پنج‌شنبه 25 ژوئن 2009 12:35
واقعیت های قتل ندا آقا سلطان

فيلم و عكس‌هاي دردناك جان دادن ندا آقاسلطان بلافاصله پس از رخ دادن اين قتل مشكوك در اينترنت پخش شد و پخش كنندگان اين فيلم، كشته‌شدن اين مرحوم را در جريان اغتشاشات عصر شنبه (30 خردادماه) تهران و به دست نيروهاي بسيجي عنوان كرده اند. اين درحالي است كه شنبه عصر در خيابان اميرآباد شمالي (محل اين قتل هولناك) درگيري گسترده و خاصي رخ نداده و درگيري‌هاي آن ساعت در خيابان آزادي در جريان بوده است.
علاوه بر اين هم نيروهاي بسيجي و هم عوامل نيروي انتظامي در شهر، اساسا به سلاح گرم مجهز نيستند و در روزهاي آشوب، صرفا با كمك باتوم يا اسپري سعي در متفرق كردن اغتشاشگران مي‌كردند.

انتشار و پخش گسترده فيلم و عكس‌هاي صحنه رقت‌انگيز جان دادن يك خانم جوان ايراني در اينترنت و شبكه‌هاي خبري جهان، موج خبري بسيار پرحجمي عليه كشورمان در جهان ايجاد كرده است.
تلويزيونهاي و خبرگزاري‌هاي بين‌المللي در روزهاي اين هفته، در حاشيه كشته‌شدن ندا، اخباري كاملا سياه و يكطرفه عليه كشورمان پخش كرده‌اند.
 
* ندا صالحي آقاسلطان چگونه به قتل رسيد؟
با انتشار تصويري از يك جنازه در آشوب‌هاي خياباني اخير، هويت تشكيلاتي عاملان اصلي اين تيراندازي در ترور مردم بيگناه مشخص‌تر شده است.
طبق اطلاعات به دست آمده از منابع آگاه امنيتي، عوامل گروهك تروريستي منافقين با سوء‌استفاده از ناامني پديد آمده در برخي مناطق تهران ضمن طراحي سناريويي خطرناك، اقدام به هدف قرار دادن مسلحانه مردم با هدف سلب آرامش عمومي كرده‌اند.
بر اساس اين اطلاعات، منافقين كه با بكارگيري ابزارهاي ماهواره‌اي و سايت‌هاي اينترنتي به پخش هر چه بيشتر آشوب و بحراني شدن فضا دامن مي‌زدند، در تازه‌ترين اقدام خود با استقرار تك تيرانداز در برخي مناطق تهران، مردم بي‌گناه و بويژه زنان را هدف قرار داده و با استفاده از عوامل خود از صحنه كشته شدن زنان تصويربرداري كرده و به سرعت آنها را در رسانه‌هاي عمومي و سايت‌هاي اينترنتي منتشر كردند، اين سناريو به گونه‌اي پي‌ريزي شده است كه پس از شليك و كشته شدن مردم، عده‌اي از عوامل اين فرقه تروريستي در منطقه مزبور با ايجاد سر و صدا و فرياد‌زدن، جو را ملتهب كرده و فضاي شهر را ناآرام مي‌كردند.
در اين بين بي‌بي‌سي فارسي و صداي آمريكا در ادامه روند تشنج آفريني در قالب انعكاس جهت‌دار اخبار وقايع اخير در تهران از روز يكشنبه با مانور روي تصوير يكي از كشته‌شدگان حوادث اخير مدعي هستند كه اين فرد توسط نيروهاي انتظامي ايران كشته شده است اين در حالي است كه با بررسي گلوله‌هاي خارج شده از بدن برخي كشته شدگان حوادث اخير مشخص شده است كه فشنگ‌هاي به كار رفته متعلق به هيچ يك از سلاح‌هاي سازماني ارگان‌هاي نظامي و امنيتي كشور نبوده و از خارج از مرزهاي كشور به تهران فرستاده شده است.
در روزهاى اخير تعداد زيادى اسلحه گرم از مبادى مختلف وارد شهر تهران شده است به‌طورى كه در برخى مناطق خاص سلاح گرم به‌راحتى و با نازل‌ترين قيمت در دسترس آشوبگران قرار دارد، اوايل هفته نيز ماموران نيروى انتظامى يك محموله حاوى 30 قبضه اسلحه كمرى را كشف كردند.
بر اساس گفته‌هاي مقامات امنيتي، حاميان آشوبگران و چهره‌هاى پشت پرده هدايت‌كننده اغتشاشگران از مدت‌ها پيش و با برنامه‌ريزى درصدد وارد كردن سلاح گرم به تهران جهت بهره‌بردارى در ايام آشوب و اغتشاش بودند.
* عامل تيراندازي به ندا تحت تعقيب است
با تحقيقات به عمل آمده از طريق دوربين‌هاي حاضر در صحنه، اظهارات شهود، بررسي محل حادثه، شناسايي و بازجويي از افراد حاضر در صحنه و گزارش پزشكي قانوني، مشخص شده است فردي به وسيله يك اسلحه قاچاق به طرف تني چند از حاضران در خيابان كارگر شمالي تيراندازي مي‌كند كه يكي از اين گلوله‌ها از پشت به ندا صالحي آقاسلطان اصابت مي‌كند.
تحقيقات نيروهاي امنيتي و انتظامي براي كشف اين ماجرا كه آيا تيراندازي به سوي ندا صالحي به صورت كور يا هدفمند بوده، ادامه دارد.
در هفته‌هاي اخير، نيروهاي امنيتي و انتظامي كشور دهها قبضه اسلحه قاچاق از نوع اسلحه‌اي كه به سمت ندا صالحي شليك شده، از قاچاقچيان سلاح و در برخي منازل تيمي گروهك‌ها كشف كرده‌اند كه اين محموله‌‌ها عمدتاً از مرزهاي غربي وارد كشور شده بود.
طبيعتا مسئوليت خون ندا آقاسلطان نيز همانند ساير قربانيان اغتشاشات خرداد ماه ۸۸ در تهران با ميرحسين موسوي است كه مردم را قرباني خودخواهي‌اش كرد …
 
به نقل از وبلاگ www.hamedtalebi.blogfa.com
کاروان طریق القدس

آرشیو