چهارشنبه 18 فوریه 2009 10:56
درايتي:اصلاح طلبان نيازي به هاشمي ندارند

عضو شوراي مرکزي جبهه مشارکت با بيان اينکه مشکل چنداني در جبهه اصلاحات نمي بينم که حضور فرد جديدي را در اين جناح بطلبد، گفت: نياز به اين نيست که فرد جديدي بيايد و مسئوليتي را در ميان اصلاح طلبان بپذيرد. مصطفي درايتي در گفت و گو با برنا در خصوص احتمال اجماع اصلاح طلبان […]

عضو شوراي مرکزي جبهه مشارکت با بيان اينکه مشکل چنداني در جبهه اصلاحات نمي بينم که حضور فرد جديدي را در اين جناح بطلبد، گفت: نياز به اين نيست که فرد جديدي بيايد و مسئوليتي را در ميان اصلاح طلبان بپذيرد.

مصطفي درايتي در گفت و گو با برنا در خصوص احتمال اجماع اصلاح طلبان در مدت زمان باقي مانده تا انتخابات رياست جمهوري آينده با بيان اينکه نااميد به اجماع نيستم ، اظهار داشت: احتمال زيادي مي دهم اگر مدت زماني بگذرد و تبليغات آغاز شود، اجماع در اين جناح صورت گيرد.

وي با اشاره به اينکه بايد ببينيم با نزديک شدن به انتخابات و مشخص شدن آرايش سياسي کشور و جناح ها چه پيش مي آيد، افزود: احساس من اين است که در اصلاح طلبان اجماع و وفاق شکل مي گيرد و روند متفاوت تري را شاهد خواهيم بود.

عضو شوراي مرکزي جبهه مشارکت در ارزيابي خود از برعهده گرفتن رهبريت فکري اصلاح طلبان از سوي هاشمي رفسنجاني در مدت زمان باقي مانده تا انتخابات با بيان اينکه من در حال حاضر مشکل چنداني در جبهه اصلاحات نمي بينم که نياز به رهبريت فکري داشته باشد، تصريح کرد: به نظر من در حال حاضر جريان اصلاحات تلاش مي کند از تمام ظرفيت هاي ممکن براي ايجاد يک گفتگوي خاص با مردم و به وجود آمدن يک حس ملي استفاده کند.

وي با اشاره به اينکه طبيعتاً اين روند به اصلاح طلبان کمک خواهد کرد تا صداهاي متفاوتي از درون اين جناح شنيده نشود، گفت:درست است که در برخي موارد اصلاح طلبان با يکديگر اختلاف نظر دارند ولي در مشترکات يکي هستند.

درايتي وضعيت اصلاح طلبان را تا زماني که جناح اصولگرا وارد صحنه نشده به همين شکل فعلي دانست و افزود: قطعاً اين روند تا زماني که اصولگرايان وارد گود نشده و تنور انتخابات گرم نشده است، ادامه پيدا خواهد کرد.

وي با بيان اينکه مطمئناً حضور اصولگرايان به شکل دادن کارهاي بعدي کمک خواهد کرد، گفت: لذا مشکل چنداني نمي بينم که حضور فرد جديدي را در اين جناح بطلبد و يا اينکه کسي بخواهد بيايد و مسئوليتي را بپذيرد.

عضو شوراي مرکزي جبهه مشارکت با اشاره به اينکه در جرياني که عقلانيت به اضافه حس مسئوليت حاکم است امکان اينکه اتفاقات جديدي بيفتد تا وفاق عملياتي تر شود وجود دارد، خاطر نشان کرد: آنچه که در حال حاضر در جريان اصلاح طلب حاکم است اين مطلب را نشان مي دهد.

کاروان طریق القدس

آرشیو