چهارشنبه 25 فوریه 2009 13:01
اهانت وهابيون به زائران مدينه بايد خاتمه يابد

آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي در پيامي اهانت وهابيون به زائران مدينه منوره و مكه مكرمه را محكوم كرده و خواستار پيگيري براي خاتمه يافتن اين اقدامات شد. به گزارش شيعه آنلاين ، در پيام آيت‌الله مكارم شيرازي آمده است:‌ اطلاعاتي كه از منابع مختلف به ما رسيده نشان مي‏دهد كه چند روز قبل جمعي از […]

آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي در پيامي اهانت وهابيون به زائران مدينه منوره و مكه مكرمه را محكوم كرده و خواستار پيگيري براي خاتمه يافتن اين اقدامات شد.

به گزارش شيعه آنلاين ، در پيام آيت‌الله مكارم شيرازي آمده است:‌ اطلاعاتي كه از منابع مختلف به ما رسيده نشان مي‏دهد كه چند روز قبل جمعي از شيعيان احساء و قطيف براي زيارت به مدينه منوره رفته‏اند، هنگامي كه زنان آنها در كنار بقيع مشغول زيارت بودند، مأموران وهابي افراطي به آنها توهين كرده و دشنام داده‏اند و اين امر سبب درگيري با مردان شده است، سپس حدود 2 هزار نفر از مردان آنها در كنار حرم نبوي متحصن شده‏اند تا به اين گونه كارها پايان داده شود، اما جمعي از همان مأموران با اسلحه به آنها حمله كرده‏اند و عده‏اي را مجروح ساخته‏اند و جمعي را دستگير نموده‏اند و سپس وهابيون افراطي به سراغ اتومبيل‏هاي آنها رفته و اتومبيل‏هاي آنها را تخريب نموده‏اند.

در بخش ديگري از اين پيام آمده است: متأسفانه ما همواره ناظر اينگونه نابساماني‏ها در مدينه منوره هستيم و اهانت‏هاي آنها را به زائران ايراني مي‏بينيم، اما اين بار اهانت‏ها و آزارها متوجه شهروندان خودشان هم شده است، گويا اين گروه اندك خود را مالك حرمين شريفين مي‏دانند و هرگونه تحميل بر ديگران را برخلاف تمام موازين اسلامي و بين‏المللي بر ديگران جايز مي‏شمرند.

در ادامه اين پيام تأكيد شده است: سزاوار است همه مسلمين جهان و همچنين وزارت خارجه ما اين مسئله را به‌طور جدي از طرق بين‏المللي دنبال كنند، چرا يك اقليت كوچك متعصب افراطي هر كاري را كه بخواهد در اين اماكن مقدس كه متعلق به همه مسلمين جهان است آزادانه انجام مي‏دهد، آنها چه حقي دارند كه افكار خودشان را درباره زيارت قبور پيشوايان بزرگ اسلام بر ديگران تحميل كنند، چرا اگر چند جاسوس بهايي در ايران دستگير شود كنگره آمريكا به دفاع از آنها بر مي‏خيزد، ولي در برابر اين حوادث دردناك همه آنها خاموشند. در ضمن آيا سزاوار است سازمان حج دانش‏آموزان و دانشجويان پسر و دختر ما را به چنين منطقه ناامني ببرد.

در بخش ديگري از پيام اين مرجع تقليد تصريح شده است: طبق اطلاعات صحيح در سال گذشته اين گروه از وهابي‏ها 30ميليون كتاب بر ضد شيعه منتشر كرده‏اند، اين در حالي است كه اجازه نمي‏دهند حتي يك جلد كتاب به عنوان پاسخ منطقي به ايرادات واهي آنها منتشر شود. همه ما مسلمين مخصوصاً همه شيعيان و دولت و ملت به عقيده اينجانب در برابر اين‏گونه مسائل مسئول هستيم.

کاروان طریق القدس

آرشیو