یکشنبه 16 آگوست 2009 08:44
انتشار سخنان آیت الله مصباح؛ بهترین پاسخ به جنجال آفرینی ها

 آیت الله مصباح یزدی در آن بخش از این سخنرانی که مورد تحریف و جنجال آفرینی رسانه های مغرض قرار گرفته است، به بیان موضوعی کلی (و بدون مصداق مشخص) که بنای تئوریک اطاعت از مسئولین قانونی نظام اسلامی است، می پردازند.


در حالی که صحبت های آیت الله مصباح یزدی در دیدار با هنرمندان بسیجی مورد تحریف و جنجال آفرینی برخی رسانه ها قرار گرفته بود، انتشار فایل صوتی سخنان عالمانه ی ایشان به عنوان بهترین پاسخ به این جنجال آفرینی ها تلقی می گردد.

آیت الله مصباح یزدی در آن بخش از این سخنرانی که مورد تحریف و جنجال آفرینی رسانه های مغرض قرار گرفته است، به بیان موضوعی کلی (و بدون مصداق مشخص) که بنای تئوریک اطاعت از مسئولین قانونی نظام اسلامی است، می پردازند: «…رئیس جمهور وقتی از طرف ولی فقیه نصب شد، می شود عامل او. آن پرتو قداستی که او دارد بر این هم می تابد. وقتی شد رئیس جمهور اسلامی، حکمش را از رهبر -یعنی جانشین امام- دریافت کرد، آن قداست بر این هم می تابد یک پرتوی اش. آن وقت اطاعت رئیس جمهور، اطاعت مجلس و سایر چیزها هم می شود اطاعت خدا. اما تا این جور نشده، حساب رهبر از این ها جداست…».

در این سخنرانی که به طور کامل با عنوان «ولي فقيه رهبر ديني و جانشين امام زمان (عج) است» در پایگاه اطلاع رسانی آثار آیت الله مصباح یزدی قرار گرفته است، میزان سوء استفاده و تحریف رسانه هایی چون «روزنامه اعتماد ملی» که با تیتر جعلی «اطاعت از احمدی نژاد اطاعت از خداست» به تخریب این عالم فرزانه پرداختند، مشخص می گردد.

لینک دانلود : بخش اول بخش دوم
کاروان طریق القدس

آرشیو