سه‌شنبه 30 ژوئن 2009 22:40
گزیده ای از سخنان موسوی درباره ولایت فقیه قبل از انتخابات

*با اعتقاد به ولایت فقیه وارد صحنه شدم: ولایت فقیه بزرگ‌ترین نقش را در پیروزی انقلاب داشته است و ما در این 30 سال، بدون این اصل هر لحظه ممکن بود به فضای قبل از انقلاب غلت بزنیم. ولایت فقیه، ما را در مقابل کودتا و خودمختاری‌ها حفظ کرده است. من با قبول این مساله […]

*با اعتقاد به ولایت فقیه وارد صحنه شدم: ولایت فقیه بزرگ‌ترین نقش را در پیروزی انقلاب داشته است و ما در این 30 سال، بدون این اصل هر لحظه ممکن بود به فضای قبل از انقلاب غلت بزنیم. ولایت فقیه، ما را در مقابل کودتا و خودمختاری‌ها حفظ کرده است. من با قبول این مساله وارد عرصه انتخابات شده‌ام. «دانشگاه فردوسی مشهد-1388»

*محور وحدت ملت: ايشان محور وحدت ملت ماست، ايشان فردي است كه پاسدار ارزش‌هاي اصيل انقلاب ماست و وظايف سنگيني كه براي پيشبرد نظام برعهده‌ي ايشان است نمايانگر همين مسئله است. كسي كه به نظام علاقه داشته باشد و بخواهد براي اين كشور و نظام و در درون آن كار كند نمي‌تواند خود را در اين مسائل فريب بدهد.
رهبر انقلاب در هر شرايطي از دولت‌ها حمايت كرده اند و اين مسئله‌ي بسيار مهمي است. ولي اينكه تصور كنيم هر كاري كه دولت‌ها و دستگاه‌هاي مختلف مي‌كنند كاري است كه ايشان تاييد مي‌كنند ديد درستي نيست، هر دولتي كه با راي مردم مي‌آيد براي اينكه بتواند كار خود را انجام دهد نياز دارد مورد حمايت واقع شود، اين مسئله‌ي ديگري است.
… امام در زمان جنگ همواره از دولت حمايت مي‌كردند و من هم بارها در سخنراني‌ها و مصاحبه‌هاي مختلف گفته بودم كه ايشان از يك كار جمعي و از همه‌ي كارمندان و كاركنان حمايت كرده‌اند. در شرايط فعلي و آينده هم چنين خواهد بود. طبيعي است كه رهبري از قوه‌ي مجريه، قوه‌ي مقننه، قوه‌ي قضاييه و دستگاه‌هاي مختلف نظام جدا نيست، چرا كه خوب كار كردن دستگاه‌هاي مختلف كشور جزو اهداف اصلي رهبري معظم انقلاب هم هست. «ديدار با ده ها نفر از جوانان نخبه دانشجو،1387 »

*رهبري از حضور در انتخابات در چارچوب قانون حمايت مي كنند: بنده با مقام معظم رهبری برای اعلام حضور مشورت نکردم اما ایشان به من وقت دادند که حتما خدمت ایشان خواهم رسید، اما کار خلافی نکردم و یقین دارم که ایشان از این مساله و البته حضور هر فرد دیگری که در چارچوب قانون به صحنه بیاید استقبال کرده و خوشحال می‌شوند.«كنفرانس مطبوعاتي با رسانه هاي داخلي و خارجي، روزنامه اطلاعات، 1388»

*در بسياري از مشورت ها همراه بوده ام: بنده بهترین رابطه را با رهبری دارم و از قانون اساسی تبعیت می‌کنم. من در طی این بیست سال هم هیچ مشکلی را حس نکردم و در بسیاری از مشورت‌ها و جلسات با رهبر همراه بودم، اما مهم این است که من نمی‌خواهم از شخصیت رهبر استفاده کنم، من اصولی نظراتم را مطرح می‌کنم و این مورد توجه همه ی مسوولین نظام از جمله رهبر است.« ديدار با علما و روحانيون در حسينيه جماران»

*ارتباطي قوي خواهم داشت: ما در کشور خود یک قانون اساسی داریم که در آن جایگاه نهادهای مختلف به دقت مشخص شده است و ما هم باید از همین جا شروع کنیم؛ اینجا بحث از سلیقه‌ی اینجانب و دیگری بیهوده است و اگر کسی به قانون اساسی اعتقاد نداشته باشد و نامزد شود، با مردم خدعه کرده است. بنده هم به ولایت فقیه معتقدم و اگر انتخاب شوم برای حل مشکلات مردم حتما ارتباطی قوی با مقام معظم رهبری ایجاد خواهم کرد. «مهندس موسوی ديدار با جمعی از نخبگان استان خوزستان، 1388»

* دولت موظف به اجراي سياست هاي ابلاغ شده از سوي رهبري است. «مصاحبه مهندس موسوي با فایننشیال تایمز، 1388»
 
به نقل از سایت edalatkhahi.ir

کاروان طریق القدس

آرشیو