دوشنبه 16 فوریه 2009 17:28
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام: ايران قدرت اول منطقه است

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: ايران در مقايسه با كشورهايي نظير تركيه و عربستان، قدرت اول سياسي و امنيتي و دفاعي منطقه است و جزو 10 قدرت برتر سياسي دنيا محسوب مي‌شود. محسن رضايي عصر امروز در يادواره شهداي انقلاب و دفاع مقدس شهرستان انديمشك در تالار فرهنگ اظهار داشت: برنامه آمريكا عليه ايران […]

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: ايران در مقايسه با كشورهايي نظير تركيه و عربستان، قدرت اول سياسي و امنيتي و دفاعي منطقه است و جزو 10 قدرت برتر سياسي دنيا محسوب مي‌شود.

محسن رضايي عصر امروز در يادواره شهداي انقلاب و دفاع مقدس شهرستان انديمشك در تالار فرهنگ اظهار داشت: برنامه آمريكا عليه ايران جدي بود و قصد حمله به ايران را داشت اما با آگاهي از قدرت و توان نظامي ايران جرات نكردند كه اين كار را عملي كنند.
وي افزود: در حالي كه ايران در زمينه‌هاي سياسي و دفاعي قدرت اول منطقه محسوب مي‌شود اما در زمينه اقتصاد، اشتغال و فن‌آوري دچار عقب‌ماندگي هستيم كه بايد با توجه به ورود به دهه چهارم انقلاب اين عقب‌ماندگي را جبران نماييم.
رضايي با اشاره به فضاي كشور پيش از انقلاب اسلامي گفت: در آن دوران دولت به معناي سياسي در ايران وجود نداشت زيرا دولت شاه نه سياست خارجي داشت و نه سياست داخلي اما امروز دولت ما دولتي مستقل است و مي‌بينيم كه در مسائل جهاني و منطقه‌اي به طور مستقل تصميم‌گيري كرده و صاحبنظر است.
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام تصريح كرد: بايد واقعيت‌هاي جنگ براي جوانان بيان شود و جوانان را با واقعيت‌هاي آن زمان آشنا كنيم لازم است جوانان بدانند كه اين انقلاب و آزادي و امنيت به بهاي سنگين ملت به دست آمده و بايد از آن پاسداري كنند.
رضايي نقش شهرستان انديمشك در دوران دفاع مقدس را ممتاز توصيف كرد و افزود : مردم اين شهرستان در دوره‌اي شديدترين بمباران هوايي دشمن را تحمل كردند و در همين حال خانه‌هايشان و زمين‌هايشان وقف رزمندگان بود و چندين لشكر در اطراف اين شهر اسقرار داشتند و شهروندان اين شهر ميزبان مهرباني براي رزمندگان ساير استان‌ها بودند. 

کاروان طریق القدس

آرشیو