دوشنبه 29 ژوئن 2009 13:17
دستگیری برخی از آشوبگران با لباس پلیس و بسیج
-فرمانده نیروی مقاومت بسیج از دستگیری افرادی خبر داد كه در جریان اغتشاشات و آشوبها برای انجام خرابكاری لباس پلیس یا بسیج را پوشیده بودند.
– اگر قرار باشد به منطقه نظامی و تحت تسلط بسیج حمله شود، به دلیل وجود تعداد زیادی سلاح ، بسیج به هر نحوی كه شده است از مقر خود دفاع می كند. در غیر این صورت، بسیج هیچگاه مسلح نبوده است…
 
حجت الاسلام “حسین طائب” در همایش “پیامدها و آسیب های حماسه 22 خرداد” در آكادمی ملی المپیك برگزار شد،در پاسخ به پرسشی در باره اقدامات خرابكارانه پلیس و شكستن شیشه های خودروها گفت: هنوز تصویری در این مورد مشاهده نكرده است اما در طول درگیری ها،‌پلیس،‌ افراد متعددی كه لباس پلیس یا بسیج را پوشیده بودند، دستگیر كرده است.
فرمانده بسیج كشور افزود:‌ ورود به نیروی بسیج بسیار راحت است. هر كسی می تواند خیلی آسان وارد بسیج شود و با هدف خراب كردن وجهه بسیج ،‌اقدامات زشت و ناشایسته ای انجام دهد تا نگاه مردم به فرزندان خود را تغییر دهد.
طائب در مورد استفاده از سلاح گرم در درگیری ها نیز گفت: اخبار متعددی از واردات انواع اسلحه و چاشنی به داخل كشور از سوی گروه های مخالف و كشورهای خارجی گزارش شده بود اما هیچگاه گمان نمی كردیم كه آنان می خواهند از این سلاح ها در انتخابات ایران استفاده كنند.
طائب تصریح كرد: بسیج در مقابله با خطرات دو رویكرد دارد، به گونه ای كه اگر قرار باشد به منطقه نظامی و تحت تسلط بسیج حمله شود، به دلیل وجود تعداد زیادی سلاح ، بسیج به هر نحوی كه شده است از مقر خود دفاع می كند. در غیر این صورت، بسیج هیچگاه مسلح نبوده است.
فرمانده بسیج كشور گفت: در درگیری های اخیر، برخی هستند كه به صورت باندی و گروهی متشكل شده و اهداف مشخصی را دنبال می كنند كه باید با آنها به شدت برخورد شود. با این حال، بسیج با مردمی كه ناراضی هستند و گمان می كنند كه باید از رای خود دفاع كنند، برخورد نمی كند.
طائب خاطرنشان كرد: ما امروز 70 میلیون بسیجی داریم كه از انقلاب اسلامی دفاع می كنند.
به نقل از سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی 
کاروان طریق القدس

آرشیو