یکشنبه 01 فوریه 2009 05:21
طرح تحول اقتصادي هدفمند كردن ثروت ملي است

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه دولت نهم پركار و كم‌خرج است، گفت: دولت نهم به دنبال طرح تحول اقتصادي است كه قرار است ثروت ملي را هدفمند كند. به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ساري، حجت‌الاسلام حميد رسايي بعدازظهر امروز در همايش «و اينك 30 بهار» كه به همت […]

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه دولت نهم پركار و كم‌خرج است، گفت: دولت نهم به دنبال طرح تحول اقتصادي است كه قرار است ثروت ملي را هدفمند كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ساري، حجت‌الاسلام حميد رسايي بعدازظهر امروز در همايش «و اينك 30 بهار» كه به همت ستاد سيمرغ استانداري مازندران برگزار شد، مهم‌ترين ركن انقلاب را ولايت فقيه دانست و اظهار داشت: 30 سال امواج پرقدرت جهاني و دشمنان داخلي و خارجي نتوانستند مسير انقلاب را به انحراف بكشانند كه اين نتيجه پيروي از ولايت فقيه است.
وي از ولايت‌فقيه به‌ عنوان عامل مشروعيت نهادهاي حافظ قانون اساسي ياد كرد و افزود: ولايت فقيه حاكميت سليقه يك فرد بر جامعه نيست و اين غلط‌ترين تفسير از ولايت فقيه است.
رسايي ولايت فقيه را حاكميت اجتهاد، عدالت، ساده زيستي، عدم تمايل به دنيا و حاكميت سياسي و قدرت اداره بر جامعه اسلامي معني كرد و تصريح كرد: حضرت امام‌خميني (ره) با معناي تمام اين ويژگي‌ها را داشت و مقام معظم رهبري نيز با شايستگي تمام بر اين ويژگي‌ها و مشخصات اصرار دارند.
نماينده تهران در مجلس از ولايت فقيه به ‌عنوان مهم‌ترين ركن اين انقلاب ياد كرد و خاطر نشان كرد: در طول سال‌هاي بعد از انقلاب دشمنان همواره تلاش مي‌كردند تا ولايت فقيه را حذف كنند و همچنين نهادهاي وابسته به ولايت فقيه را به‌ عنوان نهادهاي حاكميتي معرفي كنند كه لايحه دوقلو از جمله اين طرح‌ها بود كه توسط مجلس ششم ارائه شد.
وي با اشاره به اينكه در طول 30 سال انقلاب كساني حاضر شدند كه اعتقادي به ولايت فقيه نداشتند تصريح كرد: دولت موقت از جمله اين دولت‌ها بود كه با كمك بازرگان سعي در گنجاندن اصل 110 به قانون اساسي بودند كه موفق نشدند.
رسايي تاكيد كرد: حضرت امام راحل در مقابل كساني كه به دنبال اين طرح بودند به ‌شدت مخالفت كرد.
وي دولت بني‌صدر را دولت خيانت به نظام دانست و يادآور شد: اين دولت نيز اعتقادي به ولايت فقيه نداشت و منيت‌هاي بني‌صدر هنوز در گوش ملت ايران به‌‌عنوان يك صفت منفي نقش بسته است.
نماينده مردم تهران در مجلس گفت: ملت‌ها بايد بدانند كه خارج شدن از خيمه ولايت مستقر شدن در خاك دشمنان است كه بايد پرهيز شود.
وي اضافه كرد: دولت‌ها هر چه به ولايت نزديك‌تر شدند در نزد ملت عزيز‌تر شدند و دولت نهم يكي از اين دولت‌ها است.
نماينده تهران در مجلس دولت‌هاي بعد از انقلاب به‌غير از دو دولت خائن بني‌صدر را دولت‌هاي خدمتگزار معرفي كرد و اظهار داشت: البته در دوره‌هايي، دولت‌ها به سقف خدمت‌رساني رسيدند زيرا شعار و عملشان بر مباني ولايت فقيه بوده است.
رسايي تصريح كرد: متاسفانه در دوره‌هايي خدمت‌رساني به كف رسيده است ولي با وجود وارد بودن انتقادها خدمتگزار بودند.
نماينده تهران در مجلس با انتقاد از كساني كه دولت نهم را مخالف فرهنگ شهيد و شهادت مي‌دانند افزود: همين افراد در دوره‌‌هاي خود شهادت را خشنونت‌طلب معرفي كردند كه از توده‌هاي جامعه طرد شدند.

کاروان طریق القدس

آرشیو