سه‌شنبه 16 ژوئن 2009 07:35
هشدار دانشجویان به میرحسین موسوی محقق شد!

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیش از برگزاری انتخابات (19 خرداد) طی نامه ای سرگشاده به جناب آقای مهندس میرحسین موسوی هشدارهایی مربوط به سو استفاده اطرافیان ایشان از انتخابات برای ایجاد آشوب های خیابانی یادآور شده بود که متاسفانه امروز همان هشدارها به علت بی توجهی آقای موسوی به توطئه های اطرافیان اش محقق شده است. شرح نامه به صورت زیر است:

باسمه تعالی
جناب آقای مهندس میرحسین موسوی
نامزد محترم دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

با سلام و احترام؛
امروز کشور در آستانه یکی از تحولات بزرگ عرصه سیاسی خود –یعنی دهمین انتخابات ریاست جمهوری- قرار دارد. و دشمنان این مرز و بوم از گذشته تا کنون سعی داشته اند در شرایط حساس این‌چنینی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ضربه وارد کنند. اما همواره حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی توانسته است تمامی توطئه‌های آن‌ها را نقش بر آب کند. انتخابات ریاست جمهوری این دوره نیز از این قاعده مستثنی نیست و بحمدلله طبق پیش‌بینی‌ها شاهد حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی خواهیم بود.
استکبار جهانی پس از آنکه در جنگ تحمیلی نتوانست با برخورد نظامی جمهوری اسلامی را ساقط کند، پس از پایان جنگ، توطئه‌های مختلفی برای براندازی این نظام مقدس صورت داد که به فضل الهی و با هوشیاری مردم ناکام ماند.
پس از ناکامی از براندازی، تغییر رفتار در دستور کار آنها قرار گرفته است تا بتوانند به خیال خام خود این ملت را از آرمان های امام خمینی(ره) منحرف سازند. همان‌طور که اطلاع دارید، آمریکا در کشورهای منطقه برای تغییر در سیاست‌های حکومت‌های غیرهمسو با خود، برنامه‌ی انقلاب¬های مخملی را در دستور کار قرار داد. انقلاب¬هایی که با ظاهری دموکراتیک، آن کشور را با منافع قدرت‌های جهانی همسو می‌سازد.
این فرایند هرچند پیش از این در جمهوری اسلامی نیز دنبال شد، و به شکست انجامید. اما دشمنان انقلاب، هنوز این توطئه را در سر می¬پرورانند.
اکنون توجه شما را به شواهد و قرائنی جلب می¬نماییم که با مطالعه‌ی روند انجام انقلاب‌های مخملی در کشورهای مختلف از جمله انقلاب گل رز گرجستان، انقلاب نارنجی اوکراین، و انقلاب لاله‌ای قرقیزستان، اهمیت این شواهد و شباهت آن‌ها به سناریوی آمریکا در آن کشورها بیش از پیش مشخص خواهد شد:
•    از مدت‌ها قبل پروژه صیانت از آرا از سوی همراهان و طرفداران شما آغاز گردید و تا کنون این فضا را ادامه داده¬اند و در لوای آن سعی دارند سلامت انتخابات را زیر سوال ببرند. پروژه‌ی زیر سوال بردن سلامت انتخابات، که با واکنش جدی مقام معظم رهبری مواجه شد، با توجه به سابقه‌ی تاریخی برگزاری انتخابات در نظام جمهوری اسلامی، تمهیدات نظارتی قوی از طرف قانون و نمایندگان نامزدها، توهمی باطل بوده و چیزی جز ادعایی دشمن‌پسند نمی‌باشد. سی سال تجربه انقلاب اسلامی نشان داده است که بارها نتیجه‌ی انتخابات خلاف نظر برگزارکنندگان بوده و هر چه خواست مردم بوده بر کرسی عمل نشسته است. و این طبیعی نیز می‌نماید. چراکه مکانیسم نظارتی انتخابات در ایران اسلامی، ضمن شامل بودن تمام مکانیسم‌های نظارتی رایج در دنیا، امانت‌داری و تعهد دینی افراد ریش‌سفید و معتمد مجری و ناظر در تمام روستاها و شهرهای کشور را نیز در خود دارد که بیش از پیش مانع تقلب در انتخابات می‌شود.
