یکشنبه 12 آوریل 2009 14:13
مسئول سازمان بسيج دانشجويي: وظیفه مهم دانشجویان در شرایط فعلی کشور، دفاع از گفتمان امام (ره)، انقلاب و رهبری است

مسئول سازمان بسيج دانشجويي با تحليلي از اهداف دشمنان داخلي و خارجي در جهت تجزيه و تحريف گفتمان امام، انقلاب و رهبري، وظيفه مهم دانشجويان را دفاع از اين گفتمان دانست. به گزارش خبرنگار «شبكه خبر دانشجو» از اصفهان، رضا سراج، در نشست تخصصي مسئولان بسيج دانشجويي دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي استان اصفهان، به تشريح […]

مسئول سازمان بسيج دانشجويي با تحليلي از اهداف دشمنان داخلي و خارجي در جهت تجزيه و تحريف گفتمان امام، انقلاب و رهبري، وظيفه مهم دانشجويان را دفاع از اين گفتمان دانست.

به گزارش خبرنگار «شبكه خبر دانشجو» از اصفهان، رضا سراج، در نشست تخصصي مسئولان بسيج دانشجويي دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي استان اصفهان، به تشريح سياسي وضعيت داخلي، بين المللي و منطقه اي در ارتباط با انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري پرداخت.

وي دهه چهارم يعني دهه پيشرفت و عدالت را با انتقال تكنولوژي، ثروت و قدرت از غرب به شرق همزمان دانست و گفت: مركز ثقل اين رفت و آمد و انتقال قدرت، كشور ايران است.

همه چيز براي يك آينده استثنايي آماده است

سراج دهه چهارم انقلاب را با حضور نسل سوم به عنوان نسل تازه نفس، آگاه، پرتلاش و بصير همزمان دانست و افزود: همه چيز براي يك آينده استثنايي آماده است، ما استقلال سياسي، آزادي و كرامت داريم نسل جديد نيز از راه رسيده و همه چيز براي استفاده از فرصت ها مهيا است.

پيشرفت در كشور ما حتمي است

مسئول سازمان بسيج دانشجويي با اشاره به كلان نگري و دور انديشي مقام معظم رهبري در نامگذاري دهه چهارم به عنوان دهه پيشرفت و عدالت اظهار داشت: با الزاماتي كه در كشور وجود دارد پيشرفت در كشور ما حتمي است اما مهمتر جهت گيري اين پيشرفت است كه بايد عدالت در آن مدنظر باشيد تا چنين پيشرفتي براي همه مبارك باشد.

 اقتصاد آمريكا رو به فروپاشي است

وي با اشاره به نظام آمريكا به عنوان نماد ليبرال سرمايه داري و همچنين بحران اقتصادي، اجتماعي و سياسي در اين كشور گفت: علامت هاي زيادي وجود دارد كه نشان مي دهد اقتصاد آمريكا رو به فروپاشي است و تنها جايي كه سرمايه گذاري در آن نتيجه بخش است شرق و خاورميانه است.

سقوط آمريكا و اروپا در اين دهه حتمي است  

سراج در ادامه تاكيد كرد: سقوط آمريكا و اروپا در اين دهه حتمي است و اگر ظرفيت هاي پيشرفت در كشور ما تا آن زمان به وجود آمده باشد مي توانيم در جهت  پيشرفت از آن ها استفاده كنيم و چنانچه اين پيشرفت با عدالت نيز همراه شود ايران اسلامي به كارآمدي كامل مي رسد.

مسئول سازمان بسيج دانشجويي به تشريح پازل راهبردي آمريكا در اين سي سال پرداخت و گفت: آمريكا در سال هاي 58 تا 68 به دنبال تغيير ساختار بود كه جنگ تحميلي، شورش و كودتا از جمله شيوه ها و سياست هاي آن كشور بود.

وي با اشاره به شرايط تثبيت كشور بعد از سال 68، راهبرد آمريكا از سال هاي 68 تا 84 را تغيير رفتار معرفي كرد و افزود: در اين دوره آمريكا به دنبال تغيير روح و جوهره انقلاب از طريق استحاله و فروپاشي از درون بود.

