چهارشنبه 04 فوریه 2009 11:18
پاسخ رهبر انقلاب به نامه رئيس جمهور: اميد؛ نشانه‌ي ديگر بر درستي اميدهاي صادق انقلاب

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظّم انقلاب اسلامي در پاسخ به نامه دکتر احمدي‌نژاد رئيس جمهور درباره موفقيت دانشمندان ايراني در پرتاب ماهواره ملي اميد به فضا، اين موفقيت را نشانه درستي اميدهايي خواندند که انقلاب شکوهمند اسلامي در دلها پديد آورده است.

متن نامه رئيس جمهور و پاسخ مقام معظم رهبري به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

حضرت آيت الله خامنه اي (مدظلّه‌العالي)

رهبر عزيز انقلاب اسلامي

سلام عليکم

در ايام بزرگداشت دهه فجر و در آستانه دهه چهارم انقلاب اسلامي، دهه پيشرفت و عدالت با کمال افتخار به عرض مي رسانم که فرزندان انقلابي شما در صنعت هوا و فضا پس از يک دوره تلاش مستمر و شبانه روزي موفق به ساخت پرتابگر، ماهواره و ايستگاههاي زميني کنترل و مديريت به صورت بومي شدند و در شب ميلاد حضرت امام موسي کاظم(عليه السّلام) اولين ماهواره ساخت جمهوري اسلامي ايران در مدار قرار گرفت و پيام خدا پرستي، عدالت، صلح و دوستي را به جهان مخابره کرد.

بدون ترديد اين اقدام سرآغاز جهش هاي بزرگ علمي و موجب ارتقاء تراز ملت ايران در سطح بين الملل و تقويت خودباوري جوانان و شکوفايي بيش از پيش استعدادهاي الهي آنان و همچنين تقويت روحيه همه ملتهاي آزاده جهان خواهد شد.

اينک ضمن عرض تبريک اين موفقيت بزرگ به حضرت ولي عصر(عج)، حضرتعالي، و ملت بزرگ ايران، تقدير و تشکر صميمانه مجموعه دست اندرکاران را از حمايت ها و ارشادات اميد بخش و راهگشاي حضرتعالي به استحضار مي رساند و اميدوار است که جوانان مؤمن و آرماني را از عنايات و رهنمودهاي خود برخوردار فرماييد.

از خداوند بزرگ سلامتي و عزت جنابعالي و پيشرفت روزافزون ملت ايران را مسئلت دارم. – محمود احمدي نژاد

**پاسخ مقام معظم رهبري

بسمه تعالي

جناب آقاي دکتر احمدي نژاد

رياست محترم جمهوري اسلامي ايران

از تلاش مديران و دانشمندان ارجمندي که اين اقدام شايسته به همت و کوشش آنان ممکن گشت صميمانه تشکر و قدرداني ميکنم. اين نشانه‌ي ديگري است بر درستي اميدهاي صادقي که انقلاب شکوهمند ملت ايران در دلها پديد آورده است. خداوند همه‌ي شما را محفوظ و مؤيد بدارد.

والسّلام عليکم- سيّدعلي خامنه اي

کاروان طریق القدس

آرشیو