولتي در اختيار خود آنها قرار مي‌گيرد. اينگونه رفتار نشانگر وجود يك مافيا براي فراموش شدن اين موضوع است.

جوادي افزود: در اتفاقي ديگر زماني كه دانشجويان دانشگاهي براي پرسيدن اين سوالات برنامه‌اي ترتيب مي‌دهند، اما 6 نفر از نمايندگان مجلس با مدير آن دانشگاه تماس گرفته و مانع از برگزاري مراسم مي‌شود و اين موضوع را در مجلس به وضوح مي‌بينيم.

وي اتمامي ين اتفاقات را يك زنگ خطر مهم دانست و اظهار داشت: تمامي اين موضوعات اين سوال را مطرح مي‌كند كه چرا دانشگاه آزاد بايد به همچين مكاني برسد تا بتواند برخي افراد در نهادهاي مهم كشور را به نفع خود وادار به انجام كاري كند.

دبير كل اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان گفت: به طور عمده دانشگاه آزاد تمامي شرايط و فضايي كه بخواهد فاسد شود را براي خود فراهم كرده است. دانشگاه آزاد محيطي را فراهم كرده كه فساد به راحتي در آن اتفاق مي‌افتد و تبديل به جزيره‌ دورافتاده‌اي شده كه قوانين و اعمالش را خود تعيين مي‌كند .و اين برخلاف آن چيزي است كه مردم از انقلاب انتظار دارند.

جوادي خاطرنشان كرد: اشتباه اصلي در دانشگاه آزاد آن بودكه به اين دانشگاه از ابتداي تاسيس نگاه كمٌي شد و مسئولان آن فقط به فكر گسترش آن بودند و به كيفيت بها ندادند.

وي مشكلات فرهنگي به وجود آمده در اين دانشگاه و نيز عدم وجود فضاي كار سياسي براي تشكل‌ها و انجمن‌هاي دانشجويي به خاطر محدوديت‌هاي اعمال شده توسط مديران دانشگاه را از جمله نقاط ضعف دانشگاه آزاد برشمرد و اظهار داشت: در فضاي موجود اتهامي كه به تشكل‌هاي دانشجويي براي طرح سوال از دانشگاه آزاد مطرح مي‌كنند اين است كه آنها نيات سياسي در سر دارند.

دبير كل اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان در پاسخ به اين اتهام تصريح كرد: اگر قرار بود اين موضوع در لواي جريانات سياسي انجام شود، چرا 5 تشكل مختلف دانشجويي با عقايدي متفاوت كه از آنها مي‌شناسيم به طور مشترك بر اين موضوع اتفاق نظر دارند؟

جوادي با تاكيد بر اينكه برخي چهره‌هاي سياسي بايد از حمايت‌هاي خود از دانشگاه آزاد دست بردارند، گفت: عدم حمايت آيت الله هاشمي رفسنجاني از دانشگاه‌ آزاد هم به نفع خودشان است و نيز اجازه مي‌دهد كار بررسي دانشگاه‌ آزاد در روال قانوني خود انجام شود.

تمام تشكل‌هاي دانشجويي براي اصلاح دانشگاه آزاد وارد عرصه شده‌اند

دبير اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل اظهار داشت:‌ تشكل‌هاي دانشجويي تمام قد براي اصلاح مديريت دانشگاه آزادوارد عرصه شده‌اند و تا رسيدن به هدف نهايي عقب‌نشيني نمي‌كنند.

محمد محمدي مسعودي اظهار داشت: اگر جريان دانشجويي تمام قد در ميدان اصلاح دانشگاه آزاد وارد شده، به اين دليل است كه به يقين رسيده است كه اين روند در دانشگاه آزاد به گفتمان و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و كارآمدي آن و همچنين اميد مردم به اصلاح درون گفتمان نظام ضربه مي‌زنند.

وي افزود: مردم احساس مي‌كنند كه عده‌اي به نام امام و انقلاب هر چه بخواهند انجام مي‌دهند و بدون هيچ نظارتي مسير دلخواه خود را طي مي‌كنند.

دبير اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل با بيان اينكه عدم رسيدگي مناسب به وضعيت مديريت دانشگاه آزاد، نهادهاي مختلف مانند قوه قضاييه و مجلس را زير سوال مي‌برد، خاطرنشان كرد: به تمامي تشكل‌هاي دانشجويي تمام قد وارد شده‌اند تا وظيفه خود را در اين زمينه انجام دهند و تحت هيچ شرايطي عقب‌نشيني نخواهند كرد.

