شنبه 03 اکتبر 2009 04:05
دانشجویان فهیم پلی تکنیک و اعتصاب غذای دیروز
روز گذشته حدود 50 نفر از دانشجویان در اعتراض به وضعیت تغذیه دانشگاه، روبه روی سلف دانشگاه اقدام به اعتصاب غذا کردند. دکتر آرزو معاونت امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با حضور در جمع معترضین، آنها را به پیگیری مطالبات خود از روش های منطقی و عاقلانه دعوت کرد. با این حال برخی افراد که قصد ایجاد تنش و درگیری داشتند با شلوغ کردن و کوبیدن ظروف غذای خود روی زمین صحنه و منظره زشتی را ایجاد کردند…


نشریه دانشجویی «ره جو» در شماره امروز خود مطلبی با عنوان «دانشجویان فهیم پلی تکنیک و اعتصاب غذای دیروز» چاپ کرد که در ادامه می آید:
روز گذشته حدود 50 نفر از دانشجویان در اعتراض به وضعیت تغذیه دانشگاه، روبه روی سلف دانشگاه اقدام به اعتصاب غذا کردند. دکتر آرزو معاونت امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با حضور در جمع معترضین، آنها را به پیگیری مطالبات خود از روش های منطقی و عاقلانه دعوت کرد. با این حال برخی افراد که قصد ایجاد تنش و درگیری داشتند با شلوغ کردن و کوبیدن ظروف غذای خود روی زمین صحنه و منظره زشتی را ایجاد کردند.
مسئله ای که ذهن اکثر دانشجویان را با دیدن این صحنه به خود مشغول کرده بود، این است که «چرا برای بیان اعتراض خود باید غذاهایی که با هزینه بیت المال تهیه شده است را اینگونه اسراف کرد و به زمین ریخت ؟! آیا اگر دانشجویان هزینه واقعی غذا را پرداخت می کردند، (به جای 175 تومان، مثلا 1500 تومان پرداخت می کردند) باز هم حاضر بودند به راحتی دست به چنین حرکتی بزنند ؟! آیا اگر این افراد می دانستند که خانواده هایی در همین نزدیکی و در جنوب شهر تهران برای تامین یک وعده غذای گرم برای فرزندانشان دچار مشکل و شرمنده آنها هستند، باز هم اقدام به انجام چنین کاری می کردند ؟!»
با وجود اینکه در خوابگاه ها تبلیغات گسترده ای در این زمینه شده بود، دانشجویان فهیم پلی تکنیک از این حرکت استقبال نکردند. اگر چه ممکن است تعدادی از دانشجویان از کیفیت غذای دانشگاه راضی نباشند، ولی اغلب آنها با حیف و میل کردن و اسراف غذا موافق نیستند.
برگزاری اعتصاب به بهانه یافتن اشیای عجیب در غذا، یک سناریوی تکراری است که هر سال شاهد اجرای مجدد آن هستیم. اگرچه امسال تصویری از «چسب زخم» و «سرنگ» در غذای دانشگاه منتشر نشده است ولی سال های گذشته شاهد انتشار تصاویر این اتفاقات نیز بوده ایم. به نحوی که عده ای تصویر یک «سوسک کامل» در غذا را در نشریات خود منتشر کرده اند و این حادثه باعث تعجب و بهت همه دانشگاهیان گردید که «چگونه شکل ظاهری این سوسک در حین حرارت دیدن  و پخت غذا سالم مانده و هیچ تغییری نکرده است !!!»
این روزها عده ای قصد دارند به بهانه مشکلات صنفی فضای دانشگاه را به تنش و التهاب بکشانند و از فضای بوجود آمده بهره برداری های سیاسی خود را انجام دهند که البته دانشجویان پلی تکنیک هیچگاه بازیچه افکار این عده معدود نخواهند شد و از اینگونه حرکت های غیرمنطقی استقبال نخواهندکرد.


کاروان طریق القدس

آرشیو