سه‌شنبه 17 فوریه 2009 08:44
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیر کبیر پیرامون تدفین شهدا در دانشگاه

 انتشار خبر افتخارآمیز میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از پیکرهای مطهر شهدای گمنام دفاع مقدس مایه‌ی مسرت دانشجویان قدرشناس گردید.

بسم رب الشهداء و الصدیقین

 

«…فَقَالُوا ابْنُوا عَلَیهِمْ بُنْیانًا رَبُّهُمْ أَعْلَمُ بِهِمْ قَالَ الَّذِینَ غَلَبُوا عَلَى أَمْرِهِمْ لَنَتَّخِذَنَّ عَلَیهِمْ مَسْجِدا»

(آیه 21 سوره مبارکه کهف)

…گروهی می‌گفتند: «بنایی بر آنان بسازید (تا برای همیشه از نظر پنهان شوند و از آن‌ها سخن نگویید که) پروردگارشان از وضع آنها آگاه‌تر است!» ولی آن‌ها که از رازشان آگاهی یافتند (و آن را دلیلی بر رستاخیز دیدند) گفتند: «ما مسجدی در کنار (مدفن) آنها می‌سازیم (تا خاطره‌ی آنان فراموش نشود)» (ترجمه‌ی آیت‌ا… مکارم)

 

انتشار خبر افتخارآمیز میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از پیکرهای مطهر شهدای گمنام دفاع مقدس مایه‌ی مسرت دانشجویان قدرشناس گردید. صحبت از میزبانی ستاره‌های راه‌نمایی است که به تعبیر امام راحل‌مان «در قهقهه‌ی مستانه‏شان و در شادى وصول‌شان عِندَ رَبِّهِم يُرزَقون اند؛ و از نفوس مطمئنه‏اى هستند كه مورد خطاب فَادخُلِى فِى عِبادِى وادخُلىِ جَنَّتِى پروردگارند. اينجا صحبت عشق است و عشق؛ و قلم در ترسيمش بر خود مى‏شكافد»…

وظیفه‌ی خود می‌دانیم از شورای فرهنگی دانشگاه، و حدود صد نفر از اساتید محترم دانشگاه‌مان که با درخواست‌ها و پیگیری‌هاشان، زمینه‌ی این اقدام مبارک را در پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر فراهم آوردند، تشکر و قدردانی نماییم.

این کار که به تعبیر رهبر عزیزمان «تکريم شهيدان عزيز ملت ايران است که جان خود را نثار هدف‌هاي والا کردند و رضاي خداوند را بر آرزوهاي حقير مادي ترجيح دادند»، در واقع جامه‌ی عمل پوشاندن است به آن پیش‌بینی امام عظیم‌الشأن (ره) که «تربت پاک شهيدان تا ابد ميعادگاه عاشقان و عارفان و دارالشفاي آزادگان و دلسوختگان خواهد بود»؛ آن هم در فضای دانشگاه که به تعبیر امام راحل «مبدأ تحولات» است.

در پایان اعلام می‌داریم بسیج دانشجویی نیز همراه و همگام با عموم دانشجویان دانشگاه، تمام تلاش خود را برای برگزاری هر چه با شکوه‌تر مراسم استقبال از شهدای گمنام در دانشگاه به کار خواهد بست، تا پنجم اسفندماه 1387 نقطه‌ی درخشان دیگری باشد در کارنامه‌ی پنجاه ساله و پرافتخار دانشگاه صنعتی امیرکبیر. بعون‌الله تعالی.

 

رواق منظر چشم من آشيانه‌ی توست

كرم نما و فرود آ كه خانه خانه‌ی توست

به لطف خال و خط از عارفان ربودى دل

لطيفه‌هاى عجب زير دام و دانه‌ی توست

علاج ضعف دل ما به لب حوالت كن

كه اين مفرح ياقوت در خزانه‌ی توست

دلت به وصل گل اى بلبل صبا خوش باد

كه در چمن همه گلبانگ عاشقانه‌ی توست…

 

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

کاروان طریق القدس

آرشیو