دوشنبه 09 فوریه 2009 13:33
سرلشكر جعفري در اجتماع بزرگ بسيجيان تهران: رهبر انقلاب مقابله با تهديدات نرم را به بسيج واگذار كردند
فرمانده كل سپاه از تدبير مقام معظم رهبري خبر داد كه بر اساس آن، مقابله با تهديدات نرم و عمق‌بخشي داخلي به رده‌هاي مختلف بسيج واگذار شده است.
به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، سردار سرلشكر محمدعلي جعفري فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي صبح امروز دوسنبه در مراسم گردهمايي پنج هزار نفر از فرماندهان منتخب واحدها و پايگاه‌هاي مقاوت بسيج تهران بزرگ، يادآوري و بررسي دستاوردهاي انقلاب را عامل ايجاد آمادگي و روحيه بخشي در نيروهاي انقلابي براي ادامه راه عنوان كرد و گفت: انقلاب اسلامي دستاوردهاي بزرگي در ابعاد مختلفي داشته است كه بزرگترين دستاورد آن در بعد سياسي، استقلال كامل جمهوري اسلامي و تاثيرات آن بر ملت‌هاي جهان است كه به فرموده مقام معظم رهبري انقلاب اسلامي توانسته است تغيير و تحولات زيادي در جغرافياي سياسي جهان ايجاد كند.
جعفري اظهار داشت: يكي از آرزوهاي ما در گذشته اين بود كه بتوانيم با حمايت ازملت‌هاي مستضعف در مقابل رژيم اشغالگر قدس بايستيم و امروز به بركت انقلاب اسلامي و بدون حضور فيزيكي ما در كنار برادران مسلمانمان در لبنان و فلسطين، مي‌بينيم كه اين مستضعفان با تمام توان در مقابل اين رژيم اشغالگر مي‌ايستند و آن را شكست ميدهند كه اين به بركت تجربيات انقلاب اسلامي ايران و نصرت خداوند است كه شامل حال آنها شده است.
فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، شكست رژيم صهيونيستي در جنگ 33 روزه و نيز شكست آن در نبرد با مقاومت اسلامي فلسطين را آغاز شروع تاثيرات عميق در اساس اين رژيم غاصب عنوان كرد و گفت: در آينده نيز اين شكست‌ها، اثرات تعيين‌كننده‌اي در سرنوشت رژيم و منطقه خواهد داشت.
وي با اشاره به خودكفايي و استقلال در ابعاد مختلف اقتصادي، سياسي، دفاعي و امنيتي، اين دستاوردها را از بركات انقلاب اسلامي ايران عنوان كرد و گفت:‌ امروز امنيت ايران به حدي است كه نيروهاي نظامي آمريكايي كه با تمام قوا و با هدف تاثيرگذاري در رفتار و يا توقف شعارهاي انقلاب اسلامي در اطراف ايران جمع شده‌اند، قادر نيستند و جرات اقدام به هيچ كاري عليه ايران را ندارند و اين يعني اينكه جمهوري اسلامي ايران در كشورمان به عنوان يك جزيره با ثبات استقرار كامل يافته است.
فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اين امنيت و اقتدار امروز جمهوري اسلامي را در طول تاريخ بي‌نظير دانست و گفت: هيچ كشوري با اين شرايط نتوانسته است به چنين اقتدار و امنيت كاملي دست پيدا كند و شاهد بوديم كه ملت ايران عليرغم تمام تلاش هاي ايران براي تاثيرگذاري در روحيه ملت مانند موضوع غني‌سازي اورانيوم و دستيابي به دانش هسته‌اي، حتي يك گام در مقابل اين تهديدات عقب ننشست و در حالي كه در محاصره كامل اقتصادي و سياسي بود بر روي اهداف خود ايستاد و توانست دشمن را در اين زمينه شكست دهد.
جعفري پافشاري روي ارزش‌ها وآرمان‌هاي انقلاب اسلامي را از معجزات اين انقلاب عنوان كرد و گفت: بسيجيان در اين زمينه پيشتاز و خط‌ ‌شكنان راه هستند كه با تمام توان براي تحقق آرمان‌هاي اين انقلاب تلاش مي‌كنند اما بايد همواره اين سوال را از خود بپرسند كه براي آينده انقلاب چه بايد كرد و چه تكليفي را بر عهده دارند.
وي ماموريت سپاه و بسيج را دفاع از انقلاب و دستاوردهاي آن عنوان كرد و گفت: مبناي تغيير شرايط محيطي در ماموريت‌هاي سپاه تغيير ماهيت تهديدات دشمن عليه جمهوري اسلامي ايران است كه ما دائما اين موضوعات را رصد مي كنيم چرا كه به فرموده مقام معظم رهبري سازمان سپاه بايد يك سازمان به روز شونده و متحول باشد كه پويايي در هر سازماني ضرورت اجتناب‌ناپذير است.
فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با بيان اينكه تهديدات امنيتي در دهه دوم انقلاب و پس از پايان جنگ تحميلي همچنان ادامه داشت، گفت: ‌مقام معظم رهبري با هوشياري و تدابير حكيمانه خود به موضوع تهاجم فرهنگي اشاره كردند اما ما هنوز در تحقق كامل اين اهداف موفق نبوده‌ايم و بايد تلاش بيشتري بكنيم تا تهديدات را پيش‌بيني و شناسايي كرده وراهكارهاي موثر براي مقابله با آن را برنامه‌ريزي كنيم.
