دوشنبه 23 فوریه 2009 04:51
ثمره هاشمي: استراتژي دولت در برابر تخريب، خدمتگزاري به محرومان است

به گزارش ايرنا، “مجتبي ثمره هاشمي” يکشنبه شب دربيست و نهمين نشست دفتر مرکزي هيات فرهنگي مذهبي فدائيان ولايت قم افزود: مردم خدمت گزاران خود را خوب مي شناسند و هرگز تحت تاثير شايعات و تخريب هاي افراد مغرض قرار نمي گيرند. وي همچنين مردم ايران را انسانهايي فهيم توصيف کرد که “به خوبي قضايا […]

به گزارش ايرنا، “مجتبي ثمره هاشمي” يکشنبه شب دربيست و نهمين نشست دفتر مرکزي هيات فرهنگي مذهبي فدائيان ولايت قم افزود: مردم خدمت گزاران خود را خوب مي شناسند و هرگز تحت تاثير شايعات و تخريب هاي افراد مغرض قرار نمي گيرند.
وي همچنين مردم ايران را انسانهايي فهيم توصيف کرد که “به خوبي قضايا ومسائل مختلف را درک مي کنند و آگاهانه در صحنه هاي حساس تصميم مي گيرند.”
ثمره هاشمي سپس به تشريح عملکرد دولت نهم پرداخت و اظهارداشت: رييس جمهور با تاکيد بر شعار عدالت تاکنون مقابل سياسي کاريهاي نامعقول ايستاده و راه بده بستانهاي غيرمنطقي و رانت خواران فاسد را سد کرده است.
وي گفت: متاسفانه در گذشته در سياست، فرهنگ و اقتصاد ما التقاط ايجاد کردند. وجوهي از اسلام را در کشور مطرح اما وجوه ديگر آن را ناديده گرفتند و با چنين روندي موجب شدند کشور در برخي موارد به عقب ماندگي دچار شود.
مشاور ارشد رييس جمهوري با تاکيد بر اينکه “هر زمان که ما از اسلام و ولايت دور شديم و در حرکتمان انحراف پيدا شد، از همانجا انقلاب و مردم لطمه ديدند”، افزود: مردم پس از مشاهده اين مشکلات، کساني را انتخاب و سرکار آوردند که با شعار عدالت در مسير رفع بسياري ازعقب ماندگي ها گام برمي داشتند.
ثمره هاشمي تصريح کرد: دولت تنها در صورتي که برخاسته از راي مردم باشد، شان و منزلت دارد و هر جا شعار عدالت را مطرح و عمل کند، رضايت مردم حاکم خواهد بود.
وي در همين راستا به دفاع از سفرهاي استاني دولت پرداخت و گفت که دولت همه امکانات را به صورت عادلانه ميان مردم اعم از روستايي و شهري توزيع مي کند، به گونه اي که تاکنون 22ميليون نفر در کشور سهام عدالت دريافت کرده اند.
ثمره هاشمي، اصلاح اختلاف حقوق ميان کارمندان دولت، رسيدگي به مشکلات بازنشستگان، توجه ويژه به مناطق محروم، بيمه همه روستائيان در قالب تامين اجتماعي، رشد تحصيلات تکميلي و دانشگاهي از دوميليون و 165هزار نفر به سه ميليون نفر، افزايش خطوط تلفن از 25ميليون به 65ميليون شماره، رشد توليدات سالانه کشاورزي از 24ميليون تن به 100ميليون تن و افزايش توليد گاز طبيعي از330 ميليون متر مکعب به 550ميليون متر را شماري از دستاوردها و اقدامات دولت نهم ذکر کرد.
وي گفت:” اگر ما در چارچوب اسلام، قرآن و ولايت حرکت کنيم همه مشکلات کشور برطرف خواهد شد ولي هرگاه با اين اصول اساسي زاويه پيدا کنيم آفت ها و آسيبها آغاز خواهد گشت.”
مشاور ارشد رييس جمهوري در ادامه سخنانش، با اشاره به سياست هاي يکجانبه گرايانه آمريکا در منطقه گفت: آمريکا بايد به حقوق مردم جهان و کرامت انساني آنها احترام بگذارد.
وي افزود: امروز شعار عدالت که پرچمدار اصلي آن جمهوري اسلامي ايران است در سراسر جهان مطرح است ولي آمريکا اين مطالبه و حق اصلي ملتها را نمي پذيرد.
ثمره هاشمي تصريح کرد: حضور همه ملتها در صحنه دفاع از مردم مظلوم غزه ، نشانه موج بيداري آنها، عدالت خواهي و مبارزه با ظلم است ولي متاسفانه آمريکا در مقابل اين خواسته هاي معقول سکوت کرده است.

کاروان طریق القدس

آرشیو