یکشنبه 08 فوریه 2009 05:25
رهبر انقلاب: تحريم ها و تهديدها ديگر اثري ندارند
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تحريم هاي 30 ساله غرب عليه مردم ايران تأکيد کردند: اين تحريم ها و تهديدها ديگر اثري ندارند زيرا ملت ايران راه خود را يافته و با عزم راسخ و متکي بر ايمان عميق، مسير پيشرفت را طي مي کند.

به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي امروز در ديدار جمع زيادي از کارکنان و فرماندهان نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، با اشاره به پيشرفتهاي شگرف و چشمگير سي ساله ملت ايران به واسطه ايمان به خدا، و حفظ روحيه اعتماد به نفس ملي، و مجاهدت علمي و عملي تأکيد کردند: حضور گسترده، پرشور و با عزم راسخ ملت ايران در راهپيمايي 22 بهمن هر سال نمايشي نمادين از ايستادگي و استقامت اين ملت بر سر آرمانهاي انقلاب اسلامي است و راهپيمايي 22 بهمن امسال نيز به توفيق الهي صحنه ديگري از نمايش عظيم ملي خواهد بود.

در اين ديدار که به مناسبت سالروز بيعت تاريخي جمعي از کارکنان نيروي هوايي ارتش با امام خميني (ره) در 19 بهمن سال 57 برگزار شد، فرمانده کل قوا، حادثه 19 بهمن را حادثه اي ماندگار و متکي بر اخلاص، عزم راسخ، و درک صحيح از تحولات و رويدادهاي آن زمان دانستند و افزودند: نيروي هوايي ارتش در حادثه 19 بهمن سال 57، پيوستگي خود با ملت و جوهره حقيقي خود را نشان داد.

حضرت آيت الله خامنه اي، درک صحيح از تحولات پيراموني را بسيار مهم ارزيابي و خاطرنشان کردند: انقلاب اسلامي ايران منشأ تحولات عظيمي شد.

ايشان تحول در جامعه ايراني، تحول در امت اسلامي، و تحول در معادلات کلان جهان سياست را سه تحول عمده ناشي از پيروزي انقلاب اسلامي برشمردند و تأکيد کردند: انقلاب اسلامي، ملت ايران را به ملتي صاحب عزم راسخ، داراي قدرت و حق انتخاب، سربلند و عزتمند، و تأثيرگذار بر جوامع ديگر تبديل کرد.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اذعان دشمنان نظام اسلامي به نقش تعيين کننده ايران در مسائل مهم منطقه و غيرقابل مقايسه بودن اين جايگاه با شرايط قبل از انقلاب اسلامي افزودند: برخي قدرتهاي بزرگ هنوز هم حاضر نيستند اين تحول عظيم در ايران را بپذيرند ولي هنگامي که يک ملت متوجه ارزش عزم و اراده خود شود و براساس آن تصميم بگيرد و عمل کند، هيچ قدرتي نمي تواند مقابل او بايستد و تسلط بر اين ملت ديگر امکان پذير نيست.

حضرت آيت الله خامنه اي در تبيين چالش اصلي نظام جمهوري اسلامي با قدرتهاي جهاني تأکيد کردند: قدرتهاي جهاني در طول 30 سال گذشته از تمام شگردها و روشها براي بازگرداندن سلطه جهنمي قبل از انقلاب بر سر ملت ايران استفاده کرده اند اما اين ملت با عزم و ايستادگي خود مانع از چنين کاري شده است و در آينده نيز مقهور سلطه قدرتهاي جهاني نخواهد شد.

ايشان خاطرنشان کردند: از دل انواع و اقسام تحريم هايي که سالهاي متمادي بر ملت ايران تحميل شد، ماهواره اميد بيرون آمد و به فضا پرتاب شد و از دل همه سختگيريهايي که در حق ملت ايران انجام دادند، فناوري علمي غني سازي اورانيوم که منحصر در چند کشور قدرتمند است، بدست آمد.

رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند: اين تحريم ها و تهديدها ديگر اثري ندارند زيرا ملت ايران راه خود را يافته و با عزم راسخ و متکي بر ايمان عميق، مسير پيشرفت را طي مي کند.

حضرت آيت الله خامنه اي گسترش انديشه انقلاب اسلامي در منطقه، و در جهان را از ديگر تحولات انقلاب برشمردند و افزودند: حادثه غزه و قبل از آن جنگ 33 روزه لبنان که ارتش رژيم صهيونيستي با تمام تجهيزات پيشرفته نظامي و حتي کمکهاي امريکا نتوانست بر يک ملت محصور و يک مجموعه جوان مؤمن و با عزم غلبه پيدا کند، نشانگر گسترش و تعميق تفکر انقلاب اسلامي ايران است.

ايشان تغيير جغرافياي قدرت جهان و دگرگوني در تقسيم بندي جهان به کشورهاي سلطه گر و کشورهاي سلطه پذير را از ديگر تحولات انقلاب اسلامي دانستند و خاطرنشان کردند: انقلاب اسلامي ايران با حفظ اصول و تسليم نشدن در برابر قدرتها در مسير مستقيم خود، حرکت رو به جلو داشته است و در آينده نيز تنها راه پيروزي نهايي و کامل ملت ايران، حرکت در مسير ايمان به خدا، و حفظ روحيه اعتماد به نفس ملي، و مجاهدت علمي و عملي در همه ابعاد است.

رهبر انقلاب اسلامي حضور گسترده، پرشور و مستحکم مردم در راهپيمايي 22 بهمن هر سال و در شرايط گوناگون جوّي را نمايشي نمادين از ايستادگي و استقامت ملت ايران بر سر آرمانها و ادامه مسير مستقيم انقلاب برشمردند و تأکيد کردند: در 22 بهمن امسال نيز به توفيق الهي، مردم به صورت گسترده به صحنه خواهند آمد و اين حضور گسترده در راهپيمايي 22 بهمن و صحنه هاي گوناگون همچون انتخابات دشمن را در مقابل ملت ايران دچار خسران خواهد کرد.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: اين نمايشهاي عظيم ملي و فناوري که خوشبختانه پي در پي در کشور بروز مي کنند بايد روزبه روز بيشتر شوند.

فرمانده کل قوا در بخش ديگري از سخنان خود با گراميداشت ياد و خاطره امام راحل (ره) و شهداي نيروي هوايي و ارتش، و مجموعه هاي ديگر، نيروي هوايي را يک مجموعه با عزم و صاحب ابتکار و پيشرفت خواندند و تأکيد کردند: نيروي هوايي در شرايط مختلف به ويژه دوران دفاع مقدس، همواره يکي از بهترين، درخشان ترين، و آبرو بخش ترين بخشهاي ارتش بوده است.

در اين ديدار اميرسرتيپ خلبان شاه صفي فرمانده نيروي هوايي ارتش ضمن ارائه گزارشي از اقدامات انجام شده در جهت ارتقاي تواناييها و آموزشها در بخشهاي آفندي و پدافندي نيروي هوايي، بر آمادگي اين نيرو براي مقابله با هرگونه تهديدي تأکيد کرد.

کاروان طریق القدس

آرشیو