سه‌شنبه 27 ژانویه 2009 06:40
مرندي: دستاوردهاي انقلاب اسلامي قابل کتمان نيست

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر وجود حمايت هاي هميشگي الهي از انقلاب اسلامي گفت: دستاوردهاي انقلاب اسلامي به حدي است که قابل کتمان نيست.

دکتر سيد عليرضا مرندي عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس هشتم که 9 سال وزارت در سال هاي 1363 تا1368 و 1372 تا 1376 را در کارنامه خود دارد، در گفت و گو با خبرنگار گزاری ايرنا، گفت: اگر امروز شاهد هستيم که همه اهداف انقلاب در عرصه هايي نظير فرهنگ محقق نشده است، به اين دليل است که سياسي کاري ها را کنار نگذاشتيم و به جاي پرداختن به مباحث و مسائل ريشه اي و بنيادي، همواره مسايل سياسي را مد نظر قرار داديم.
وي افزود: ما توانستيم با اتکا به توان خود، کار بزرگ غلبه بر طاغوت را با موفقيت انجام دهيم و به اين خاطر بايد به خودمان تبريک بگوييم و خدا را شکر کنيم که انقلاب اسلامي در سي سال گذشته به پيروزي رسيد و از برکات ارزشمند آن نه تنها کشور ما بلکه دنياي اسلام و حتي غير مسلمان از مواهب آن برخوردار شد.

** دستاوردهاي انقلاب مثبت بوده است
عضو اصولگراي مجلس هشتم با بيان اين که ارزيابي امور، نسبي است ولي براي پيشرفت در امور بهتر اين است که آنها را با ديد انتقادي بررسي کنيم، اين گونه ادامه داد‌: ‌دستاوردهاي انقلاب را در مجموع مثبت ارزيابي مي کنم، ضمن اين که به نظر مي رسد آن چه در شان انقلاب ما بوده است، تامين نکرده ايم.
وي يادآور شد: اين را بايد در نظر گرفت که همه موفقيت هاي انقلاب با وجود موانع و مشکلات بسياري که سر راه ما گذاشتند، به دست آمده است. يعني ما نه تنها همکاري هاي بين الملل و امثال اينها را نداشتيم، بلکه به دليل وجود انگيزه قوي اسلام ستيزي در جهان، کارشکني ها عليه انقلاب اسلامي از يک جبهه نبوده است.
وي گفت: در جهان معاصر همواره اسلام ستيزي در دنيا، وجه غالب در رخدادهاي بين المللي بوده است.
عضو اصولگراي مجلس هشتم با ابراز خرسندي از غلبه آرمان هاي متعالي انقلاب اسلامي بر همه سم پاشي ها عليه اسلام و قدرداني از نيروهاي انقلابي که توانستند موفقيت هاي بزرگي در سي سال گذشته به دست آورند، اضافه کرد:‌ برآيند سه دهه گذشته انقلاب اسلامي را مثبت ارزيابي مي کنم.

** با عنايت الهي پيروز شديم
وي تاکيد کرد: همه موفقيت ها در جريان انقلاب اسلامي و تداوم آن را از لطف الهي مي بينم و به همين دليل نبايد غرور بر ما مستولي شود و فکر کنيم توانسته ايم، به تنهايي اين همه پيروزي به دست آوريم.
مرندي واقعه طبس را به عنوان نمونه اي واضح از حمايت الهي عنوان کرد و اظهار داشت: در واقعه طبس، چه بسا که ما اصلا از اين موضوع مطلع هم نشديم و نيروهايي آمريکايي توانستند به راحتي همه مسير ايران را طي کنند و به طبس برسند. در اين اتفاق تاريخي که به نزول بلاي آسماني منجرشد، دست الهي حمايت گر انقلاب اسلامي بود و بس.
وي با اشاره به روزهاي پر تلاطم دفاع مقدس و يادآوري خاطراتي از دوران مسئوليتش در وزارتخانه بهداشت، گفت: در آن شرايط که بسياري از مديران، سابقه اي اندک در سطح مديريت ارشد داشتند و اتفاقا به دليل شرايط بد اقتصادي که نفت ما را کمتر از 7 يا 8 دلار در هر بشکه مي خريدند، هر روز در گوشه اي از کشور شاهد بمباران و موشک باران بوديم، شرايط جنگ بايد به نحوي اداره مي شد که کشور کمترين آسيب را ببيند، با کمک خدا و ايمان قوي توانستيم بر همه اين مشکلات غلبه کنيم.

