یکشنبه 22 فوریه 2009 12:39
آیت الله صافی گلپایگانی: دشمنان سعي در عوض كردن هويت جامعه اسلامي دارند

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از مركز خبر حوزه، آيت‌الله العظمي لطف‌الله صافي‌گلپايگاني در ديدار طلاب و اساتيد حوزه علميه مراغه با اشاره به بركات حوزه‌هاي علميه گفت: يكي از مسايلي كه اسباب اميدواري و خشنودي امام زمان (عج) و شيعيان شده تاسيس حوزه‌هاي علميه در سراسر كشور و رغبتي است كه جوانان به […]

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از مركز خبر حوزه، آيت‌الله العظمي لطف‌الله صافي‌گلپايگاني در ديدار طلاب و اساتيد حوزه علميه مراغه با اشاره به بركات حوزه‌هاي علميه گفت: يكي از مسايلي كه اسباب اميدواري و خشنودي امام زمان (عج) و شيعيان شده تاسيس حوزه‌هاي علميه در سراسر كشور و رغبتي است كه جوانان به علوم و معارف اهل‌بيت (ع) پيدا كرده‌اند.
وي ادامه داد: وجود حوزه‌هاي علميه باعث دفع بسياري از مفاسد و معايب مي‌شود و حوزه‌هاي علميه بر امور ديني و مذهبي شهرها نظارت دارند و منطقه را از وجود انسان‌هاي پليد حفظ مي‌كنند.
اين مرجع تقليد يادآور شد: وجود خلاء‌ها، تحقيرها و نااميدي‌هايي كه از مكتب‌هاي مختلف انحرافي براي بشر به وجود آمده باعث شد مردم آمادگي پذيرش معارف حقه را پيدا كنند و ما بايد اين معارف را در اختيار آنان قرار دهيم.
وي خاطرنشان كرد: ظهور مكتب‌هاي فاسد، تلاش روحانيت را چندين برابر كرده كه بايد در مقابل اين هجمه‌ها ايستادگي شود.
آيت‌الله صافي‌گلپايگاني با بيان اينكه با ترويج فساد ميان زنان و مردان مي‌خواهند هويت جامعه اسلامي را عوض كنند، گفت: ما به بانواني نياز داريم تا در مقابل بي‌بند باري‌ها اظهار وجود كنند و با ارايه حجاب و عفت اسلامي و بيان كرامت زن در اسلام جلوي فساد را بگيرند.
وي يادآور شد: امروز هويت اسلامي ما در خطر است و بايد جوانان با اطلاع از مسايل و شبهات روز و يادگيري احكام و دستورات اسلامي به علوم پيشرفته تجهيز شوند.
اين مرجع تقليد با اشاره به علاقه تاريخي ديار آذربايجان به اهل بيت‌(ع) افزود: برگزاري مجالس عزاداري و اجراي برنامه‌هاي مذهبي نشان از خلوص نيت مردمن آذربايجان به اهل‌بيت (ع) دارد.
آيت‌الله صافي‌گلپايگاني به آثار علماي شيعي اشاره كرد و گفت: اولين مدرسه نجوم توسط شيعيان در دنيا تشكيل شد كه موسس آن علامه حلي بوده و يكي از شعبات آن در شهرستان مراغه دائر شده بود.

کاروان طریق القدس

آرشیو