مسعودي با تاكيد بر اينكه بين اصل وجودي دانشگاه‌ آزاد، دانشجويان اين دانشگاه و اساتيد معظم و كاركنان زحمت‌كش آن با مديريت دانشگاه‌ آزاد تمايز قائل هستيم اظهار داشت: انتقادات از دانشگاه آزاد صرفا به عملكرد مديريت و قوانين حاكم بر آن برمي‌گردد و مشكل اصلي در اين دانشگاه نظارت ناپذير بودن آن است، چراكه مديريت دانشگاه آزاد خود را در مقابل هيچ كس پاسخگو نمي‌داند.

وي با اشاره به اينكه مقام معظم رهبري شوراي عالي انقلاب فرهنگي را ملزم به اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد كردند، افزود: هنگامي كه اين مسئله در شوراي عالي انقلاب فرهنگي مطرح شد، دانشگاه آزاد مهلت خواست تا اساسنامه را اصلاح كند، اما متاسفانه پس از چندين بار مهلت دادن، اين اساسنامه هيچگاه اصلاح نشد.

دبير اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل در ادامه سخنان خود با بيان اينكه مصرانه از اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي مي‌خواهيم كه به دور از هياهو و جنجال و فارغ از فشارهاي دانشگاه آزاد به وظيفه خود عمل كنند، اظهار داشت: از دولت محترم نيز خواستاريم كه به شعار خود مبني بر اصلاح دانشگاه آزاد در چند وقت باقيمانده از عمر دولت نهم جامه عمل بپوشاند.

مسعودي در ادامه سخنان خود با اشاره به عملكرد قوه قضائيه در خصوص موضوع مديريت دانشگاه آزاد خاطرنشان كرد: رياست قوه قضائيه از پرونده قطور دانشگاه آزاد كه توسط هيات تحقيق و تفحص از آموزش عالي در مجلس هفتم به اين قوه ارسال شد و همچنين گزارشاتي كه از طريق نهادهاي مردمي ارائه شده است،‌ آگاهي دارند و لازم است كه اقدام عاجل در اين خصوص انجام شود.

وي با طرح اين سوال كه قوه قضائيه كه بايد مرجع و پناه مظلومان باشد، چرا هيچ اقدامي در اعاده حيثيت از خود نشان نمي‌دهد، تصريح كرد: اگر دانشگاه آزاد هيچ تخلفي انجام نداده باشد و تنها تخلفش همان صحنه‌اي باشد كه در فيلم بازبيني يك پرونده به تصوير كشيده مي‌شود و در آن در جمهوري اسلامي موي زن مسلماني را بريده و او را تهديد مي‌كنند، همين تخلف آشكار جا دارد كه شخص رياست قوه قضائيه شخصاً وارد صحنه شده و اقدام كند.

دبير اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل افزود: پس از پخش اين فيلم در دانشگاه‌ها دانشجويان نسبت به قوه قضائيه ديدگاه مثبتي پيدا نكرده‌اند، لذا از آيت‌الله شاهرودي مي‌خواهيم با دستور عاجل خود به پرونده دانشگاه آزاد به صورت ويژه رسيدگي كنند و اگر مسائل مطرح شده اشتباه است با مطرح كنندگان اين مسائل و اگر درست است با مجرمان در دانشگاه‌ آزاد برخورد كنند.

مسعودي تاكيد كرد: اگر آقاي جاسبي از خود مطمئن است اجازه دهد روال قانوني طي و مسائل براي مردم شفاف شود.

وي در ادامه با بيان اينكه خواسته‌هاي ما از دانشگاه آزاد به حق خواسته كل دانشجويان و مردم است، خاطرنشان كرد: اگر آقاي جاسبي به اين موضوع شك دارند مي‌توانند رفراندومي در دانشگاه آزاد برگزار كنند.

مسعودي در پايان براي برگزاري مراسم مناظره با موضوع “خدمت‌ها و خيانت‌هاي مديريت دانشگاه آزاد” با حضور رياست اين دانشگاه و منتقدين اعلام آمادگي كرد.

دانشگاه آزاد به جاي مركز علمي به كارتل اقتصادي تبديل شده است

دبير تشكيلات دفتر تحكيم وحدت گفت: دانشگاه آزاد به دليل سوء ‌مديريت جاسبي به يك كارتل بزرگ اقتصادي تبديل شده است.

مهدي عباسي مهر با بيان اينكه عدالتخواهي اصل جداناپذير و لاينفك جريان فكري انقلاب اسلامي ايران است تصريح كرد: مردم ايران از آنجا كه خود را صاحبان اصلي انقلاب اسلامي و نظام مي‌دانند، نسبت به همه اتفاقاتي كه در اين نظام مي‌افتد، دغدغه دارند و اين دغدغه خود را بارها و بارها به منصه ظهور گذاشته‌اند.