** گام هاي بلند را در سخت ترين شرايط برداشته ايم
عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس هشتم افزود: در آن شرايط بحراني، به عنوان مثال در وزارت بهداشت توانستيم آب آشاميدني سالم را در همه روستاهاي کشور تامين کنيم تا به همه مردم که در بمباران يا جنگ مجروح مي شدند، بهترين خدمات رساني را داشته باشيم.
مرندي گفت: شبکه بهداشت و درمان کشور در همان سال ها تاسيس شد يا طرح هايي عظيم همچون تاسيس دانشگاه هاي علوم پزشکي، در همه مراکز استان ها، قانون تنظيم خانواده و کنترل رشد جمعيت و واکسيناسيون عمومي بيماري ها از جمله فلج اطفال را در سراسر اجرا کرديم که همه اينها نبايد موجب غرور من يا هر مديري ديگر بشود بلکه بايد باور کنيم همه اينها از عنايات ويژه الهي به انقلاب اسلامي ايران بوده است.
وي وجود عنايت الهي نسبت به انقلاب اسلامي را دليلي مي داند که بايد بيش از اينها در تحقق آرمان هاي نظام و انقلاب اسلامي پيشرفت مي کرديم.
مرندي گفت: بايد بيش از اينها تلاش مي کرديم که اسم نظام اسلامي و جمهوري اسلامي که با خون شهدايي گرانقدر در سال هاي مبارزه تا پيروزي انقلاب اسلامي، دوران دفاع مقدس و در سنگرهاي مختلف تا به امروز شکل گرفته و به خود باليده است، در جهان بدرخشد.

** نجات کشور از انحطاط اخلاقي
وي درباره مهم ترين دستاوردهاي داخلي انقلاب اسلامي، افزود: با وجودي که به هيچ عنوان نمي توانيم مدعي شويم که کشور ما يک کشور کاملا اسلامي است اما يکي از مهم ترين دستاوردهاي داخلي انقلاب اسلامي، تغيير مسير کشور از انحطاط اخلاقي به گرايش هاي اسلامي بوده است.
عضو اصولگراي مجلس هشتم ادامه داد: کشور ما در سال هاي پيش از انقلاب اسلامي با سرعت به سوي انحطاط اخلاقي پيش مي رفت و معلوم نبود اگر انقلاب پيروز نشده بود، در حال حاضر چه وضعيتي داشتيم.
مرندي افزود: البته در حال حاضر نيز مواردي از فساد در جامعه ديده مي شود که به نظر مي رسد ما ( نسل انقلاب) نتوانسته ايم تحول لازم را در آنها ايجاد کنيم و برخي از آنها نيز فريب خورده تبليغات دشمنان نظام هستند.
وي يادآور شد: اگر از همه توان خود استفاده و بيش از اين ها در همه عرصه ها از جمله فرهنگ تلاش مي کرديم ، مي توانستيم خيلي بيش از آن چه انجام داده ايم در تحقق اهداف انقلاب که از مهم ترين آنها توجه به مباحث فرهنگي بود، موفق عمل کنيم.
مرندي گفت: مهم ترين انتقاد به ما اين است که انرژي خود را به درستي مصرف نمي کنيم، در جمع خوب عمل نمي کنيم و همه قواي خود را به کار نمي گيريم تا برنامه هاي عمومي را پيش ببريم.
وي تصريح کرد: ما براي تحقق اهداف کلان خود به اقدامات و تصميم هاي جمعي نياز داريم و لازم است که دراين زمينه تجديد نظر کنيم.
مرندي دستاورد ديگر انقلاب را به ويژه در عرصه بين الملل، شاخص کردن فرهنگ اسلام و اسلام طلبي در سراسر جهان عنوان کرد و گفت‌:‌ نمونه اين روحيه را در اتفاقات غزه ديديم چنانچه در کشوري نظير ترکيه، هنگام شب و در بارش برف، به خيابان ها آمدند و از مسلمانان غزه حمايت کردند.
وي افزود: تا پيش از پيروزي انقلاب اسلامي اصلا زمينه اتحاد اسلامي در جهان وجود نداشت و اين موضوع در جهان معاصر يکي از مهم ترين دستاوردهاي پيروزي انقلاب و شکل گيري نظام اسلامي در کشور ما است.

کاروان طریق القدس

آرشیو