•    جنابعالی رنگ سبز را رنگ انتخاباتی خود قرار دادید و از آن با عنوان موج سبز نام بردید. این استفاده از رنگ‌ها که در انتخابات‌های قبلی ایران اسلامی سابقه نداشته است، به خصوص با توجه به تعبیر طرفداران شما از آن به عنوان «انقلاب سبز»، یادآور انقلاب¬های مخملی است که در کشورها با رنگ-ها نامگذاری می¬شد. و تأثیرات روانی خاص خود را در جهت تحقق برنامه‌ی انقلاب‌های مخملی داشت.
•    امروز طرفداران شما بدون هیچ دلیل منطقی، و بر خلاف نظرسنجی‌های معتبر دستگاه‌های مختلف –که خود از آن مطلع‌اند-، و بر خلاف آن‌چه از رویکرد انتخاباتی مردم در سراسر کشور به وضوح قابل رویت است، به طور گسترده به القاء پیروزی قطعی شما در انتخابات می‌پردازند، و از همین حالا -به خیال خود- مقدمات زیر سوال بردن رأی مردم و نتیجه انتخابات را فراهم می‌کنند. و از هم‌اکنون بعضاً شعارها و زمزمه‌هایی می‌شنویم از تحریک به حضور در خیابان‌ها و اعتراض به نتیجه‌ی انتخابات، بعد از اعلام نتایج! حال آن‌که باید منتظر رأی مردم ماند و –هر چه باشد- به آن تمکین کرد.
•    در این روزها شاهد آن هستیم که فضای بحث و گفتگو در خیابان‌ها، و تبلیغ برای نامزد مورد علاقه‌ی خود، از جانب طرفداران شما تبدیل شده است به مانورهای پر سر و صدا، تحریک‌کننده، و به دور از بحث و گفتگو، که تا نیمه‌شب -و حتی پس از آن- ادامه یافته، و در این پروژه متأسفانه توسط طرفداران شما، از طرفی رفتارهای زشت و خلاف ارزش‌ها و هنجارهای جامعه‌ی اسلامی‌مان رخ می‌دهد، و از طرف دیگر بعضاً شاهد ایجاد درگیری و آشوب خیابانی هستیم. این حرکات باعث کاهش امنیت در خیابان¬هایی که این افراد در آن‌ها حضور دارند و منجر به ایجاد فضای تشنج در سطح شهر شده است.
مطالعه‌ی پروژه‌ی آمریکایی انقلاب مخملی در گرجستان و اوکراین، حاکی از تطابق نشانه‌های فوق‌الذکر با روند این انقلاب‌ها دارد. و حتی صحبت‌هایی از رابطه‌ی برخی طراحان این برنامه‌ها در کشور، با بنیاد آمریکایی سوروس –که مجری انقلاب‌های مخملی در جهان است- وجود دارد. در این نامه، به همین شواهد بسنده می‌کنیم و به شرح شباهت‌های دیگر چون سیاه‌نمایی گسترده، اتحاد تمام مخالفین حاکمیت، طرح نظارت بین‌المللی بر انتخابات، و… نمی‌پردازیم.
جناب آقای مهندس موسوی!
می¬توان حدس زد که این فرایند چه هدفی را دنبال می‌کند و به کجا می¬انجامد. جریانی سعی دارد در صورتی که مردم ایران کسی جز جنابعالی را برای خدمت در مسند ریاست‌جمهوری دهم انتخاب نمایند، کشور را دچار آشوب و ناامنی کرده، و اهداف مخالفان نظام را تحقق بخشد.
از شما که بارها پیروی خود از خط امام را اعلام نموده¬اید، انتظار می¬رود با محکوم کردن اقدامات آشوب‌طلبانه این جریان، و نفی قاطعانه‌ی القائات دشمن پیرامون عدم سلامت انتخابات، نگرانی موجود در بین ملت ایران را به طور کلی رفع نمایید. هرچند همه می‌دانند که نظام اسلامی امروز بسیار مستحکم‌تر از آن است که این قبیل اقدامات بتواند خللی در آن ایجاد کند.
توفیقات جنابعالی در عمل به تکالیف الهی را از خداوند منان خواستاریم.

«و مکروا و مکر الله و الله خیر الماکرین»
بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر

 

کاروان طریق القدس

آرشیو