وي با تاكيد بر اينكه دعواي دانشجويان با مديريت دانشگاه آزاد يك دعواي سياسي نيست، خاطرنشان كرد: خواسته ما پاسخگو بودن و نظارت پذير بودن آقاي جاسبي و مسولان دانشگاه آزاد است و آنچه كه نظام دراين باره از آن رنج مي‌برد، سوء‌مديريت و بي‌قانوني است كه اين سوء مديريت به شخص آقاي جاسبي برمي‌گردد.

دبير تشكيلات دفتر تحكيم وحدت با بيان اينكه مشاهده اين نوع سوء مديريت‌ها و عدم نظارت‌ها نسل‌هاي جديد انقلاب را به انقلاب بدبين مي‌كند، تصريح كرد: متأسفانه قسمتي از دانشجويان كه نقدهاي سنگيني به مديريت دانشگاه آزاد دارند اين سوء‌ مديريت‌ها را به نام نظام مي‌نويسند.

عباسي مهر با اشاره به اينكه مردمي كه همواره حامي انقلاب اسلامي و نظام مقدس جمهوري اسلامي بوده‌اند در صورت مشاهده سوء مديريت‌ها ساكت نمي‌نشينند، گفت: مردم و دانشجويان كشورمان بسيار هوشيار هستند و نسبت به مسائل توجه خاصي دارند.

وي با بيان اينكه دانشگاه آزاد به عنوان يك نهاد داراي چارچوب مشخص و اساسنامه مدوني نيست، گفت: اين دانشگاه در حال حاضر به يك كارتل بزرگ اقتصادي تبديل شده است و توجهي به سيستم مديريت كشور ندارند و به همين سبب آسيب‌هاي جدي به بدنه علمي و رواني جامعه وارد مي‌كند.

دبير تشكيلات دفتر تحكيم وحدت با اشاره به اينكه حتي اساس اساسنامه‌اي دانشگاه آزاد داراي مشكلات بسيار جدي است كه مي‌توان نمود آن را در مديريت دانشگاه آزاد مشاهده كرد، افزود: اگر دانشگاه آزاد قانونمند بود، شاهد بي‌برنامگي در آن نبوديم.

عباسي‌مهر با بيان اينكه در برخي از واحدهاي دانشگاه آزاد مديراني حاكم هستند كه 20 سال است از چنين سمتي برخوردارند، اظهار داشت: اينها موجب شده است كه دانشگاه آزاد به كارتل اقتصادي تبديل شود و افكار عمومي اين برداشت را دارد كه سيستم دانشگاه آزاد تنها به فكر منافع خود بوده و توجهي به سطح آموزش ندارد و بدون توجه به كيفيت متوجه كميت است.

وي با ابراز تاسف از اينكه جاسبي و برخي ديگر به دنبال سياسي جلوه دادن موضوع دانشگاه آزاد هستند، افزود: حتي اگر جنبش دانشجويي نيز در موضوع مديريت دانشگاه آزاد سكوت كند، مردم سكوت نخواهند كرد چرا كه اصلاح مديريت دانشگاه آزاد خاص عمومي مردم است.

دبير تشكيلات دفتر تحكيم وحدت تاكيد كرد: اگر جاسبي به اصلاح در دانشگاه آزاد تن ندهد، از مردم سيلي محكمي خواهد خورد وهيچ گاه نمي‌تواند قامت راست كند، چه آنكه دولت سازندگي نيز خلق و خوي دانشگاه آزاد را داشت و جوابش را از مردم ديد و دولت اصلاحات نيز جواب درخوري از مردم دريافت كرد.

عباسي‌مهر افزود: بهتر است مديريت دانشگاه آزاد نگذارد كار به جايي برسد كه مردم وارد كار شده و جواب محكمي به وي بدهد.

وي با بيان اينكه اگر توجهي نسبت به عدالت نشود اساس انقلاب زير سوال خواهد رفت، خاطرنشان كرد: آقاي هاشمي نيز كه در جريان انقلاب موثر بوده‌اند اگر به افكار عمومي رجوع كنند، متوجه خواهند شد كه عملكردشان در خصوص موضوع دانشگاه آزاد مردم را به انقلاب و نظام دلگرم مي‌كند يا دلسرد؟

دبير تشكيلات دفتر تحكيم وحدت در پايان سخنان خود با بيان اينكه اميدمان براي اصلاح دانشگاه آزاد به خدا و مقام معظم رهبري و پيگيري‌هاي دانشجويان است، تصريح كرد: دانشجويان اگر به فكر منافع خود بودند، وارد موضوع انتقاد به جاسبي نمي‌شدند.

منبع : رجاء نیوز

کاروان طریق القدس

آرشیو