شنبه 07 فوریه 2009 05:15
باهنر: دولت نهم شعارها و ارزش هاي دوران انقلاب را احيا کرد

به گزارش ايرنا ، مهندس محمد رضا باهنر جمعه شب در آيين گراميداشت سي امين سالگرد انقلاب اسلامي در مسجد چهارمردان قم افزود : امروز دولت و دولتمردان به تعبيري براي خدمت رساني به مردم حرص و ولع داشته از تمام ظرفيت ها براي تحقق اين امر استفاده مي کنند. وي ادامه داد: دولت همه […]

به گزارش ايرنا ، مهندس محمد رضا باهنر جمعه شب در آيين گراميداشت سي امين سالگرد انقلاب اسلامي در مسجد چهارمردان قم افزود : امروز دولت و دولتمردان به تعبيري براي خدمت رساني به مردم حرص و ولع داشته از تمام ظرفيت ها براي تحقق اين امر استفاده مي کنند.
وي ادامه داد: دولت همه تلاش ، عمر و سرمايه اش را به ميدان آورده تا با روحيه بسيجي و ايثارگري و با کار شبانه روزي خدمت بيش از پيش را براي مردم انجام دهد.
وي به اين نکته اشاره کرد که عمق نياز به خدمت گذاري نيز گاهي باعث نوعي شتابزدگي در کار مي شود.
باهنر در ادامه با اشاره به اينکه در گذشته بعضي خجالت مي کشيدند شعارهاي امام راحل و اوايل انقلاب را سر دهند، گفت: خوشبختانه دراين دوران دولت و مجلس به اين شعارها افتخار کرده و از اينکه شعارهاي آن دوران زنده شده، احساس سربلندي مي کنند.
وي افزود: دراين پيوند، موقعيت جمهوري اسلامي در نظام بين الملل خوب ، عالي و بي نظير است بطوريکه در طول 30سال گذشته ، در کشور اين قدر اقتدار نداشته ايم .
نايب رييس مجلس شوراي اسلامي با استناد به اعترافات آمريکا و ديگر کشورها به نقش ايران در معادلات جهاني گفت: کشورهاي دنيا از جمله آمريکا واروپايي ها به اين نتيجه رسيده اند که بدون مشارکت جمهوري اسلامي ايران در منطقه هيچ کاري نمي توان انجام داد.
وي افزود: جنگ 33 روزه در لبنان و 23 روزه در غزه توسط رژيم اشغالگر قدس ، ماجراي کوچکي نبود، آنان همه فرزندان امام راحل (ره) بودند که با درس گرفتن از انقلاب اسلامي در اين ميدان پيروز از ميدان بيرون آمدند و به تعبير رسانه هاي خارجي ، جنگ حزب الله و اسراييل جنگ آمريکا و ايران بود که آمريکا نتوانست دراين ميدان به نتيجه برسد.
وي درادامه به موفقيت هاي ايران اسلامي در عرصه هاي گوناگون اشاره کرد و گفت: ما طبق سند چشم انداز نظام در سال 1404 بايد از نظر علمي قدرت منطقه شويم که با کسب موفقيت هاي پي درپي اخير مي توان تا قبل از اين زمان به اين قدرت دست يابيم.
وي افزود: سند چشم انداز نظام اسلامي نقطه عطفي براي ما است که مقام معظم رهبري ، مجمع تشخيص مصلحت نظام ، مجلس و دولت نسبت به آن تاکيد دارند، اين سند به عنوان چراغ راهنماي ما مي باشد.
باهنر گفت: امروز موفقيت هاي ايران در صحنه علمي از جمله قرار گرفتن ايران جزء 10 کشور داراي قدرت پرتاب ماهواره به مدار زمين ، ما را اميدوار کرده که هرچه زودتر سکوي قدرت علمي را کسب کنيم.
