یکشنبه 20 دسامبر 2009 18:06
نامه بسیج 8 دانشگاه بزرگ تهران به مراجع پیرامون حرمت شکنی های عاشورا

چه جاي سكوت و غمض عين و آرامش است كه نه تنها ركن بنيادين دين يعني “ولايت” كه تمام دين و كتاب دين مورد حمله و هجوم قرار گرفته است!


بسیج دانشجویی 8 دانشگاه بزرگ تهران در نامه ای خطاب به مراجع عظام تقلید، ضمن محكوم كردن حرمت شكني به مقدسات اسلام، خواستار مواضع حكيمانه آنان براي قطع دست پليد خودفروختگان و راهزنان منافع ملت شدند.
متن کامل این نامه در ادامه آمده است:


حضرات آيات؛ مراجع عظام تقليد

ايام سوگ و عزاي حضرت ابا عبدالله و خاندان و ياران بصير و باوفايش بر وجود مبتلاي شما بزرگان تسليت باد!

بي‌هيچ ترديد، انقلاب اسلامي ايران مشي و الگو و راه و رسمش را از انقلاب خونين و پرعظمت حسيني گرفته و در نيل به اهداف مقدس و انساني پربهايش گام به گام و لحظه به لحظه از مكتب والاي عاشورا درس و عبرت آموخته است.

اين انقلاب كه اخبار و علائم، آن را از قطعي‌ترين و مهم‌ترين نشانه‌هاي ظهور حضرت حجت – ارواحنا لتراب مقدمه الفداء – معرفي مي‌كنند، اينك پس از سي سال مقاومت و اقتدار در جبهه‌هاي نظامي، سياسي، امنيتي و حتي فرهنگي و پس از پشت سر گذاشتن بيست سال رهبري هوشمندانه و مدبرانه مقام معظم رهبري حضرت آيت‌الله خامنه‌اي بر محور اصول و بنيان‌هاي حكيمانه رهبر قيام و نهضت حضرت امام خميني (ره)، بر اثر سستي خواص، دشمني منافقان و جهل غافلان در فتنه‌اي سرنوشت‌ساز گرفتار آمده است.

حضرات آيات؛ مراجع عظام تقليد

آگاهيد كه اين فتنه از درخواست ابطال انتخابات دهم رياست‌جمهوري و زير سوال بردن مشاركت 85 درصدي مردم شريف سراسر ايران آغاز شد و التهاب و اغتشاش در خيابان‌هاي تهران را دامن زد.

بيانات و اظهارات مدبرانه ولي معظم فقيه در خطبه‌هاي نماز جمعه 29 خردادماه و در روزهاي پس از آن ماهيت حركت منافقانه اين “فتنه” كه عنوان “سبز” را به يغما برده، روشن نمود، اما اصرار سران فتنه بر موضع باطل خويش و ولايت‌گريزي ايشان، دشمن را دلگرم و اميدوار ساخت تا با تكيه بر رسانه‌هاي دروغ‌پرداز و شبهه‌افكني چون “بي‌بي‌سي فارسي و صداي آمريكا” آتش فتنه را روشن نگه دارد و امنيت جاني، مالي و فكري مردم را بسوزاند.

استفاده ابزاري از مناسبت‌هاي مقدسي همچون روز قدس، 13 آبان، 16 آذرماه و طرح ادعاهاي نامعتبر و پرحاشيه از سوي اين جريان نابخرد و جهول، كار را به جايي رساند كه فتنه‌گران عليه آرمان‌هاي اساسي انقلاب و نظام همچون مسئله فلسطين و موضوع جمهوري اسلامي و ولايت فقيه به فحاشي و هتاكي پرداختند.

اگرچه تمام اين فعاليت‌ها،‌ روز به روز از شمار حاميان و پيروان فتنه‌گران كاست، هيچ كس گمان نمي‌برد كار به حرمت‌شكني از امام امت و پاره كردن عكس ايشان بكشد. عجيب اينجاست كه با همه اين جسارت‌ها، سران فتنه نه تنها عليه اين اقدامات حرمت‌شكنانه موضعي نگرفتند كه حتي از آن تبري هم نسجتند!

حضرات آيات؛ مراجع عظام تقليد

و امروز فتنه‌گران اموي، نقاب از چهره پليد و منافقانه خويش كشيدند و در ظهر مصيبت‌بار عاشوراي 1431 هجري قمري با بي‌شرمي و بي‌غيرتي تمام همچون حراميان لشكر عمر سعد به سوزاندن قرآن و پرچم و نشان عزاي حسيني و كف و سوت‌زني روي آوردند و فاجعه اينجاست كه اين همه در خيابان‌هاي “ام‌القراي جهان اسلام” و در پيش چشم هزاران عزادار امامي رخ داد كه جز براي زنده نگه داشتن اسلام قيام نكرده بود!

حضرات آيات؛ مراجع عظام تقليد

روشن است كه پشت صفوف متفرق فتنه‌گران، دشمن اسلام كمين كرده است!‌ با اين همه چه جاي سكوت و غمض عين و آرامش است كه نه تنها ركن بنيادين دين يعني “ولايت” كه تمام دين و كتاب دين مورد حمله و هجوم قرار گرفته است!

حضرات آيات؛ مراجع عظام تقليد

شما گراميان، حافظان و پاسداران اركان دين كه هيچ‌گاه كوچك‌ترين بي‌احترامي را به مقدسات ديني برنتابيده‌ايد، همواره چشم اميد امت اسلام براي دفاع از اصول و ارزش‌هاي اسلام ناب محمدي بوده و هستيد.

اكنون كه غبار فتنه فرو نشسته، زمان انجام رسالت تاريخي همه دلسوزان اسلام فرا رسيده است و چشم خونبار مردم متدين و مسلمان ايران اسلامي و محبان و شيفتگان حسين عليه‌السلام به حركت و اقدام شماست!‌ نگاه‌هاي همه دلسوختگان اسلام و انقلاب، به مواضع حكيمانه و مدبرانه شماست تا با بلندنظري خويش، دست پليد خودفروختگان و راهزنان منافع ملت را از دامان اسلام و انقلاب قطع نماييد.

باور كنيم حسين تنهاست و باور كنيم يزيد جز به كشتن حسين راضي نمي‌شود. “اتبكونه و لا تنصرونه؟”

بسيج دانشجويي دانشگاه امام صادق عليه‌السلام، بسيج دانشجويي دانشگاه اميركبير، بسيج دانشجويي دانشگاه تهران، بسيج دانشجويي دانشگاه خواجه نصير، بسيج دانشجويي دانشگاه شهيد بهشتي، بسيج دانشجويي دانشگاه صنعتي شريف، بسيج دانشجويي دانشگاه علامه طباطبايي، بسيج دانشجويي دانشگاه علم و صنعت.

کاروان طریق القدس

آرشیو