سه‌شنبه 22 دسامبر 2009 07:12
بیانیه ملتمسانه موسوی، نتیجه حضور میلیونی مردم بود

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر در گفتگو با برنا گفت: گرچه موسوی در بیانیه اخیر خود سعی کرده لحن معترض خود را نشان دهد،  اما پیام آن نوعی التماس برای بازگشت به نظام است که این هم یکی از پیامدهای این تجمع است.


محمد یلماز مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر در گفت و گو با خبرنگار سرویس دانشگاه برنا گفت: تجمع روز چهارشنبه نشان داد مردم بعد از گذشت 30 سال از انقلاب پشت آن ایستاده اند و اجازه هیچ فتنه گری را نمی دهند. 

وی گفت: این تجمع هم از نظر کیفی و هم کمی بسیار با شکوه بود و بصیرت بالای مردم را نشان می داد. باز هم مردم نشان دادند جلوتر از خواص جامعه هستند و در روزگاری که بعضی خواص جامعه با تحلیل های غلط به سازش توصیه می کنند مردم خواستار برخورد قاطع بودند و نشان دادند که امکان سازش با کسانی که سران ظلم و فتنه هستند وجود ندارد. 

یلماز ادامه داد: پیامی که تمام دنیا از این تجمع گرفتند، پشتوانه مردمی نظام ما بود و اینکه فداییان رهبر ما بی شمارند. گرچه برخی رسانه ها سعی در کوچک نشان دادن این تجمع داشتند، ولی اعترافات رسانه هایی مثل سی ان ان نشانه عظمت حضور مردم تهران بود. 

وی درباره واکنش سران فتنه نسبت به این تجمع گفت: گرچه موسوی در بیانیه اخیر خود سعی کرده لحن معترض خود را نشان دهد،  اما پیام آن نوعی التماس برای بازگشت به نظام است که این هم یکی از پیامدهای این تجمع است. وی به طور تلویحی اعلام کرده نتیجه انتخابات را به رسمیت می شناسد و فقط خواهان یک سری -به اصطلاح- آزادی هایی است. بیانیه موسوی نوعی التماس برای ادامه حیات سیاسی اوست.

این فعال دانشجویی گفت: خواست مردم این نیست و مردم خواستار برخورد قاطع اند و دنبال اتحاد با این آدم ها نیستند. البته مسامحه و گذشت نظام نباید در این افراد توهم ایجاد کند که می توانند برای نظام شرط تعیین کنند. 

وی ادامه داد: در تجمع روز چهارشنبه بسیاری از افراد حاضر، کسانی بودند که به همین آقایان رای داده بودند، اما حضورشان نشان می داد که از این آقایان که به جای قبول رای ملت به خواست دشمنان تن دادند بیزار شده اند. مردم خواستار پیگیری جرم هایی که سران فتنه مرتکب شدند بودند؛ هم مفاسد اقتصادی آقازاده هایی که با پول های باد آورده در تنور فتنه می دمند، هم مفاسد سیاسی آقایانی که به قانون کشور که میثاق ملی ماست بی توجهی کردند و -به تعبیر امام- با خروج از حکم شورای نگهبان لایق حکم مفسد فی الارض شدند، و هم مشکلات امنیتی ای که در این چندماه برای جامعه ایجاد کردند.

منبع : برنانیوز

کاروان طریق القدس

آرشیو