چهارشنبه 22 جولای 2009 12:08
نامه آیت الله قریشی به آیت الله هاشمی رفسنجانی

عضو مجلس خبرگان رهبری خطاب به هاشمي با اشاره به خطبههاي اخير وي در نماز جمعه تهران گفت :سخنان شما فقط دشمنان خدا و رسولش را شاد كرد و با آب و تاب به همه جا مخابره كردند كه براي اولين بار يكي از مسئولان ارشد از وجود بحران خبر ميدهد.


به گزارش خبرگزاري فارس، آيتالله سيد علي اكبر قريشي عضو مجلس خبرگان رهبري نامهاي را خطاب به آيتالله هاشمي رفسنجاني نوشته است كه متن كامل آن به اين شرح است:
اين نامه دوم است كه به محضرتان ارسال ميشود جناب آقاي هاشمي اينجانب سيد علي اكبر قريشي حدود 27 سال سه دوره و نيم در مجلس خبرگان در حضور حضرتعالي بوده و هميشه شما را تاييد كردهام از زحماتي كه درباره انقلاب كشيدهاند و مرارتهايي كه ديده ايد واقفم شما از اول از اركان انقلاب بوده و داراي فضائل و مناقب بي شماريد و چندي بار تا مرز شهادت رفتهايد و شهيد زندهايد و مقام معظم رهبري درباره شما فرمودند: هيچ كس براي من مثل هاشمي نميشود.
و يكي از سه ياور خميني ميباشيد كافي است كه عرض بكنم در فتنه حسنعلي منصور در عرض 24 ساعت ، 9 ساعت زير ضربات شلاق بوده و چندين بار بحالت اغماء افتادهايد و اگر فضائل و گذشته درخشان شما را بگويم مثنوي هفتاد من كاغذ شود ولي متاسفانه در انتخابات اخير رياست جمهوري كه موج مخالفت با انتخابات صحيح در گرفت و اغتشاشات خياباني شروع گرديد اين موج دامن شما را نيز گرفت و مرتب بر وسعت آن افزوده گرديد و ميتوانستيد خود را كنار بكشيد اما نكشيديد و اين مايه اندوه و غم ما ها شد.
آنگاه كه مقام معظم رهبري در خطبههاي نماز آن دفاع جانانه را از شما كردند من براي جنابعالي نامه نوشتم و در آن نامه عرض كردم اول استخاره كردم اين آيه آمد
يثبت الله الذين آمنو في الحياه الدنيا… ”
من استخاره را براي شما نوشتم و گفتم: جناب آقاي هاشمي دفاع مقام معظم رهبري همه مشكلات را حل كرد كافي است كه شما اولا از ايشان تشكر كنيد و به مردم بگوييد.
حساب من از فرزندم يا فرزندانم جداست همانطور كه آيه الله خزعلي كردند متاسفانه به نامه ام عمل نشد.
از آن طرف راديو و تلويزيون خبر داد كه اين هفته نماز جمعه را آقاي هاشمي خواهد خواند من فكر كردم ديگر كار تمام است و جناب آقاي هاشمي گذشته ها را اصلاح كرده و جبران مافات خواهد فرمود.
وي متاسفانه كار بعكس شد گذشته ها اصلاح نشد كه هيچ حتي بر آنها افزودند شد شما مراجعه به قانون را مايه حل مشكلات معرفي كرديد و بلافاصله خواستار آزادي زندانيها شديد.
آيا منظورتان آن بود كساني كه مسجد سوزانده اند كساني كه بنزين ريخته و ماشين هاي را آتش زده اند كساني كه با خود بمب حمل كرده و ميخواستند ميان مردم منفجر كنند كه اطلاعات آنها را گرفت و كساني كه بقول شهردار تهران 40 ميليارد تومان خسارت زدهاند وآزاد شوند و قانون درباره آنها بكار گرفته نشود؟ دفاع شما از اين اشخاص واقعا از عجائب است!
فرموديد در مملكت بحران هست بحران كجا بود؟ آيت الله يزدي در جواب نامه سرگشاده شما فرمودند من در مملكت بحراني نميبينم جناب آقاي هاشمي اين سخن شما فقط دشمنان خدا و رسول را شاد كرد و با آب و تاب به همه جا مخابره كردند كه براي اولين بار يكي از ارشد مسئولان از وجود بحران خبر ميدهد.
فرموديد احساسات عدهاي جريحه دار شده بايد ترميم شود اين سخن نيز توجيه ندارد شما يك آدم مقبولي را كه از نظر خدا و رسول اكرم مقبول باشد معرفي كنيد كه احساساتش جريحه دار شود يقينا نمي توانيد و اگر منظورتان احساسات آنهايي است كه طبل ابطال را بصدا در آوردند و يا آنهايي كه محارب با خدا و رسول و مصداق ويسعون في الارض فساد اند بگذار هزار بار احساسات آنها جريحه دار شود در خاتمه من از خداوند مقلب القلوب خواستارم به شما آن توفيق را عطا فرمايد آن همه سوابق درخشان را به ثمن بخس نفروشيد

به نقل از خبرگزاری فارس

کاروان طریق القدس

آرشیو