شنبه 04 جولای 2009 20:37
3 عکس جالب پیرامون ادعای تانخوردگی آرا و دست خط های مشابه!

حال که نتایج ابتدا (شمارش در حوزه ی رأی گیری) و انتها (نتیجه ی نهایی اعلام شده) یکسان اند، ادعای دستکاری آرا در بین راه (که اساس شبهات مدعیان بر آن استوار است)، مضحک به نظر می رسد!

 


یکی از شبهاتی که می توان آن را اصلی ترین شبهه ی این روزهای مدعیان تقلب در انتخابات نامید، ادعای تقلب بر مبنای تانخوردگی ارا و یکسان بودن دستخط ها ست که مدعیان، آن را با نمایش چند عکس از بازشماری آرا توسط شورای نگهبان به خوراک فکری گروه خود تبدیل کرده بودند.

البته برای اهل دقت، هرگونه ادعا مبنی بر جابجا شدن آرا در فاصله ی بین حوزه ی رأی گیری و اعلام نتیجه ی نهایی بسیار سست می نماید؛ چرا که در این انتخابات –برای نخستین بار در تاریخ انتخابات های کشورمان- ریزآراء صندوق ها اعلام شد، و برای هر نامزد این فرصت فراهم آمد تا در صورت مشاهده ی هرگونه تغایری بین نتایج شمارش شده ی هر صندوق در حوزه ی رأی گیری  -که با حضور ناظران نامزدها صورت گرفته (مثلاً آقای موسوی در 89% صندوق ها ناظر داشته اند)- با آمار نهایی اعلام شده توسط وزارت کشور، آن را سریع مشخص و اعلام نمایند. پس از این اقدام وزارت کشور، که عملاً این انتخابات را به شفاف ترین انتخابات تاریخ کشورمان تبدیل کرد، شاهد این بودیم که نامزدهای محترم -که به طور بی سابقه ای در صندوق های رأی گیری ناظر داشته اند- نتوانستند تغایری بین نتایج شمارش شده سر صندوق ها و نتایج نهایی را پیدا کنند. و حتی مشاهده ی عدم وجود تغایر، بعضاً موجب اذعان تعجب آمیز طرفداران آقای موسوی نیز گردید.

 

توضیح عکس: اعتراف سایت رسمی ستاد آقای موسوی (قلم نیوز) بر حضور 50000 ناظرشان (کمیته صیانت از آرا) بر سر صندوق ها

با توجه به آنچه گفته شد، حال که نتایج ابتدا (شمارش در حوزه ی رأی گیری) و انتها (نتیجه ی نهایی اعلام شده) یکسان اند، ادعای دستکاری آرا در بین راه (که اساس شبهات مدعیان بر آن استوار است)، مضحک به نظر می رسد! و مدعیان تقلب باید به این سوال پاسخ دهند که وقتی تغییری در نتیجه ی شمارش آرا در حوزه های رأی گیری ایجاد نشده، ادعای دستکاری در بین راه چه معنایی می تواند داشته باشد؟!

هر چند بنا بر مطالب فوق، دیگر نیازی به پاسخ به جزئیات شبهه ی مورد بحث نمی ماند، اما برای تأکید بیشتر بر بی اساسی ادعای مطرح شده، پیش از این جواب هایی به این شبهه داده شده بود:

تقلب کشف شده در انتخابات!

برگه های رای تا نخورده، دست خط های مشابه و صندق های شورای شهر!

با دقت در تصاویر زیر نیز نکات جالب دیگری را می توان مشاهده نمود:

 

 

کاروان طریق القدس

آرشیو