جعفري با اشاره به برخي نا امني‌ها در سال 78، 79 و 80 در تهران اظهار داشت: اين بسيجيان بودند كه توانستند در مقابل اين نا امني‌ها بايستند اما نبايد بگذاريم تا ديگر چنين صحنه‌هايي و چنين گردنه‌هاي خطيري براي انقلاب اسلامي پيش بيايد.
وي گفت:‌ قطعا در آينده نيز دشمن در صدد ايجاد چنين معضلاتي براي نظام خواهد بود كه ما بايد با تدبير از انجام آنها جلوگيري كنيم.
عضو شوراي عالي امنيت ملي با بيان اينكه شايد در آينده تهديد نظامي مانند كاري كه در مورد عراق و افغانستان صورت گيرد، عليه ايران رخ ندهد، تهديدات نظامي با گستردگي كه در اين دو كشور انجام شد را عليه ايران بكلي منتفي دانست و گفت:‌ اما بايد توجه داشته باشيم كه تهديدات فقط جنبه نظامي ندارد و دشمن در اين زمينه به انجام تهديدات امنيتي و نرم روي خواهد آورد و اين ما هستيم كه بايد خود را براي مقابله با اين تهديدات آماده كنيم.
فرمانده كل سپاه نوع تهديدات عليه ايران در هر دهه‌اي را متفاوت عنوان كرد و گفت: در آستانه ورود به دهه چهارم بايد ماهيت تهديدات اين دهه را بشناسيم و خود را براي مقابله با آن آماده كنيم.
جعفري نوع تهديدات در دهه چهارم انقلاب را تهديدات نرم در زمينه‌هاي اقتصادي، فرهنگي و سياسي عنوان كرد و گفت:‌ اين نوع تهديدات در گذشته نيز از دغدغه‌هاي مهم امام راحل بوده است چرا كه ايشان اعتقاد داشتند كه جمهوري اسلامي از تهديدات خارجي و نظامي نمي‌ترسد.
وي مقابله با تهديدات نرم و عمق‌بخشي داخلي را مهمترين مسئله بسيج در كشور عنوان كرد و گفت: اين مسئوليت خطير كه به تصميم مقام معظم رهبري رسيده و به سپاه ابلاغ شده است به اين ترتيب است كه بسيج و سپاه بايد در مقابل كساني كه مي‌خواهند به رابطه محكم مردم و رهبري ضربه بزنند بايستند.
فرمانده كل سپاه تغييرات صورت گرفته در اين سازمان را در راستاي تدابير مقام معظم رهبري و در جهت مقابله با تهديدات عنوان كرد و گفت:‌ ماهيت تهديد عليه نظام جمهوري اسلامي تفاوت با گذشته تفاوت كرده است و بسيج و سپاه بايد در اين زمينه خود را آماده‌تر از قبل كند.
جعفري با بيان اينكه بايد خود را براي مقابله با تهديدات نرم دشمنان آماده كنيم، گفت: تغيير و تحول در سازمان سپاه داراي الزاماتي بود كه يكي از آنها لزوم تغييرات ساختاري است كه بخش‌هايي از آن انجام شده و بنابر آن برنامه‌هاي آمادگي دفاعي و امنيتي بر عهده نيروي زميني و موضوع مقابله با تهديدات نرم و عمق‌بخشي داخلي به رده‌هاي مختلف بسيج واگذار شده است و ما به عنوان سربازان انقلاب و تحت رهبري حكيمانه مقام معظم رهبري مامور پياده‌سازي آن هستيم.
فرمانده كل سپاه هدف اصلي دشمن را ضربه زدن به باورها و اعتقادات ديني و سياسي مردم عنوان كرد و گفت: در سال‌هاي گذشته نيز برخي دشمنان داخلي در لباس دوست و با ادعاي پيروي خط امام و رهبري براي مثال اعتراض مي‌كردند كه چرا ايران به مقاومت فلسطين كمك مي‌كند و به طور وقيحانه شعار توقف انقلاب را سر مي‌دادند.
جعفري افزود: اين افراد هنوز هم وجود دارند و بسيجيان نيز بخوبي آنها را مي‌شناسند و وظيفه دارند تا اين افراد را به ديگر اقشار جامعه نيز معرفي كنند كه اين يكي از رسالت‌هاي مهم بسيج است.
وي با تاكيد بر موضوع بصيرت ديني و سياسي بسيجيان به بحث پيشرفت‌هاي علمي به عنوان يكي از ضرورت‌هاي انقلاب و توجه به موضوعات معنوي و اعتقادي و بينش سياسي بسيجيان به عنوان طرح صالحين اشاره كرد و گفت:‌ بسيج و سپاه وظيفه دارند تا هرچه بيشتر در اين زمينه‌ها بر روي بسيجيان كار كنند.
عضو شوراي عالي امنيت ملي به گشت‌هاي امنيتي محلي بسيج اشاره كرد و اين امر را موجب ارتقاي منزلت بسيجيان در منظر عامه مردم و اقدام مناسبي براي جذب جوانان به بسيج عنوان كرد و گفت: در هر محله‌اي مردم با برخي ناامني‌ها مانند دزدي مواجه هستند و بسيج مي‌تواند بطور فعالانه در برقراري امنيت محله‌هاي خود شركت كند و اين انتظار به حق مردم را برآورده سازد.
جعفري خاطرنشان كرد: كسي كه نام خود را بسيجي بگذارد اما در رابطه با امر خودسازي و يا شركت در گشت‌هاي امنيتي انجام وظيفه نكند به معني آن است كه ما نمي‌توانيم او را به عنوان يك بسيجي فعال و يا حتي عادي به حساب بياوريم.
کاروان طریق القدس

آرشیو