شنبه 21 فوریه 2009 05:11
جبهه فرهنگي انقلاب نيازمند ساماندهي است

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي و امور بين‌الملل دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم، محسن آژيني در نشست بررسي وضعيت فرهنگي كشور كه در سالن اجتماعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي برگزار شد، در سخناني اظهار داشت: دستگاه‌هاي فرهنگي كشور طبق فرمايشات مقام معظم رهبري از امكانات يكديگر بهره برده و […]

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي و امور بين‌الملل دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم، محسن آژيني در نشست بررسي وضعيت فرهنگي كشور كه در سالن اجتماعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي برگزار شد، در سخناني اظهار داشت: دستگاه‌هاي فرهنگي كشور طبق فرمايشات مقام معظم رهبري از امكانات يكديگر بهره برده و نگاه انتقادي درون دستگاهي نسبت به فعاليت‌هاي خود داشته باشند.
وي گفت: رهبر معظم انقلاب دستگاه‌هاي فرهنگي را به پرهيز از انجام كارهاي ويتريني و گسترش بخش‌هاي سخت‌افزاري توصيه‌ كرده‌اند و توجه هرچه بيشتر به انجام كارهاي نرم‌افزاري را خواستار شده‌اند.
كارشناس معاونت نظارت و بررسي دفتر مقام معظم رهبري با اشاره به هشدارهاي مقام معظم رهبري نسبت به شبيخون فرهنگي و تهاجم فرهنگي گفت: ما امروز به نوعي در جهان با يك جنگ فرهنگي روبرو هستيم و نبايد نسبت به اين مهم از سوي فعالان عرصه فرهنگ كشور غفلت وجود داشته باشد.
وي وجود تقابل ذاتي بين فرهنگ اسلام و انقلاب اسلامي با فرهنگ غرب، تهاجم انقلاب اسلامي عليه نظام استكبار و تهاجم غرب به اسلام را از عمده‌ترين ريشه‌هاي بروز جنگ فرهنگي عنوان كرد.
آژيني تصريح كرد: اين جنگ در جبهه عظيم در حال رخ دادن است و فقط به كشورهاي اسلامي محدود نمي‌شود.
وي در ادامه با بيان اينكه پس از پيروزي انقلاب اسلامي زمينه‌هاي مساعدتري براي اثرگذاري تهاجم فرهنگي مهيا شد، خاطرنشان كرد: ما بايد در شرايط چنين جبهه انقلاب را ساماندهي كنيم و رهبر معظم انقلاب نيز شوراي عالي انقلاب فرهنگي را به عنوان قرارگاه اين مبارزه مي‌دانند.
كارشناس معاونت نظارت و بررسي دفتر مقام معظم رهبري افزود: البته بايد ظرفيت‌هاي عهده‌دار شدن چنين مسئوليتي در شوراي عالي انقلاب فرهنگي ايجاد شود.
وي گفت: امروز در جهان تهاجم فرهنگي با استفاده از ابزار جديد با ابعاد جديدي روبرو است و استكبار امروز از همه فناوري‌هاي نوين براي تهاجم فرهنگي بهره مي‌گيرد.
استاد آژيني با بيان اينكه براي مقابله با تهاجم فرهنگي بايد به صورت فعال عمل كرده و از انفعال پرهيز كنيم، تصريح كرد: بايد نهادهاي فرهنگي از ظرفيت‌هاي خود حداكثر استفاده را ببرند و رهبر معظم انقلاب نيز پشتيبان و نظريه‌پرداز جبهه فرهنگي انقلاب است.

کاروان طریق القدس

آرشیو