دوشنبه 02 فوریه 2009 07:05
بايد به طور جدي محاکمه سران رژيم صهيونيستي پيگيري شود

آقای خالد مشعل رئيس دفتر سياسی حماس عصر یکشنبه 13/11/87 به حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی رسيد و گزارش كاملی از جنگ 22 روزه غزه و پيروزی مقاومت اسلامی و تحولات سياسی مربوط به اين جنگ ارائه كرد.

حضرت آيت الله خامنه ای در اين ديدار ضمن تبريك مجدد پيروزی مقاومت اسلامی بر دشمن صهيونيستی در جنگ غزه تأكيد كردند: مردم غزه و مقاومت اسلامی همه ما را سرافراز كردند و با صبر و استقامت خود، اين امتحان بزرگ و بسيار سخت را با موفقيت پشت سر گذاشتند.

ايشان حادثه بسيار عظيم پيروزی مردم غزه در مقابل ارتش رژيم صهيونيستی را نتيجه ايمان و جهاد دانستند و با قدردانی از مجاهدت و ايستادگی برادر مجاهد اسماعيل هنيه نخست وزير دولت فلسطين خاطرنشان كردند: اميدواريم به بركت ايمان و جهاد مردم فلسطين، خداوند اين پيروزی را مقدمه پيروزيهای آينده قرار دهد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأكيد بر اينكه جنگ در غزه هنوز پايان نيافته است و جنگ سياسی و همچنين جنگ تبليغاتی و روانی همچنان ادامه دارد، افزودند: مقاومت اسلامی بايد با هوشياری و تدبير برای همه احتمالات و شرايط، حتی احتمال آغاز مجدد جنگ آمادگی كامل داشته باشد.

حضرت آيت الله خامنه ای با اشاره به تلاش دشمن در جنگ سياسی برای دستيابی به آن چيزی كه در صحنه جنگ نظامی بدست نياورده است تأكيد كردند: بايد در صحنه سياسی نيز همان روحيه استقامت، آمادگی و مجاهدت حفظ شود.
ايشان با تأكيد بر لزوم آغاز هر چه سريعتر باز سازی غزه و آمادگی جمهوری اسلامی ايران برای كمك در اين عرصه، به جنگ روانی و تبليغاتی دشمن اشاره كردند و افزودند: دشمن در اين جنگ تلاش می كند تا با وارونه جلوه دادن حقايق، حماس و مقاومت اسلامی را مسئول رنج و محنت مردم غزه معرفی كند و متأسفانه برخی دولتهای عربی همسايه غزه نيز به اين فضا دامن می زنند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان كردند: تنها راه مقابله با اين جنگ روانی و تبليغاتی، بيان صريح مواضع به حق مقاومت اسلامی و مردم فلسطين است تا تلاش دشمن به نتيجه نرسد.

حضرت آيت الله خامنه ای افزودند: حماس و مقاومت اسلامی بايد از رسانه های كشورهای عربی برای پوشش تبليغاتی اين مواضع حق، مطالبه كنند.

ايشان همچنين پيگيری مسئله محاكمه سران رژيم صهيونيستی به دليل ارتكاب جنايات جنگی را مهم ارزيابی و تأكيد كردند: بايد به طور جدی اين مسئله پيگيری شود.

رهبر انقلاب اسلامی اين مسائل را ادامه جهاد غزه دانستند و افزودند: مجاهدت نيازمند قاطعيت و صراحت است و در چنين شرايطی است كه نصرت الهی بدون شك نتيجه مجاهدت خواهد بود.

حضرت آيت الله خامنه ای با تجليل از شهدای غزه از جمله شهيد صيام وزير امور داخلی دولت فلسطين، از خداوند متعال برای خانواده شهدا به ويژه خانواده كودكان معصوم شهيد، صبر و اجر مسئلت كردند.

در اين ديدار آقای خالد مشعل رئيس دفتر سياسی حماس ضمن ارائه گزارش كاملی از تحولات نظامی و سياسی مربوط به جنگ غزه، و بعد از پايان جنگ،گفت: جمهوری اسلامی ايران بيشترين حمايتها را از مردم غزه داشته است و من به نمايندگی از مردم غزه و مقاومت اسلامی فلسطين از حمايتهای سياسی و معنوی حضرتعالی و ملت بزرگ و سرافراز ايران تشكر و قدردانی می كنم.

وی تأكيد كرد: قطعاً جمهوری اسلامی ايران در پيروزی مردم غزه، سهم بزرگی دارد و در اين پيروزی شريك است.

رئيس دفتر سياسی حماس پيروزی مردم غزه بر دشمن صهيونيستی را معجزه ای از معجزات الهی خواند و خاطرنشان كرد: در آن شرايط بسيار سخت و غيرقابل توصيف، مردم غزه با توكل بر خداوند و با تكرار مداوم آيه «حسبنا الله و نعم الوكيل» پايداری و مقاومت كردند و خداوند هم پيروزی را به اين مردم مؤمن و مقاوم عنايت كرد.

آقای خالد مشعل افزود: انشاءالله پيروزی جنگ غزه مقدمه آزادی كامل فلسطين و قدس شريف خواهد بود.

وی همچنين با اشاره به شكست دشمن صهيونيستی در تحميل شروط خود در زمان جنگ و اعلام بدون قيد و شرط آتش بس و عقب نشينی از غزه خاطر نشان كرد: اكنون جنگ سياسی و جنگ شكستن محاصره غزه و بازگشايی گذرگاهها آغاز شده است و با وجود همه فشارها و جنگ روانی، دولت فلسطين و مقاومت اسلامی هيچيك از شروط دشمن صهيونيستی از جمله التزام به توافقنامه سال 2005 ميلادی درخصوص گذرگاه رفح و آتش بس دائم را نپذيرفته و نخواهد پذيرفت.

رئيس دفتر سياسی حماس، بازسازی غزه را اولويت نخست دولت فلسطين برشمرد و افزود: امريكا و رژيم صهيونيستی می خواهند با ممانعت از بازسازی غزه موجب نارضايتی و يأس مردم شوند اما ما به هر طريق ممكن، بازسازی غزه را آغاز خواهيم كرد و نخواهيم گذاشت تلاشهای آنها به نتيجه برسد.

آقای خالد مشعل ضمن قدردانی از تلاشهای جمهوری اسلامی ايران برای برگزاری همايش بين المللی بازسازی غزه، تأكيد كرد: خط استراتژيك مقاومت اسلامی و گروههای فلسطينی، مقاومت و جهاد در مقابل دشمن صهيونيستی است و لحظه ای از اين هدف دست برنخواهند داشت.

در اين ديدار همچنين گزارشی از وضع داخلی غزه و الطاف الهی و امدادهای غيبی و روحيه مقاومت مردم در طول جنگ غزه بيان شد.

کاروان طریق القدس

آرشیو