پنج‌شنبه 25 ژوئن 2009 12:39
چرا موسوی فردی قانون پذیر نیست

از آنجایی که عده ای آقای موسوی را فردی می دانند که قانون را قبول دارد ولی مجریان قانون را نه؛ در این مقاله سعی شده است به صورت اجمالی و مستند، قانون گریزی های ایشان بررسی گردد.

مهم ترین قانون جمهوری اسلامی  قانون اساسی است. مهم ترین سپرده امام راحل به ما که باید آن را حفظ کنیم همین قانون اساسی است. در اصل 107 این قانون آمده است که ولی فقیه باید توسط مجلس خبرگان انتخاب شود(متن کامل قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران). همچنین در اصل 91 همان قانون ذکر شده است که روش انتخابات فقهای شورای نگهبان انتصاب مستقیم بوسیله ی رهبری است و نیز شش حقوقدان توسط رئیس قوه قضائیه به مجلس معرفی می شوند و مجلس حضورشان را در شورای نگهبان تصویب می کند.(منبع: همان لینک قبلی را ببینید).
ولی فقیه نائب امام زمان (علیه السلام ) است. بر تمام آحاد مسلمانان شرعا واجب است که از تمامی قوانین کشور (که با توجه به التزامات تصویب قوانین در قانون اساسی مورد تایید ولی فقیه هستند) پیروی کند. یعنی اساسا معنی نمی دهد که کسی بگوید قانون را قبول دارد ولی انتصاب آقای الف را در شورای نگهبان که توسط رهبری صورت گرفته است قبول ندارد. این نص صریح قانون و غیر قابل تفسیر است.
حالا می توانیم التزام آقای موسوی را به ولایت فقیه، مجلس خبرگان و نیز قانون اساسی که قطعا اصلی ترین موارد مطروحه در «خط امام» هستند را با این چند لینک به راحتی ارزیابی کنیم:

نامه میرحسین موسوی به علماء قم
این نامه که با انا لله و انا الیه راجعون شروع می شود اولا می گوید تمام راه ها برای احقاق حق بسته شده، ثانیا به وضوح از علماء می خوادهد ولایت فقیه را بر عهده بگیرند!

نامه میر حسین موسوی به شورای نگهبان و صادق محصولی و این نامه ی دیگر او
وی در این نامه ها خود را به جای قانون می نشاند و با تحریک احساسات عمومی می گوید: «عدم صحت انتخابات محرز است»!! در حالی که کسی که خود را ملتزم به قانون بداند تصمیم گیری را به قانون واگذار می کند.
همچنین او در نامه دیگرش می گوید «هرچند نتيجه آن را طوري ديگر جلوه دادند و با وارونه نشان دادن نتيجه آن خود را بناحق و همانند ساير موارد فاتح اين عرصه هم معرفي كردند؛ ولي شور و شعور اجتماعي ملت ايران در حافظه تاريخ خود اين بي‌عدالتي و قانون‌شكني را باور نخواهد كرد.» بعد اضافه می کند: «اينجانب به اقدامات خود جهت روشن شدن حقايق و احقاق مردم شريف ايران در چارچوب قانون اساسي و قوانين جاري ادامه خواهم داد». این واقعا نهایت تزویر و دو رویی و نفاق و دروغ است.

بیانیه شماره 6 میرحسین موسوی

وی در این بیانیه شاهکار می کند و اوج التزامش را به قانون نشان می دهد. وی می گوید: «خبر دلخراش شهادت گروهي ديگر از معترضان به وقوع تقلب گسترده در انتخابات اخير، جامعه ما را در بهت و سوگ فروبرده است.»
از آشوب گران که می خواهند به صورت فیزیکی اعمال زور کنند (حتما در چارچوب قانون اساسی) حمایت می کند و آن ها را شهید می خواند. یعنی تشویق مردم به ادامه ی این آشوب ها و طبیعتا شهادت در این راه حق!!!

موسوی و کروبی در جلسه شورای نگهبان برای بررسی صحت انتخابات حاضر نشدند
این هم ضربه ی آخرشان …

رهبر معظم انقلاب اسلامی(امروز): نظام و ملت ما به هیچ وجه زیر بار زور نخواهند رفت و این لینک
ما این را می فهمیم که ایشان می خواهد بگوید این نظام را قبول ندارد. اصلا ولی فقیهش را قبول ندارد. مجلس خبرگانش را قبول ندارد. ولی هرگز نمی پذیریم که بگوید این حرف هایش در چارچوب همین قانون اساسی می گنجد. هرگز این دروغ بزرگ را قبول نخواهیم کرد. ما به ایشان می گوئیم جرات داشته باش. بگو چه چیزی را قبول داری و چه را قبول نداری. نه این طور اسم قانون را ببری و هر رفتار غیرقانونی را تایید کنی و دیکتاتوری که می خواهی راه بیندازی.

محمد مهدی میرزایی پور، دانشجوی کارشناسی رشته نرم افزار و کارشناسی ارشد رشته IT (تجارت الکترونیک) دانشگاه امیرکبیر

کاروان طریق القدس

آرشیو