یکشنبه 12 آوریل 2009 14:15
ايران سومين كشور سازنده دستگاه شمارنده لايه گذار پس از آمريكا و ايتاليا شد

شركت تحرير ماشين مهرگان از واحدهاي فناوري مستقر در مركز رشد جامع شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان موفق به دستيابي به دانش فني طراحي و ساخت دستگاه شمارنده لايه گذار شد. به گزارش گروه علمي «شبكه خبر دانشجو»، مدير عامل شركت تحرير ماشين مهرگان در خصوص قابليت هاي اين دستگاه گفت: اين دستگاه علاوه بر […]

شركت تحرير ماشين مهرگان از واحدهاي فناوري مستقر در مركز رشد جامع شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان موفق به دستيابي به دانش فني طراحي و ساخت دستگاه شمارنده لايه گذار شد.

به گزارش گروه علمي «شبكه خبر دانشجو»، مدير عامل شركت تحرير ماشين مهرگان در خصوص قابليت هاي اين دستگاه گفت: اين دستگاه علاوه بر شمارش، قادر به لايه گذاري با سرعت بالا و همزمان در خطوط چاپ و تجهيزات تبديل كاغذي است.

شهناز نيرومند، افزايش توليد و كاهش توقف به دليل شمارش، قابليت تنظيم به صورت ديجيتال و تنظيم طول برگه را از ديگر توانايي هاي دستگاه شمارنده لايه گذار عنوان و بيان داشت: لايه گذاري بين برگه هاي كاغذ در ميز تحويل دستگاه چاپ و لايه گذاري به منظور توليد كاغذ A4‌ از جمله كاربردهاي اين دستگاه است.

وي ادامه داد: آمارگيري سريع محصولات به صورت چشمي و ايجاد فاصله بين دسته هاي محصول در خط توليد از ديگر كاربردهاي اين دستگاه است.

مدير عامل شركت تحرير ماشين مهرگان به مشخصات فني اين دستگاه اشاره كرد و اظهار داشت: دستگاه شمارنده لايه گذار داراي سرعت لايه گذاري تا هفت هزار برگه در ساعت است و قابليت تنظيم تاخير در برش برگه و تنظيم طول برگه را نيز دارد.

نيرومند افزود: براي دستيابي به دانش فني اين دستگاه، بيش از شش ماه زمان صرف شده است و با توليد اين دستگاه توسط شركت تحرير ماشين مهرگان، ايران سومين كشور سازنده دستگاه شمارنده لايه گذار پس از آمريكا و ايتاليا شد.

وي عدم نياز به اپراتور شمارشگر، سرعت بسيار بالا و دارا بودن قيمتي معادل يك دوم مشابه خارجي آن را از برتري هاي ويژه دستگاه شمارنده لايه گذار توليدي شركت تحرير ماشين دانست و گفت: اين دستگاه داراي وزني معادل 10 كيلوگرم و مجهز به كنترل كننده PLC‌ و نمايشگر LCD است.

کاروان طریق القدس

آرشیو