شنبه 07 فوریه 2009 05:26
درحاشيه کنفرانس امنيتي مونيخ/عکس کودک شهيد فلسطيني در دست لاريجاني

**رييس مجلس شوراي اسلامي پيش از شروع سخنان رسمي خود به ادعاي طرح شده توسط برخي از سخنرانان مبني بر اهتمام آمريکا براي مبارزه با گسترش سلاحهاي هسته اي اشاره کرد و گفت : ايالات متحده تنها کشوري است که از بمب اتمي استفاده کرده است. لاريجاني به آزمايش سلاحهاي هسته اي توسط هند و […]

**رييس مجلس شوراي اسلامي پيش از شروع سخنان رسمي خود به ادعاي طرح شده توسط برخي از سخنرانان مبني بر اهتمام آمريکا براي مبارزه با گسترش سلاحهاي هسته اي اشاره کرد و گفت : ايالات متحده تنها کشوري است که از بمب اتمي استفاده کرده است.
لاريجاني به آزمايش سلاحهاي هسته اي توسط هند و پاکستان نيز اشاره کرد و گفت: ايران با اين دو کشور دوست بوده و مشکلي با آنها ندارد ولي هدف بيان رفتار دوگانه آمريکاست که با هند بزرگترين قرارداد همکاري هسته اي را امضا کرده است .
وي گفت: آمريکا در ارتباط با موضوع هسته اي اسراييل نيز هيچ حرکتي نشان نمي دهد.
لاريجاني در بين سخنان خود به کشتار کودکان غزه توسط رژيم غاصب اسراييل اشاره کرد و با نشان دادن عکسي از کودکان شهيد شده فلسطين توسط رژيم صهيونيستي گفت: در حاليکه رييس رژيم صهيونيستي ادعا مي کند به خانه ها در غزه زنگ زده و به خانواده نسبت به انجام حملات هشدار مي داده است، ايا اين کودکان متوجه تماس نشده اند.لابد آنان در منزل نبودند تا صداي پرز را بشنوند.
** سخنراني هنري کسينجر که با آهستگي انجام مي شد ، باعث شد تا وقت تعيين شده براي زمان سخنراني آقاي لاريجاني که قرار بود، ساعت 16/45به وقت محلي انجام شود، به تاخير بيفتد.
** رييس مجلس شوراي اسلامي يکي از چهره هاي مورد توجه عکاسان وخبرنگاران در اين کنفرانس بود،آنان در وقت هاي آزاد اين کنفرانس که حضور فيلمبرداران و عکاسان در محل کنفرانس آزاد بود،اغلب خوش و بش هاي رييس مجلس شوراي اسلامي با ديگران را زيرنظرگرفته و عکس و فيلم تهيه مي کردند.
** بيش از 400خبرنگار ، عکاس و گزارشگر براي پوشش اين کنفرانس در محل هتل راينشرهوف مونيخ گرد آمده بودند.
** تامسافت يک کيلومتري اطراف هتل برگزاري اين کنفرانس،خودروهاي پليس و ماموران مخصوص امنيتي بصورت فشرده حضور داشته و اجازه تردد و ورود خودروها و افراد پياده غير شرکت کننده را نمي دادند.
**هنري کيسينجر مشاور اسبق امنيت ملي آمريکا،خاوير سولانا هماهنگ کننده سياست خارجي اتحاديه اروپا، نيکلا سارکوزي رييس جمهوري فرانسه، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان،جان مک کين سناتور مجلس سناي آمريکا، ديويد ميليبند و برنارد کوشنر وزراي امور خارجه انگليس و فرانسه و حامد کرزاي رييس جمهوري فرانسه از جمله چهره هاي سرشناس شرکت کننده در اين کنفرانس هستند.
** نام و عکس علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي در صفحه چهار کتابچه اين کنفرانس و بعد ازاشتاين ماير، البرادعي و کسينحر قرار دارد.
** ورود عکاسان و فيلمبرداران به داخل سالن کنفرانس ممنوع است و آنان بايد از طريق شبکه هايي که فيلم هاي سخنراني و عکس هاي آن را مي فروشند نيازهاي خود را تامين کنند.

کاروان طریق القدس

آرشیو