 راي مردم به جريان اصولگرايي، راي به گفتمان امام، انقلاب و رهبري بود

سراج در جمع دانشجويان بسيجي استان اصفهان به تحولاتي كه از سال 84 به بعد در كشور رخ داد، اشاره و تصريح كرد: راي مردم به جريان اصولگرايي، راي به گفتمان امام، انقلاب و رهبري بود كه باعث غافلگيري دشمنان داخلي و خارجي و برهم خوردن برنامه هاي آمريكا شد.

مسئول سازمان بسيج دانشجويي با اشاره به تحولات اخير و راي به جريان اصولگرايي و شكست طرح خاورميانه بزرگ آمريكا، تاثيرات اين جريان را أمدن دولت شيعي در عراق، پيروزي حزب الله در لبنان و پيروزي جريان مقاومت در فلسطين اشغالي دانست.

وي قدرت ملي را به وجود آورنده امنيت ملي و امنيت ملي پايدار را زاييده انسجام ملي دانست و تاكيد كرد: امريكا در وضعيت كنوني طرح جديد خود يعني مهار را دنبال مي كند كه در بعد منطقه اي و بين المللي جواب نداده و اكنون به دنبال مهار داخلي و فروپاشي از درون است كه چنانچه اين طرح عملياتي شود طرح هاي ما در دهه پيشرفت و عدالت شكست خواهد خورد.

هدف آمريكا خدشه دار كردن گفتمان امام، انقلاب و رهبري است

سراج هدف آمريكا در اين طرح را خدشه دار كردن گفتمان امام، انقلاب و رهبري با تجزيه و تحريف اين گفتمان معرفي كرد و يادآور شد: برخي افراد در داخل خواسته يا ناخواسته همين هدف آمريكا يعني تجزيه و جدا كردن گفتمان امام و انقلاب از گفتمان رهبر انقلاب را دنبال مي كنند.

نبايد بگذرايم گفتمان اصيل امام را تجزيه و تحريف كنند

مسئول سازمان بسيج دانشجويي با تحليلي از وضعيت داخلي كشور و فعاليت جريانات مختلف در آستانه انتخابات اظهار داشت: در درجه اول هر كدام از ما بايد يگان دفاع از گفتمان امام و انقلاب و رهبري باشيم، بايد خوب براي جوانان و دانشگاهيان اين گفتمان را تبيين كنيم تا كساني نتوانند به اين اسم، گفتمان اصيل امام را تجزيه و تحريف كنند.

وي وظايف ديگر دانشجويان بسيجي در اين زمينه را، تشريح پازل و نقشه آمريكا براي مقابله با آن براي عموم، ارائه يك تحليل جامع و منصفانه از ره آوردها و تاثيرات حضور اصولگرايان از سال 84، تبين تحولات جهاني به ويژه غرب و  ارتباط آن با مساله پيشرفت و عدالت ذكر كرد.

وظيفه دانشجو افشاگري تفكر و رفتار جريان قدرت طلب و تجديد نظر طلب است

سراج وظيفه پنجم دانشجويان را افشاگري تفكر و رفتار دو جريان قدرت طلب و تجديد نظر طلب و در حقيقت بازخواني عملكرد آنان عنوان كرد و افزود: در هر دانشگاه بسيج دانشجويي بايد با تشكيل اتاق فكر و كار تشكيلاتي با سازماندهي مناسب جلو تخريب ها و ترديدها را بگيرد.

گفتني است، نشست تخصصي مسئولان بسيج دانشجويي دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي استان اصفهان، با حضور 350 نفر از دانشجويان بسيجي، پنج شنبه 20 فروردين ماه همزمان با روز ملي فناوري هسته اي و سالروز قطع رابطه ايران و آمريكا برگزار شد. 

لازم به ذكر است، برنامه مشابهي جمعه 21 فروردين ماه با حضور 300 نفر از اعضا و مسئولان بسيج دانشجويي دانشگاه هاي كاشان، آران و بيدگل و نطنز با حضور مسئولان سازمان بسيج دانشجويي كشور، مسئولان بسيج دانشجويي استان و امام جمعه كاشان در دانشگاه علوم پزشكي كاشان برگزار شد.

کاروان طریق القدس

آرشیو