پنج‌شنبه 30 جولای 2009 00:53
وحشت افراطیون از اعترافات پخش نشده !

به نظر می رسد ماجرای پخش شدن یا نشدن اعترافات بازداشت شدگان غائله های اخیر به این سادگی از تیتر اول روزنامه ها و رسانه هایی که ریگی به کفش دارند پایین نخواهد آمد. خصوصا از آنجایی که خبرهای جسته وگریخته از وخامت اوضاع برخی اصلاح طلبان و عوامل پشت پرده اغتشاشات اخیر در صورت پخش اعترافات هم دستانشان حکایت دارد. همین امر موجب شده تا موج عظیم رسانه ای با دستور کار “فرار به جلو”، ازمدت ها پیش در دستور کار اصلاح طلبان تندرو قرار گیرد و روز به روز بر شدت آن افزوده شود.


به گزارش یک سایت خبری و تحلیلی (جهان نیوز)، از همان روزی که به موازات بازداشت سرکردگان افراطی جریان دوم خرداد، آشوب های خیابانی جای خود را به تجمعات نرم و خوابیدن غائله های آمریکایی – انگلیسی داد، کسانی که در پشت پرده تشنجات انتخاباتی به فرماندهی مشغول بودند با مشاهده بازداشت عوامل خود طی اقدامی هماهنگ ضمن فرار به جلو و به اصطلاح تغییر زمین بازی مدعی شدند که این اعترافات پخش نشده اعتبار قانونی نداشته و درست نیست!!! حال اینان از چه خبر داشتند که از اعترافی که هنوز معلوم نبود در صورت انجام، چه چیزی و چه کسانی را بی آبرو می کند, ابراز برائت می کردند خود جای سوال بزرگی دارد که تاکنون پاسخی بدان داده نشده است؟

اما در دیگر سوی میدان نیز برخی با مستمسک قرار دادن اینکه هر چه زیر شکنجه و فشار گفته و ثبت شود اعتبار قانونی ندارد در جبهه ای دیگر به تطهیر کارنامه زشت و سیاه خود و دوستانشان پرداختند، غافل از اینکه در اولین ملاقات خانواده ها با زندانیان مشخص شد که این افراد بیشتر به هواخوری و تفریح رفته اند تازندان و مسائل امنیتی و در این محیط سربسته موسوم به زندان از تنها چیزی که خبری نیست شکنجه است و فشار!

همین افراد توضیح ندادند که اگر فشاری در کار بوده اینکه برخی از زندانیان به غیر اخلاقی ترین مسائل و سوء استفاده های شغلی خود نیز اعتراف کرده و علاوه بر نهادهای مسئول، خانواده شان نیز به جمع شکات آنها پیوسته اند ، آیا این نیز از سر فشار بوده که بی ربط ترین مسائل خود را در اعترافاتی مسیحی وار به روی دایره بریزند یا نوعی فرار از اتهامات اصلی بوده است؟ حال اگر این اعترافات دروغ است چرا نزدیکانشان به شکایت و دادخواهی از وی برخواسته اند؟ آنها که از چند و چون اقدامات بستگان خود باخبرند!

بر اساس این گزارش، جریان های حامی بازداشت شدگان و اغشاش گران به این نکته توجه ندارند که مخاطب اصلی آنها مردمی هستند که در حساس ترین شرایط دوست را از دشمن و راست را از دروغ تمیز داده و به راحتی راه خود را انتخاب کرده اند و اینکه فشار و شکنجه ای دخیل در اعترافات بازداشت شدگان باشد مطلبی است که به راحتی و با نگاهی ساده به چهره این افراد و حتی نوع سخن گفتنشان قابل فهمیدن است. پس چه حاجت به پیش داوری و سخن در دهان مردم گذاشتن؟ ولی لودگی و سردادن خنده و تفریح و تفرج با یادآوری کارهایی که با بودجه این مردم و در حق آنان کرده اند هیچ ردپایی از شکنجه و فشار را به ذهن متبادر نمی کند.

باید در نظر داشت که حافظه تاریخی ملت ایران یک شاهکار است. وقتی یکی از بازداشت شدگان اخیر در جریان کوی دانشگاه سال 78 طی دیدار با رئیس سیا در ترکیه به صراحت اعلام می کند که ما با مقدمه چینی حادثه ( کودتای ) کوی دانشگاه زمینه آمدن شما را فراهم می کنیم، دیگر چه نیازی به فشار واعتراف پنهانی جهت اثبات آمریکایی بودن وی است؟

آخرین نکته اینکه، ای کاش برخی آقایان اصلاح طلب برای رو نشدن دست خود راه باریکه ای را نیز برای احتمال درست بودن این اعترافات می گذاشتند . چون با پخش احتمالی این اعترافات در صورتی که مطلبی غیر مستند و بدون پایه بر زبان این افراد رانده شود این روزنامه ها و سایت ها حق دارند و داشته اند که از نادرستی آن سخن بگویند اما اگر این مطالب مستند بود چه؟ اگر هر حرفی و اعترافی به دنبال خود سند و مدرکی را به همراه داشت و مردم را از آن مطلع کرد چه؟

آیا بهتر نیست این افراد از هم اکنون به جای تیتر هماهنگ زدن و هجوم یک پارچه علیه ارگان های نظام و نمایندگان مجلس، به فکر عبارات و الفاظی باشند که باید به عنوان عذر خواهی به دلیل دست داشتن در ریختن خود دهها جوان بی گناه به مردم و افکار عمومی تحویل بدهند؟ آیا دروغ پردازان و دروغ سازان فکر فردای افشای حقایق را کرده اند؟ هر چند ممکن است هیچ گاه دست عوامل اصلی این اغتشاش ها و ریخته شدن خون بی گناهان رو نشده و به سزای اعمال خود نرسند اما دادگاه افکار عمومی و محکمه الهی در انتظار مجازات به حق آنان است.

خسرو موسویان

کاروان طریق القدس

آرشیو