سه‌شنبه 03 فوریه 2009 07:55
هيچ‌گونه مذاكره رسمي و غيررسمي با آمريكايي‌ها انجام نشده‌است

مجتبي ثمره‌هاشمي در خصوص شايعه مذاكره وي بعنوان نماينده ايران با آمريكايي‌ها گفت: هيچگونه مذاكره رسمي و غيررسمي بين اينجانب و آمريكايي‌ها انجام نشده و كسي از ايران دستورالعملي براي مذاكره نداشته است. به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌هاي رياست‌جمهوري، مجتبي ثمره‌هاشمي مشاور ارشد رييس‌جمهور تصريح كرد: بعضاً نشست‌هايي از جانب […]

مجتبي ثمره‌هاشمي در خصوص شايعه مذاكره وي بعنوان نماينده ايران با آمريكايي‌ها گفت: هيچگونه مذاكره رسمي و غيررسمي بين اينجانب و آمريكايي‌ها انجام نشده و كسي از ايران دستورالعملي براي مذاكره نداشته است.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌هاي رياست‌جمهوري، مجتبي ثمره‌هاشمي مشاور ارشد رييس‌جمهور تصريح كرد: بعضاً نشست‌هايي از جانب بعضي‌ مراكز تحقيقاتي و غيردولتي برگزار مي‌شود و افرادي از كشورهاي مختلف حضور پيدا مي‌كنند، بدون اينكه دستورالعملي از جانب دولت‌هاي خود براي مذاكره داشته‌باشند.
وي ادامه داد: در سال جاري چند نشست با عنوان «بررسي روابط ايران و غرب» تشكيل شد و عده‌اي هم از ايران شركت كردند. در اين جلسات از روسيه، كانادا، انگليس، هلند، اتريش، آمريكا و … هم عده‌اي حضور داشتند و هر كسي نظرات، پيشنهادها و تحليل خود را ارائه مي‌داد. اين جلسات فرصت مناسبي بود تا طرف‌هاي ايراني هم اصول سياست خارجي را تبيين و تشريح كنند و به شبهه‌افكني‌هاي معمول در زمينه‌هاي مختلف پاسخ دهند و در عين حال سوالات اساسي پيرامون بي‌عدالتي‌ها، لشكركشي‌ها و توليد و توسعه سلاح‌هاي هسته‌اي و… را مطرح نمايند. شركت‌كنندگان آمريكايي‌ به عنوان دولت آمريكا در اين جلسات حاضر نبودند، بلكه هر كدام تحت عنوان خودشان از جمله استاد دانشگاه، كارشناس، مدير موسسه تحقيقاتي و… شركت كرده بودند.
ثمره هاشمي افزود: ناگفته نماند كه بارها مسئولان اعلام كرده‌اند كه اگر عدالت، به رسميت شناختن حقوق ملت ايران و احترام متقابل از طرف آمريكايي مدنظر قرار گيرد،چه بسا امكان مذاكره هم فراهم شود.

کاروان طریق القدس

آرشیو