شنبه 26 سپتامبر 2009 05:02
برگزاری نمایشـگاه صهیونیسـم شـناسی

نمایشـگاه صهیونیسـم شـناسی در هفته ی منتهی به روز قدس، با همکاری گروه غیر دولتی حنیف (گروه پژوهشی هنری دشمن شناسی در اسلام)، در صحن دانشگاه صنعتی امیرکبیر برپا شد. در این نمایشگاه که به مدت 5 روز ادامه داشت، تعدادی پوستر و تابلو مقاله در معرض دید عموم قرار گرفت.


نمایشـگاه صهیونیسـم شـناسی در هفته ی منتهی به روز قدس، با همکاری گروه غیر دولتی حنیف (گروه پژوهشی هنری دشمن شناسی در اسلام)، در صحن دانشگاه صنعتی امیرکبیر برپا شد. در این نمایشگاه که به مدت 5 روز ادامه داشت، تعدادی پوستر در موضوعاتی همچون معرفی کالاهای اسرائیلی و آشنایی با تفکر استعماری و توسعه طلبانه فرهنگی، رسانه ای و اقتصادی صهیونیست ها و همین طور 8 تابلو مقاله با موضوعاتی همچون یهود در قرآن، مسجد الاقصی، فراماسونری، تلمود، پاسخ به یک شایعه، کشتار 10 میلیون ایرانی و زن بودن ممنوع (با موضوع فمینیسم) و محصول کامل این گروه که یک DVD با موضوع پژوهشی کامل درباره صهیونیسم و با نگرش ضدصهیونیسم بود به همراه یک CD دایرة المعارف کامل درباره قدس و حرم شریف، به معرض دید عموم قرار گرفت. علی رغم اینکه تاریخ برگزاری نمایشگاه مقارن بود با هفته ی اول بازگشایی دانشگاه که طبیعتا با حضور کمرنگ دانشجویان همراه است، اما شاهد استقبال گسترده دانشجویان از این برنامه بودیم.

از آنجا که عمده دوستان گروه پژوهشی هنری حنیف از فارغ التحصیلان دانشگاه هنر هستند، رویکرد هنری آنها به این موضوع وجه تمایز بزرگ این نمایشگاه با سایر فعالیت های با موضوع مشابه بود که توجه همه ی دانشجویان دانشگاه از هر خط فکری را موجب شده بود. از دیگر نقاط مثبت این نمایشگاه، بحث ها و گفتگوهایی بود که حول موضوعات نمایشگاه شکل می گرفت و گاهی جتی ساعتی به طول می انجامید و در بسیاری از موارد، رنگ و بوی مسائل بنیادین به خود میگرفت.

کاروان طریق القدس

آرشیو