دوشنبه 26 ژانویه 2009 05:21
خلع سلاح حماس هدف كليدي سفر نماينده اوباما به خاورميانه است

یك شبكه خبري آمريكايي وابسته به ارتش آمريكا با اشاره به تداوم سياست هاي خاورميانه اي جرج بوش در دوره اوباما، خلع سلاح حماس را هدف كليدي سفر نماينده كاخ سفيد به سرزمين هاي اشغالي اعلام كرد.

به گزارش «شبكه خبر دانشجو»، شبكه خبري فاكس نيوز وابسته به پنتاگون با يادآوري سفر جرج ميچل، نماينده باراك اوباما، رئيس جمهور آمريكا در امور خاورميانه به فلسطين اشغالي نوشت: اگرچه اين سفر هنوز رسما اعلام نشده است اما اين سفر كه قرار است روز چهارشنبه انجام شود اولين سفر يك مقام دولت جديد به اسرائيل خواهد بود.

فاكس نيوز انتخاب ميچل به عنوان نماينده دولت جديد ايالات متحده در مسائل خاورميانه از سوي هيلاري كلينتون، وزير خارجه را شروع تلاش هاي جديد آمريكا براي شروع مذاكرات صلح خاورميانه و صلح عربي-اسرائيلي عنوان كرد.

اين شبكه خبري آمريكايي به نقل از منابع ناشناس، گفت وگو با سران رژيم صهيونيستي و همچنين مقامات تشكيلات خودگردان فلسطيني به منظور ازسرگرفتن مذاكرات سازش (مذاكرات براي ايجاد دو دولت فلسطيني و اسرائيلي) را در دستور كار سفر ميچل به سرزمين هاي اشغالي عنوان كرد.

فاكس نيوز گسترش تلاش ها براي خلع سلاح حماس را نيز از اهداف كليدي سفر فرستاده اوباما به خاورميانه دانست و نوشت: ميچل احتمالا در سفر هشت تا 10 روزه خود، علاوه بر ديدار از كرانه باختري و تل آويو ديدارهايي از مصر و اردن نيز خواهد داشت.

لازم به ذکر است، ميچل يك سناتور بازنشسته و از طرفداران طرح سازش براي حل مسئله فلسطين است.

طرح سازش يا طرح ايجاد دو دولت فلسطيني اسرائيلي براي دو ملت اسرائيل و فلسطين از آنجا كه حق بازگشت آوارگان فلسطيني به سرزمين آبا و اجداديشان را در نظر نمي گيرد و در واقع تنها تلاشي از سوي ايالات متحده براي مشروعيت بخشي به رژيم صهيونيستي است از طرف مقاومت اسلامي فلسطين رد شده و مورد نفرت فلسطيني هاست.

کاروان طریق القدس

آرشیو