یکشنبه 01 فوریه 2009 05:06
اسماعيل هنيه از حمايتهاي رهبر معظم انقلاب و ملت قهرمان ايران قدرداني كرد

اسماعيل هنيه نخست‌وزير دولت قانوني فلسطين در پيامي خطاب به رهبر معظم انقلاب خاطرنشان كرد: سخنان و پيامهاي جنابعالي به هنگام روزهاي سخت جنگ غزه، موجب دميده شدن روح عزت، آزادگي، كرامت، و ايستادگي در ميان مردم غزه و نيروهاي مقاومت در مقابله با تجاوز دشمن شد.

به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، اسماعيل هنيه نخست وزير دولت قانوني و مردمي فلسطين در پيامي به حضرت آيت‌الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ضمن قدرداني از حمايت‌هاي بي‌دريغ و شجاعانه ايشان و ملت قهرمان ايران از مردم فلسطين بويژه غزه و نيروهاي مقاومت اسلامي تأكيد كرد: از طرف خود و ملت فلسطين و از طرف غزه مجروح ولي پيروز، بهترين درودها را بخاطر مواضع اسلامي و ممتاز جنابعالي و ملت بزرگ ايران مي فرستم.
متن پيام به اين شرح است:
باسمه تعالي
آيت‌الله العظمي علي خامنه‌اي رهبر جمهوري اسلامي ايران
السلام عليكم و رحمة‌الله و بركاته
اين براي من مايه افتخار است كه به نمايندگي از دولت و ملت فلسطين و به نمايندگي از غزه مجروح ولي پيروز، مراتب قدرداني و تشكر خود را از مواضع ممتاز و شجاعانه و اسلامي جنابعالي كه نشان دهنده، روح والاي رهبري ايران اسلامي و روح بزرگ ملت ايران است، اعلام كنم.
سخنان و پيامهاي جنابعالي قبل از تجاوز به غزه و همچنين به هنگام روزهاي سخت جنگ غزه، موجب دميده شدن روح عزت، آزادگي، كرامت، و ايستادگي در ميان مردم غزه و نيروهاي مقاومت در مقابله با تجاوز دشمن شد.
در سايه رهنمودهاي مسئولانه جنابعالي، جمهوري اسلامي ايران در تمام عرصه‌هاي ممكن بويژه در نشست غزه در دوحه، فعالانه ايفاي نقش كرد به گونه‌اي كه اين تلاشها موجب ياري مردم بي‌ياور ما شد و اميد جديدي را در ميان مردم فلسطين به وجود آورد.
جمهوري اسلامي ايران با حمايتهاي خود در عرصه‌هاي مختلف موجب كمك به پايداري مردم فلسطين شد. پيروزي مردم غزه در جنگ اخير در واقع دومين پيروزي مقاومت اسلامي بعد از جنگ جنوب لبنان است و خداوند به جنابعالي و ملت ايران بخاطر اين مساعدتها و حمايتها جزاي خير عنايت فرمايد.
ملت ايران در سايه رهبري جنابعالي تلاش‌ها و اقدامات زيادي در حمايت از مردم فلسطين انجام داده است كه اين تلاشها مايه افتخار ما است و از آنها تشكر و قدرداني مي كنيم.
مردم فلسطين بويژه مردم غزه همچنان نيازمند حمايتهاي سياسي و غير سياسي و حمايتهاي مردمي براي بازسازي و فائق آمدن بر مشكلات ناشي از تجاوز دشمن و كاهش هزينه هايي هستند كه ديگران بوجود آورده اند.
رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران، ملت فلسطين نيازمند يك زندگي آزاد و شرافتمندانه بدون اشغالگري و محاصره است تا بتواند به قدرت و عزت واقعي خود دست يابد. تحقق اين هدف بعد از لطف و توفيق الهي، نيازمند ادامه حمايت‌هاي جنابعالي و ملت مسلمان ايران در مواجهه با حكومت ظالم آمريكا و رژيم جنايتكار صهيونيستي است.
در پايان تشكر و قدرداني من و ملت فلسطين از عنايتهاي جنابعالي و ملت ايران اسلامي را پذيرا باشيد.
برادر شما اسماعيل هنيه
رئيس هيأت وزيران

کاروان طریق القدس

آرشیو