جمعه 23 ژانویه 2009 14:15
بسيج دانشجويي 8 دانشگاه: سهميه كنكور و امتيازات بسيجيان را لغو كنيد

بسيج دانشجويي 8 دانشگاه كشور با صدور نامه‌اي خطاب به فرمانده سپاه تأكيد كردند: فرزندان خميني هيچگاه نيازي به سهميه كنكور، معافيت از خدمت سربازي و هيچ امتياز ديگري نداشته و ندارند چرا كه عملكرد بسيجيان انقلاب با مكيال‌هاي مادي سنجيده نمي‌شود.

 در نامه بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي صنعتي اميركبير، صنعتي شريف، امام صادق(ع)، تهران، خواجه نصير، علامه طباطبائي، علم و صنعت و شهيد بهشتي خطاب به سرلشكر جعفري فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي آمده است: در شرايطي كه حادثه غمبار غزه و امر رهبر معظم انقلاب براي كمك به مجاهدين فلسطيني به هر نخو ممكن سبب شده بود تا دانشجويان بسيجي با تمام توان خود و از هر روشي كه مي‌شناسد به كمك مردم مقام غزه بشتابند، از طريق مصاحبه رياست سازمان سنجش مطلع شديم كه مجلس محترم در پي آن است كه مازاد 40% سهميه رزمندگان درمقاطع مختلف تحصيلات دانشگاهي را به بسيجيان فعال واگذار كند
نويسندگان اين نامه با تأكيد بر اينكه خبر اين مصوبه در بحبوحه تلاش‌هاي دانشجويان نه تنها از سنگيني بار حمايت از مقاومت غزه بر شانه‌هاي بسيجيان نكاست كه همچون تيري بود بر پيكرهاي خسته آنان، خاطرنشان كرده‌اند: اين خبر دردي كهنه را در وجود ما زنده كرد كه آيا بسيج كه نهادي مردمي و انقلابيست نيازي به چنين تسهيلاتي دارد تا پويا بماند؟ آيا بسيج با پشتوانه‌اي جز مردم، مي‌تواند همچنان شجره طيبه انقلاب اسلامي باقي بماند؟
در ادامه اين نامه با اشاره به اينكه اين مزايا و سهميه‌ها تنها بهانه‌اي براي بهانه جويان كه اين روزها مشغول حمايت از جنايتكاران صهيونيست هستند مي‌باشد و اين يعني باري اضافه بر ملامت ملامتگران روي دوش فرزندان امام (ره) و رهبر، تصريح شده است: به فرض كه با چنين سهميه‌هايي افرادي را به حضور در بسيج متمايل گردند، آِيا حضور چنين افراد منفعت طلب و سودجويي در نهاد مردمي بسيج كه محل مجاهدان و عاشقان است، تنها موجب ناخالصي نهاد خالص شجره طيبه نمي‌شود؟ فراموش نكنيم سخن رهبر عزيزمان را كه حكيمانه فرمودند: «يكياز نيازها، گزينش افراد با صلاحيت در بخشهاي مختلف اين تشكيلات بزرگ است. امام (رضوان‌الله تعالي عليه) هميشه به همه – از جمله به دانشجوها – توصيه مي‌كردند كه از نفوذي‌ها بپرهيزيد»
اين نامه مي‌افزايد: بي‌شك بسجيان انقلاب براي فعاليت انقلابي خويش نياز به چنين سهميه‌اي ندارند آنانكه امروز نه جان، بلكه آبروي خويش را صرف چيدن دانه دانه آجرهاي اين انقلاب و حركت در مسير ترسيم شده از سوي رهبرش مي‌نمايد و در مدرسه عشق خميني الفبا مي‌آموزند چشمداشتي به هيچ امكان و امتيازي ندارند.
نويسندگان اين نامه با تأكيد بر اينكه فرزندان خميني هيچگاه نيازي به سهميه كنكور، معافيت از خدمت سربازي و هيچ امتياز ديگري نداشته و ندارند چرا كه كرده بسيجيان انقلاب با مكيال‌هاي مادي سنجيده نمي‌شود كه اين گونه ماجور گردد، خاطرنشان كرده‌اند: حال در اين شرايط شما بايد نقش تاريخي خود را در راستاي برخورد با اين طرح سوال برانگيز كه شبهه وهن بسيج و بسيجي از آن حس مي‌گردد ايفا كرده و جلوي اين حركت مشكوك را بگيرند.
در پايان اين نامه خطاب به سرلشكر جعفري آمده است: انتظار مي‌رود جنابعالي با عنايت به سوابق ارزشمندتان طي اقدامي منطبق بر مصلحت قطعي انقلاب گروهي را مسئول بررسي جوانب لغو تمامي امتيازات و تسهيلات ويژه براي بسيجيان كنيد و سپس با مشخص شدن نتايج بررسي اين گروه ان‌شاء‌الله در كوتاهترين زمان به اقدامي قاطع انقلابي و عدالت خواهانه كه شايسته سپاه پاسداران و شجره طيبه انقلاب است دست بزنيد. يقين بدانيد ياري شما از جناب خداوند بي‌پاسخ نخواهد ماند كه «… ان تنصرو‌الله ينصركم»

کاروان طریق القدس

آرشیو