وي ادامه داد: ايران بايد دربحث اقتصادي نيز قدرت منطقه شود که دراين مساله کمي نگراني وجود دارد زيرا از سال 84 به بعد پيشرفت هاي ما در اين زمينه کم بوده است که اميدواريم مجلس ، دولت و مجمع تشخيص مصلحت نظام دراين زمينه تلاش کنند تا به نتيجه برسيم.
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي درادامه گفت: ما بايد در دهه چهارم انقلاب نقاط قوت و ضعف را شناسايي کرده تا بتوانيم با تقويت نقاط قوت و رفع نواقص باعث سرافرازي و افتخار براي نظام شويم.
باهنر درادامه به تحليل دوران بعد از انقلاب اسلامي و نقش رهبري هاي مدبرانه امام راحل (ره) پرداخت و گفت: بنيانگذار جمهوري اسلامي در دو سال اول انقلاب اسلامي پايگاه حقوقي نظام جمهوري اسلامي را تعريف کردند.
وي افزود: دو روز پس ازانقلاب اسلامي امام راحل (ره) اعلام نمود که نظام جمهوري اسلامي
بايد به راي گذاشته شود و قانون اساسي تدوين شود تا انتخاب رييس جمهوري و نمايندگان مجلس روي غلطک حقوقي بيفتد زيرا مسوولين با اراده مردم مي توانند تصميم گير و تصميم ساز باشند.
وي همچنين گفت : نکته مهمتر اينکه امام راحل (ره) نقشه راه و خطي که انقلاب بايد درآن مسير حرکت کند را مشخص نمودند که همانا اسلام ناب محمدي بود که دراين خط ليبراليسم در مقابل خط امام قرار گرفت و اعلام کردند که با دين نمي شود حکومت نمود.
نايب رييس مجلس شوراي اسلامي مرحله دوم انقلاب را جنگ تحميلي و هشت سال دفاع جانانه ملت ايران دانست و گفت:درطول 100 سال قبل ازانقلاب هرگاه با يکي از همسايگانمان درگير مي شديم يک تکه از خاک کشور را از دست مي داديم اما درجنگ تحميلي با وجودي که همه ابرقدرت ها متحد صدام بودند اما ملت ايران بدون چشم پوشي از خاک خود ، پيروز شد.
وي افزود: خلق چنين افتخاري معجزه اي بود که کشور را در مقابل تجاوز احتمالي استکبار جهاني بيمه کرد.
باهنر دوره سازندگي را مرحله بعدي انقلاب دانست و گفت: البته دراين دوران يک اتفاق استراتژيک پيش آمد که عمدي نبود ، چون کشور دوران هشت سال دفاع مقدس را پشت سر گذاشته و جامعه حال و هواي آن دوران را داشت بعضي گفتند پس ما برويم به دنبال ساخت و ساز که متاسفانه دربرخي مسايل غفلت شد.
نايب رييس مجلس شوراي اسلامي به هشدارهاي مقام معظم رهبري در سال 70تا 72 در رابطه با تهاجم فرهنگي اشاره کرد و گفت: معظم له فرمودند که دشمن دارد عقبه شما را مي زند و اخطارهاي زيادي دادند که متاسفانه برخي گوش هاي ما ناشنوا بود و برخي مي گفتند که کاري از دست ما بر نمي آيد.
وي همچنين به تحليل دوران اصلاحات پرداخت و گفت: دراين دوران دو گروه به نظام ظلم
کردند ، اول گروهي که دوم خرداد را چماقي براي کوبيدن بر سر ديگران کردند و اصلاح طلبان ميدان کار رابه افراد تندرو و ساختار شکن دادند و گروه دوم مخالفين اصلاحات که گفتند مشکلي نيست يک روز قدرت در دست گروه راست و روز ديگر در دست گروه چپ مي باشد.
وي افزود: البته به گفته ديگران بايد اذعان کرد که دوم خرداد زلزله پنج ريشتري بود که نيروهاي انقلابي را نسبت به زلزله هشت ريشتري هشيار کرد ، اگرچه خسارات زيادي را متحمل شديم.
کاروان طریق القدس

آرشیو