سه‌شنبه 17 فوریه 2009 17:24
مميزي: خاكسپاري شهدا محيط دانشگاه را متبرك مي‌كند

سعيده مميزي دبير انجمن اسلامي دانشجويان پرديس قم دانشگاه تهران در گفتگو با خبرگزاري فارس گفت: جاي شهدا در دانشگاه‌هاست و اين ما نيستيم كه شهدا را به دانشگاه آورده‌ايم بلكه شهدا هستند كه ما را به دانشگاه آورده‌اند. وي با اشاره به 13 شهيد پرديس قم دانشگاه تهران كه همه عضو انجمن اسلامي و […]

سعيده مميزي دبير انجمن اسلامي دانشجويان پرديس قم دانشگاه تهران در گفتگو با خبرگزاري فارس گفت: جاي شهدا در دانشگاه‌هاست و اين ما نيستيم كه شهدا را به دانشگاه آورده‌ايم بلكه شهدا هستند كه ما را به دانشگاه آورده‌اند.
وي با اشاره به 13 شهيد پرديس قم دانشگاه تهران كه همه عضو انجمن اسلامي و از اعضاي هيأت مؤسس آن بوده‌اند، گفت: امثال باكري‌ها و علم الهدي‌ها همه برخاسته از دانشگاه‌ها بوده‌اند و جاي شهدا هميشه در دانشگاه بوده و هست و خواهد بود.
مميزي افزود: ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در دانشگاه‌ها از وظايف اصلي يك تشكل اسلامي است؛ چرا كه پايه اصلي حفظ اسلام درطول تاريخ هميشه همين بوده است و اگر غير از اين ديده شود بايد به اسلامي بودن تشكل شك كرد.
وي در پايان با تأكيد بر اينكه امروز مسئوليت دانشجويان در دانشگاه‌ها حفظ شأن شهداست و خاكسپاري شهدا در دانشگاه فضاي آن را متبرك مي‌كند؛ خاطر نشان كرد: ديروز جبهه دانشگاه بود و امروز دانشگاه‌ها جبهه نبرد حق و باطل هستند كه خط مقدم اين جبهه هم هميشه تشكل‌هاي اسلامي بوده‌اند.
نظرات
 1. سمانه
  03 آوریل 2013

  آفرین احسنت

 2. بنده خدا
  08 مه 2013

  الحمدلله
  یادمان نرود زمانی را که مذهبی هایمان هم به خاطر جو کثیف دوم خرداد ، مخالف دفن شهدای عزیز در دانشگاهها میشدند!
  میگفتند نباید در دانشگاه مرده دفن کرد!!!
  ظاهرا این عزیزان آیه شریفه قرآن را یکبار هم نشنیده اند که:
  وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ

  و خوب میدانیم که زندگی ما و تحصیل ما در دانشگاه ، به خاطر خون پاک این شهیدان است
  خدایا به حق خون شهدایمان امام خامنه ای را از گزند حوادث دور بدار
  و بر ایران عزیزمان بیفزای
  یامهدی

کاروان طریق القدس

آرشیو