یکشنبه 15 فوریه 2009 05:47
در پی انتشار خبر حمایت خانواده سرداران شهید از خاتمی

در پي انتشار خبری در سايت تبلیغاتی خاتمي مبني بر دیدار وی با جمعی از خانواده‌هاي شهدا و دعوت آنان از وی برای کاندیداتوری که در آن خبر از خانواده شهید رنجبران نیز به عنوان یکی از حاضران و دعوت‌کنندگان از خاتمی یاد شده بود، فرزند این شهید، چنین خبری را تکذیب کرد. محمد حسین […]

در پي انتشار خبری در سايت تبلیغاتی خاتمي مبني بر دیدار وی با جمعی از خانواده‌هاي شهدا و دعوت آنان از وی برای کاندیداتوری که در آن خبر از خانواده شهید رنجبران نیز به عنوان یکی از حاضران و دعوت‌کنندگان از خاتمی یاد شده بود، فرزند این شهید، چنین خبری را تکذیب کرد.

محمد حسین رنجبران در گفتگو با رجانیوز، با تکذیب قطعی این خبر گفت: هرگز چنین چیزی اتفاق نیفتاده است و تاکنون نه من و نه خانواده‌ام، از آقای خاتمی حمایتی نکرده‌ایم.

وی تأکید کرد: خبرسازی‌ها شگرد این افراد است و قصد سوءاستفاده از خانواده شهدا را دارند.

فرزند شهید رنجبران با اشاره به اینکه در سال‌های قبل هم قصد چنین سوء استفاده‌هایی را داشته‌اند، ادامه داد: معمولاً در آستانه هر انتخابات، برخی تحرکات از سوی این افراد انجام می‌شود و حتی یکبار هم که حمایت خانواده ما را می خواستند، ما با هیچ‌گونه حمایتی موافقت نکردیم.

وی تصریح کرد: ولی این بار نه تماسی با ما گرفته شد و نه در آن مجلس کذایی حضور داشتیم که اینگونه از طرف خانواده بنده اعلام موضع می‌کنند، بنابراین چنین اخباری را به‌شدت تکذیب می کنم.

این فرزند شهید ضمن تأکید بر مخالفت خود با روش و منش خاتمی و اصلاح‌طلبان، افزود: برخی از همسران شهید هستند که معمولاً آنها برای این‌گونه حمایت‌ها امضا جمع می‌کنند که البته تعدادشان زیاد نیست ولی همین‌ها هم به دلیل اینکه موضع خانواده بنده را می‌دانند، چنین بحث‌هایی را با ما در میان نمی‌گذارند.

گفتنی است شهید رنجبران جزء اولین افراد تشکیل دهنده هسته لشکر 27 محمد رسول الله بود که پس از تشکیل تیپ شهدا، جانشین شهید وزوایی شد. وی در عملیات والفجر 4 سال 1362و در منطقه عملیاتی کردستان به شهادت رسید.

همچنین در گفتگو با خانواده‌هاي شهيدان اندرزگو و عراقي در مورد صحت و سقم اين خبر را جويا شدیم.

فرزند شهيد اندرزگو در اين‌باره گفت: ما با آقاي خاتمي ديدار داشتيم اما از ايشان خواستيم در انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري شركت نكند نه اينكه از حضور وي در اين انتخابات حمايت كنيم.

وي با تكذيب اين خبر خواستار اصلاح اين اقدام شد.

فرزند شهيد عراقي نيز در اين باره به روابط عمومي حزب موتلفه اسلامي گفت: اصلاً تا به حال آقاي خاتمي را از نزديك نديده ام چه رسد به اينكه در دفتر آقاي خاتمي با ايشان ديدار كرده باشم و از آقاي خاتمي بخواهم در انتخابات آينده حضور پيدا كند.

وي ضمن تكذيب حمايت خانواده شهيد عراقي از نامزدي سيد محمد خاتمي در انتخابات رياست جمهوري دهم از روابط عمومي حزب موتلفه اسلامي خواست اين دروغ پردازي و نشر اكاذيب در سطح جامعه را دنبال كند.

گفتنی است سایت منتشر کننده این خبر برای توجیه دروغ‌پردازی، عکس فرزند شهید اندرزگو را در کنار خاتمی منتشر کرده است. این در حالی است که فرزند شهید اصل دیدار را انکار نکرده اما تأکید دارد که اساساً برای پیشنهاد عدم کاندیداتوری به دیدار خاتمی رفته است.

کاروان طریق القدس

آرشیو