شنبه 07 فوریه 2009 09:17
مفتي اعظم سوريه: امام خميني(ره) ملت ايران را از دست استعمارگران نجات داد

مفتي اعظم سوريه آزادي ملت‌هاي اسلامي و عربي از ظلم مستكبران و استعمارگران را يكي از اهداف انقلاب اسلامي ايران برشمرد و گفت: امام خميني (ره) در نخستين گامهاي خود تلاش كرد تا مردم ايران را از بندگي و استعمار نجات دهد. به گزارش فارس، دكتر “بدرالدين حسون ” در مصاحبه با شبكه خبري العالم […]

مفتي اعظم سوريه آزادي ملت‌هاي اسلامي و عربي از ظلم مستكبران و استعمارگران را يكي از اهداف انقلاب اسلامي ايران برشمرد و گفت: امام خميني (ره) در نخستين گامهاي خود تلاش كرد تا مردم ايران را از بندگي و استعمار نجات دهد. به گزارش فارس، دكتر “بدرالدين حسون ” در مصاحبه با شبكه خبري العالم با تمجيد از انقلاب اسلامي ايران، گفت: انقلاب اسلامي در ايران از آغاز پيروزي بنا را بر آن گذاشت تا از همه مستضعفان دنيا حمايت كند و در اين راه هيچ تفاوتي ميان اديان و قوميت‌هاي مختلف قائل نيست.
مفتي سوريه با اشاره به وجود نمايندگان مسيحي و يهودي در مجلس شوراي اسلامي ايران افزود: اين امر ثابت مي‌كند كه انقلاب ايران، يك انقلاب اسلامي انساني است و قوميت‌گرايي در آن جايي ندارد.
شيخ حسون افزود: امام خميني (ره) در نخستين گامهاي خود تلاش كرد تا مردم ايران را از بندگي و استعمار نجات دهد.
وي همچنين بستن سفارت رژيم صهيونيستي و تاسيس سفارت فلسطين به جاي آن در آغاز پيروزي انقلاب را گامي براي تاكيد بر حقوق مردم فلسطين براي بازستاندن حقوق خود از رژيم اشغاگر دانست و گفت : برخي تلاش كردند تا اين اقدام را عليه يهوديان جلوه دهند، در حالي كه اين اقدام براي حمايت از مردم فلسطين در برابر رژيم اشغالگر بود.
شيخ حسون خاطرنشان كرد، اعلام آخرين جمعه ماه مبارك رمضان هر سال به عنوان روز جهاني قدس توسط امام خميني (ره) ، اقدامي انسان دوستانه و معنوي براي حمايت از مسئله فلسطين بود.
شيخ حسون تاكيد كرد، اين گام‌ها و حمايت‌ها از مسئله فلسطين موجب شد تا اين مسئله در جهان زنده شود و انتفاضه اول و دوم در فلسطين شكيل بگيرد.

کاروان طریق القدس

آرشیو