چهارشنبه 25 فوریه 2009 06:31
دکتر رهايي: دستاوردهاي علمي کشور از برکت خون شهدا است

رييس دانشگاه صنعتي اميرکبيردر مراسم تدفين شهداي گمنام اين دانشگاه در جمع دانشجويان و تشييع‌کنندگان گفت: شهدا شرايطي فراهم کردند تا متخصصان ما در عرصه علم و فن آوري به دستاوردهاي شگرفي دست يابند، آنان جانشان را فداي استقلال، آزادي و عزت نظام جمهوري اسلامي ايران کردند و ما ادامه دهنده راهشان هستيم. به گزارش […]

رييس دانشگاه صنعتي اميرکبيردر مراسم تدفين شهداي گمنام اين دانشگاه در جمع دانشجويان و تشييع‌کنندگان گفت: شهدا شرايطي فراهم کردند تا متخصصان ما در عرصه علم و فن آوري به دستاوردهاي شگرفي دست يابند، آنان جانشان را فداي استقلال، آزادي و عزت نظام جمهوري اسلامي ايران کردند و ما ادامه دهنده راهشان هستيم.

به گزارش برنا، دکتر رهايي در مراسم تدوين پنج شهيد گمنام دفاع مقدس که امروز با حضور مسوولان لشکري و کشوري، جمع کثيري از دانشجويان، خانواده هاي شهداي گمنام از دانشگاه تهران تشييع و در دانشگاه امير کبير به خاک سپرده شد، در جمع تشيع کنندگان در دانشگاه اميرکبير (پلي تکنيک تهران) گفت: امروز فضاي دانشگاه ما به حضور اين شهيدان معطر و نوراني شده است.

رييس دانشگاه اميرکبير ادامه داد: شهدايي که در راه اسلام و بشريت خون خود را فدا کردند و با فداکاري خود حريت و آزادگي را براي جامعه اسلامي ما به ارمغان آوردند.

وي در ادامه با تاکيد بر اينکه شهدا شرايطي فراهم کردند تا متخصصان ما در عرصه علم و فن آوري به دستاوردهاي شگرفي دست يابند، گفت: شمع شهيدان در ظلمت درخشيد و با فداکاري، جان خود را در راه استقلال، آزادي و حفظ نظام جمهوري اسلامي فدا کردند. 

رهايي همچنين تصريح کرد: سراسر وجود شهدا حق بود. اگر ما و شما امروز اينجا هستيم اين حضورمان را مديون خون شهداييم.

وي خطاب به شهدا تاکيد کرد: شهدا بدانند همواره پاسدار خونشان هستيم و راه آنان را ادامه خواهيم داد.

رييس دانشگاه پلي تکنيک در پايان از پيام مقام معظم رهبري و حضور گسترده تشييع کنندگان قدرداني کرد و افزود: ما راه شهيدان را به ياد داريم و همواره ادامه خواهيم داد.
کاروان طریق القدس

آرشیو