شنبه 21 فوریه 2009 05:14
عباسي‌مهر :حضور شهدا در دانشگاه سيلي محكمي به معاندين فرهنگ شهادت است

مهدي عباسي‌مهر دبير تشكيلات دفتر تحكيم وحدت در گفتگو با خبرگزاري فارس با اشاره به اينكه اساس حضور شهدا در دانشگاه‌ها و تدفين اين ايثارگران كه جان خود را نثار اين مرز و بوم كرده‌اند، فقط به كشور جمهوري اسلامي برنمي‌‌گردد، اظهار داشت:‌ در برخي دانشگاه‌هاي آمريكا نيز شهدا را تدفين مي‌كنند و دانشجويان دانشگاه‌هاي […]

مهدي عباسي‌مهر دبير تشكيلات دفتر تحكيم وحدت در گفتگو با خبرگزاري فارس با اشاره به اينكه اساس حضور شهدا در دانشگاه‌ها و تدفين اين ايثارگران كه جان خود را نثار اين مرز و بوم كرده‌اند، فقط به كشور جمهوري اسلامي برنمي‌‌گردد، اظهار داشت:‌ در برخي دانشگاه‌هاي آمريكا نيز شهدا را تدفين مي‌كنند و دانشجويان دانشگاه‌هاي اين كشور به آنها اداي احترام مي‌‌كنند.
وي با بيان اينكه حضور شهيد در دانشگاه، روحيه استقلال‌طلبي و آزادگي و نفي‌ استبداد و استكبار را در ميان دانشجويان تقويت مي‌كند، افزود: شهدا مالكان اصلي اين كشور هستند و اگر ما 4 سال در دانشگاه درس مي‌خوانيم، اين دانشگاه‌ها و تمام در و ديوارشان از آن شهداست و در واقع دانشجويان ميهمان شهدا هستند.
دبير تشكيلات دفتر تحكيم وحدت با بيان اينكه دانشجويان بايد به شهدا پاسخگو باشند كه آيا ادامه دهنده راهشان بوده و به توصيه‌هاي رهبرشان براي جهاد علمي و جنبش نرم‌افزاري لبيك گفته‌اند يا خير؟ تصريح كرد:‌ حضور شهيد در دانشگاه ترويج فرهنگ شهادت در دانشگاه است.
عباسي‌مهر با تأكيد بر اينكه حضور شهيد در دانشگاه سيلي محكمي از سوي دانشجويان مسلمان ايراني به معاندين فرهنگ شهادت است، افزود: همه آحاد ملت ايران به شهدا احترام مي‌گذارند و خود را مديون ايثار و از خودگذشتگي‌هاي آنان مي‌دانند.
وي در پايان گفت: علاوه بر مسلمانان، مسيحيان و ساير پيروان اديان آسماني نيز به شهدا به چشم يك قديس مي‌نگرند و آنها را جزو بالاترين گروه‌ها مي‌دانند.

کاروان طریق القدس

آرشیو