پنج‌شنبه 24 سپتامبر 2009 11:54
أين عمار؟

أين عمار؟ روزهايي پر از التهاب و هياهو است كه اگر بيشتر شبيه به جنگ صفين نباشد مسلما كمتر نخواهد بود. در اين جنگ به ظاهر هر دو جبهه در حال دفاع از حق هستند ولي اين ظاهر است و زود گذر بايد چشمها را گشود و با بصيرت ديد كه چه اتفاقاتي در اطراف در […]

أين عمار؟

روزهايي پر از التهاب و هياهو است كه اگر بيشتر شبيه به جنگ صفين نباشد مسلما كمتر نخواهد بود. در اين جنگ به ظاهر هر دو جبهه در حال دفاع از حق هستند ولي اين ظاهر است و زود گذر بايد چشمها را گشود و با بصيرت ديد كه چه اتفاقاتي در اطراف در حال وقوع است. در اين ميدان نبرد عده اي بايد همچون مالك قوي و توانمند باشند و در صف مقدم ميدان مبارزه حضور داشته باشند. عده اي ديگر نيز بايد كار عمار گونه كنند. از قضا شرايط اكنون ما بيشتر نياز به عمار دارد.(اين به اين معني نيست كه امثال مالك را نمي خواهيم). بايد عمار ها خود را مجهز به سلاح ايمان و تقوي كرده و با بصيرت بالا در ميان لشكريان اقدام به روشنگري كنند. بايد مثل عمار ياسر دست از جان شست و در راه علي(ع) گام نهاد. امروز اين جبهه بيشتر از همه به عمار نياز دارد. بايد حقايق را آنگونه كه هست بيان كرد تا خط حق و باطل از هم جدا شود. بايد عمار ها كارهاشان را به خوبي انجام دهند تا مبادا لشكريان با ديدن قرآنها بر سر نيزه، از علي دور شوند. نبايد اجازه داد تاريخ دوباره تكرار شود. مبادا سرنوشتمان به دست ابوموسي اشعري ها افتد كه بدا به حالمان اگر چنينن شود.

مولاي متقيان،امام علي (ع)، مي فرمايد: اعرف الحق فاعرف اهله (حق را بشناس سپس (ميتواني) اهل حق را بشناسي). آيا هنوز افرادي هستند كه حق برايشان مبهم و ناپيدا باشد!؟ آيا با وجود اين همه نصايح ائمه باز مي خواهيم بهانه تراشي كنيم كه حق را نمي شناسيم؟ به خدا سوگند حق و حقيقت دراين زمانه جز در پيروي از ولايت فقيه نيست. وظيفه و تكليف ما نيز جز اين نيست كه عمار وار علي زمانه را ياري كنيم.

محمد حسين جمالزاده

کاروان طریق القدس

آرشیو