سه‌شنبه 16 ژوئن 2009 07:15
مردم جمعه اين هفته 23 تير بزرگ‌تري مي‌آفرينند
مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: مردم تهران پاسخ اهانت‌ها، هتاكي‌ها و آشوب‌گري‌ها را جمعه با حضور حماسي خود در نماز جمعه كه به امامت رهبر معظم انقلاب برگزار مي‌‌شود، خواهند داد و 23 تير بزرگ‌تري مي‌آفرينند.
قدرت‌‌الله رحماني در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي درباره تحولات انتخابات گفت: اشكال كار اين است كه ما مركزنشين‌ها مبتلا به سندروم تهرانيت هستيم. فكر مي‌كنيم همه ايران همين تهران است آن هم فقط تهران بالاتر از ميدان ولي عصر‌. رأي تهران هم كه معلوم است. همان چيزي كه نظرسنجي‌هاي منتهي به روز انتخابات نشان مي‌داد، همان هم از صندوق‌ها بيرون آمد و كانديداي اصلاح‌طلبان چند درصد بيشتر از پيروز نهايي انتخابات رأي آورد.
وي افزود: خوشبختانه الان كه ريز آراء شهرها منتشر شده، راحت‌تر مي‌توان رفتار انتخاباتي مردم در جاي جاي كشور تحليل كرد. دقت در نسبت آراء مناطق مختلف تقريباً همان چيزي را نشان مي‌دهد كه از تقاطع نتايج نظرسنجي مراكز معتبر در روزهاي منتهي به انتخابات به دست آمده بود.
عضو هيئت منصفه دادگاه مطبوعات گفت: در كلان شهر تهران، در شميرانات، در كل استان سيستان و بلوچستان، در دو شهر يزد و اردكان‌، تعدادي از شهرهاي شمال غرب مثل مريوان، سقز، بانه، سردشت، پيرانشهر، بوكان، نقده، مهاباد و اردبيل و در چند نقطه ديگر آراء موسوي بالاتر است و اين را نظرسنجي‌ها هم نشان مي‌داد اما نكته حائز اهميت اين است كه صحت و دقت عملكرد مراكز نظرسنجي پيش گفته‌، مورد تأييد و تأكيد خود اصلاح‌طلبان هم هست و اين خيلي شگفت‌انگيز است كه فاصله عميق 12ميليوني بين آراء پيروز انتخابات و نفر دوم را ناشي از تقلب بدانيم.
وي تصريح كرد: با نوار سبز و هياهوهاي خياباني مي‌شود بر فضاي شهر غلبه كرد، اما مردم شهرهاي دور و روستاهاي دور و نزديك بيش از آن كه تحت تأثير امواج رنگي و تظاهرات خياباني مركزنشين‌ها باشند به خدمات دولت در طول 4 سال گذشته نگاه مي‌كنند. ما واقعاً مبتلا به سندروم تهرانيت هستيم. نوار سبز ميدان راه‌آهن تا ميدان تجريش را در دوشنبه پيش از انتخابات نماد و نماينده كل ايران مي‌دانيم و با ذوق‌زدگي آن را با قيام يكپارچه مردم در روزهاي اول انقلاب مقايسه مي‌كنيم، در حالي كه اگر طول ميدان راه‌آهن تا ميدان تجريش را 40 هزار متر در نظر بگيريم‌، در بهترين حالت به طور متراكم در هر متر 4 نفر هم كنار هم قرار بگيرند مي‌شود 160 هزار نفر، در حالي كه در همان روز دوشنبه صدها هزار نفر در مصلاي تهران براي حمايت از فرد ديگري جمع شده بودند. آيا اين‌ها مردم تهران و ايران نبودند؟ چرا خودمان را مركز همه عالم مي‌دانيم؟
وي افزود: از نكات جالب توجه نظرسنجي‌هاي معتبر كه مورد تأييد و تأكيد خود اصلاح‌طلبان هم هست اين است كه نسبت آراء نامزدها تقريباً يكي است. مثلاً اگر 2 درصد پاسخ دهندگان در پاسخ به اين سؤال كه به چه كسي رأي دهند نام كانديداي خاصي را برده‌اند، همان 2 درصد در پاسخ به اين سؤال كه مردم به چه كسي رأي مي‌دهند، باز همان كانديداي دلخواه خود را گفته‌اند. اين نشان مي‌دهد كه بالاخره مردم به همان كسي كه رأي مي‌دهند، همان فرد را هم پيروز انتخابات مي‌دانند و يا حداقل اصرار دارند كه او را پيروز بدانند.
رحماني اظهار داشت: متأسفانه نامزدهاي ناكام انتخابات هم همين‌گونه مي‌انديشند، به نظر مي‌رسد نه تنها موسوي كه رأي قابل توجهي آورده است. بلكه دو نامزد ديگر هم گويا گرفتار توهم پيروزي هستند. مثلاً آقاي رضايي مي‌گويد بين 3.5 تا 9 ميليون به من رأي دادند. مثل اين‌كه برگزاركنندگان انتخابات آراء ايشان را به «تومان» محاسبه كرده‌اند و خود ايشان به «ريال» حساب مي‌كند.
وي ادامه داد: آقايان بايد از حصاري كه حاميان و ‌هم‌انديش و بعضاً بدخواه و برانداز برايشان ساخته‌اند خارج شوند تا بتوانند با واقعيتي كه از صندوق‌هاي رأي بيرون آمده است كنار بيايند و اين اتفاقي است كه به تدريج خواهد افتاد. بالاخره به شكايت‌ها رسيدگي مي‌شود و هنگامي كه بي‌اساس بودن جرزني‌هاي امروز بر ملا شود، فقط روسياهي آن براي كساني خواهد بود كه اين روزها با عملكرد خودشان تلاش كردند، شيريني پيروزي بزرگ ملت ايران را در كامشان تلخ كنند.
رحماني خاطرنشان كرد: البته مردم تهران جواب اهانت‌ها، هتاكي‌ها و آشوب‌گري‌ها را جمعه آينده با حضور حماسي خود در نماز جمعه كه به امامت رهبر معظم انقلاب برگزار مي‌‌شود، خواهد داد و اگر دشمنان توانستند در اين روزها به زعم خودشان 18 تير ديگري بيافرينند، مردم جمعه اين هفته را به 23 تيري بزرگ‌تر تبديل خواهند كرد و سيل خروشان ملت در جمعه آينده دنباله‌هاي استكبار و اشرافيت را با خود خواهند برد.
وي گفت: مردم ايران چه در تهران و چه در شهرستان‌ها، جمعه را به «جمعه ويرانگر اشرافيت» تبديل خواهند كرد. حتماً جمعه 29 خرداد 88 در تاريخ انقلاب اسلامي و در تقويم حماسه‌آفريني‌هاي اين مردم در حراست از دستاوردهاي انقلاب و امام راحل عظيم‌الشأن‌، ماندگارتر و درخشان‌تر از 23 تير‌ 1378‌خواهد بود.
کاروان طریق القدس

آرشیو