یکشنبه 19 جولای 2009 06:46
جهانشاهی: احمدي نژاد از نخبگان دلسوز و صادق در كابينه دولت دهم استفاده كند

مسئول علمي بسيج دانشگاه اميركبير در گفت‌وگو با خبرنگار علمي “شبكه خبر دانشجو”، اظهار داشت:
دولت بايد محدوه انتخاب را گسترده تر كند و افرادي را كه اصل نظام را قبول دارند، اما با ديدگاه هاي رئيس جمهور اختلاف نظر دارند را به ميدان وارد كند. احمدي نژاد بايد با ديد بازتر، بررسي كارشناسانه وزراي دولت نهم و انجام تحقيقات گسترده بهترين افراد را براي كابينه دهم انتخاب كند…


علي جهانشاهي در گفتوگو با خبرنگار علمي شبكه خبر دانشجو”، اظهار داشت: احمدي نژاد بايد با ديد بازتر، بررسي كارشناسانه وزراي دولت نهم و انجام تحقيقات گسترده بهترين افراد را براي كابينه دهم انتخاب كند.

وي تصريح كرد: دولت بايد محدوه انتخاب را گسترده تر كند و افرادي را كه اصل نظام را قبول دارند، اما با ديدگاه هاي رئيس جمهور اختلاف نظر دارند را به ميدان وارد كند و از پتانسيل انقلابيون مبارز استفاده كند.

مسئول علمي بسيج دانشجويي دانشگاه اميركبير با اشاره به وجود زمينه نخبه پروري بسيار قوي و پتانسيل هاي بسيار گسترده در كشور افزود: دولت بايد نخبگان را كه واقعاً دلسوز جامعه هستند و تمايل به همكاري با دولت را دارند، در عرصه هاي علمي و سياسي وارد كند.

جهانشاهي با اشاره به محدود بودن شرايط جذب نخبگان در كشور گفت: دولت دهم بايد با ايجاد شرايط مناسب زمينه جذب نخبگان را فراهم كند.

وي افزود: توجه نكردن به نخبگان، بها ندادن به جوانان، استفاده نكردن از ابتكارات پژوهشگران و قرار ندادن امكانات لازم در اختيار آنها باعث جذب آنها به صنايع و كشورهاي خارجي مي شود؛ چرا كه آنها با ايجاد شرايط مناسب باعث مي شوند تا نخبگان به دور از دغدغه هاي مالي و اجتماعي يك كار علمي را به نتيجه برسانند.

مسئول علمي بسيج دانشجويي دانشگاه اميركبير فرهنگ توجه به نخبگان را در كشور بسيار پايين عنوان و تصريح كرد: بسياري از محققان و پژوهشگران به دليل عدم توجه به مسئولان در داخل كشور جذب كشورهاي خارجي مي شوند.

جهانشاهي خاطرنشان كرد: مسئولان بايد بستري فراهم كنند تا محققان فارغ از تفكر سياسي خود بتوانند به تحقيق و پژوهش و مسائل علمي بپردازند.


دولت نهم با اعتماد به نيروهاي جوان زمينه پيشرفت و موفقيت را فراهم ساخت

وي با بيان اينكه دولت نهم با ميدان دادن به جوانان زمينه پيشرفت و موفقيت را براي آنها فراهم آورد، ‌اظهار داشت: اين توجه در دولت دهم بايد چند برابر شود.

مسئول علمي بسيج دانشجويي دانشگاه اميركبير افزود: دولت دهم بايد در تمام عرصه هاي علمي كشور، معاونت يا گروهي را به منظور ارتباط با پژوهشگران و ايجاد بستر مناسب براي پژوهش تعيين كند تا دانشجويان و نخبگان بتوانند فارغ از دغدغه هاي مالي و مشكلات زندگي به تحقيق و پژوهش بپردازند.

جهانشاهي با اشاره به وجود مشكلات فراوان براي ورود دانشجويان به عرصه هاي علمي مانند گزينش و مسائل مربوط به ورود و خروج به مراكز تحقيقات اضافه كرد: دولت بايد با ديد بازتر، به مسائل تحقيقاتي و پژوهشي توجه كند؛ چرا كه ابتكارات و ابداعات نخبگان تحول عظيمي را در عرصه هاي مختلف كشور ايجاد خواهد كرد.

وي با تاكيد بر لزوم توجه دولت، بخصوص وزارت علوم به بحث پژوهشكده هاي بسيج دانشجويي تصريح كرد: در حال حاضر برخي از استادان با تعداد كمي از دانشجويان تحصيلات تكميلي به صورت محدود – در پژوهشكده هاي علمي كشور مشغول به فعاليت هستند.

مسئول علمي بسيج دانشجويي دانشگاه اميركبير با اشاره به ابلاغات مقام معظم رهبري به نيروهاي مسلح و ديگر ارگان ها گفت: امروزه بسياري از صنايع، بويژه صنايع نظامي علاقه مندند تا پروژه هاي خود را به پژوهشكده هاي دانشجويي بسپرند و مشكلات خود را در دانشگاه ها حل كنند.


دولت دهم دانشجويان را در مسائل كشور درگير كند

جهانشاهي تصريح كرد: ايجاد زمينه حضور دانشجويان از سال سوم و چهارم كارشناسي در پژوهشكده هاي علمي باعث درگير شدن آنها در مسائل كشور و جلوگيري از جذب آنها توسط صنايع و كشورهاي خارجي مي شود.

وي در پايان خاطرنشان كرد: دولت دهم بايد ضمن ايجاد شرايط مناسب براي پژوهشگران و نخبگان بايد مزاياي ديگري چون بحث سربازي را نيز براي آنها در نظر بگيرد تا آنها فارغ از اين دغدغه ها به تحقيق بپردازند.

به نقل از شبکه خبر دانشجو

کاروان طریق القدس

آرشیو