دوشنبه 09 فوریه 2009 05:45
خاتمي نامزدي خود را رسما اعلام کرد

به گزارش ايرنا، خاتمي يکشنبه شب پس از افتتاح سايت مجمع روحانيون مبارز ، در گفت و گو با خبرنگاران تصريح کرد: با جديت حضور خود در انتخابات را اعلام مي کنم. خاتمي با بيان اينکه برخي پيش از اين مي‌گفتند که بنده براي حضور در انتخابات ترديد دارم، گفت: ترديد من براي چگونگي حضور […]

به گزارش ايرنا، خاتمي يکشنبه شب پس از افتتاح سايت مجمع روحانيون مبارز ، در گفت و گو با خبرنگاران تصريح کرد: با جديت حضور خود در انتخابات را اعلام مي کنم.
خاتمي با بيان اينکه برخي پيش از اين مي‌گفتند که بنده براي حضور در انتخابات ترديد دارم، گفت: ترديد من براي چگونگي حضور در عرصه بود و مگر مي‌شود کسي به فکر سرنوشت ملت ايران باشد و در پديده مهم انتخابات و شرکت در آن ترديد داشته باشد.
وي گفت: ما دل بسته به اين کشوريم و عزمت روزافزون ملت را مي‌خواهيم.
خاتمي اظهار داشت: مگر مي‌شود نسبت به سرنوشت ملت و پديده مهم انتخابات بي‌تفاوت بود و نسبت به آن ترديد داشت.
رييس بنياد باران در ادامه گفت: خدا را شکر که ما نسبت به انتخابات بي‌تفاوت نيستيم و حق خود مي‌دانيم که در آن حضور داشته باشيم. همه ما نسبت به کشور احساس تعهد مي‌کنيم.
خاتمي افزود: اين که چگونه در انتخابات حضور بيابم تدبيري در کار بود که تا پيش از اين هنوز به نتيجه مطلوب نرسيده بود.
رييس‌جمهوري سابق تاکيد کرد: اين حضور راه را براي هيچ کس و هيچ جرياني تنگ نمي‌کند.
خاتمي گفت: آنچه بايد بر آن پافشاري کنيم اين است که انتخاباتي آزاد و مطلوب انجام شود و همراه با حضور پرشور و حداکثري مردم باشد.
وي برگزاري انتخابات پرشور و آزاد را بر عهده برگزارکنندگان آن دانست و گفت که بايد زمينه چنين انتخاباتي فراهم شود.
خاتمي اظهار اميدواري کرد که حضور وي و حضور ديگر نامزدها باعث حضور حداکثري مردم در انتخابات شود.
خاتمي از همه کساني که از وي حمايت کردند و مي‌کنند تقدير کرد و گفت: خود را سربازي کوچک براي ملت و قطره‌ کوچکي از درياي ملت مي‌دانم.
خاتمي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: همواره تلاش کرده‌ام و تلاش خواهم کرد که تشکل‌هاي مدني و احزاب در صحنه حضور داشته باشند.
وي گفت: آنچه که مهم است انديشيدن به سرنوشت اين ملت و توجه به خواست ديرپاي ملت ايران مي‌باشد که همواره خواستار استقرار آزادي، عدالت و استقلال بوده‌اند.
خاتمي که در جمع اعضاي مجمع روحانيون مبارز سخن مي‌گفت اظهار داشت: يکي از افتخارات اين مجمع پايبندي به انقلاب، آرمان‌هاي بلند انقلاب و انديشه‌هاي امام و توجه به خواست تاريخي ملت ايران براي رسيدن به آزادي، استقلال و عزمت است.
وي با بيان اينکه مجمع روحانيون مبارز همپاي ديگر اقشار مختلف ملت ايران در راهپيمايي باشکوه 22 بهمن شرکت خواهد کرد، گفت: اين مجمع يک مجمع صنفي روحاني است و رويکرد ديني دارد و راه‌اندازي پايگاه اينترنتي مجمع روحانيون مبارز که امشب راه‌اندازي شد دريچه‌اي براي نشر اين رويکرد و انديشه‌ها است.
در مراسم اعلام رسمي کانديداتوري خاتمي ، مجيد انصاري، سيدمهدي ابطحي و موسوي لاري حضور داشتند.

کاروان طریق القدس

آرشیو