یکشنبه 07 مارس 2010 05:03
سعید قاسمی در جمع دانشجویان امیرکبیر
سعید قاسمی عصر روز سه شنبه در جلسه داخلی بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر حاضر شد.
وی در این جلسه با بیان این نکته که دعوای اصلی سر تفکر امام است. اینگونه ادامه داد که : باید از دشمن تاکتیک و تکنیک را خوب یاد گرفت. آنها خواب ندارند. 20 سال مستمر عماد مغنیه را تعقیب می کنند و بعد از شهادت حاج رضوان می گویند امروز موساد خواب راحتی می کند، یعنی در این مدت خواب نداشتند. این چیزی است که ما نداریم.

وی گفت: در این حوادث تجربه های بزرگی برای نسل شما به دست آمد. شما که آرزو می کردید در دوران جنگ باشید ایامی را دیدید که بسیار شبیه آن دوران بود. این دوران حتی برای امثال ما هم سخت بود چون دشمن موفق شد با سرمایه گذاری که در دانشگاه ما، صدا و سیما و .. کرده بود، میوه اش را برداشت. چون مخالفم که همه این واقعه از بیرون به وجود آمد. اگر بسترش توسط خودی ها فراهم نشده بود، این غائله 8 ماه طول نمی کشید.


قاسمی ادامه داد: عده ای نان و نمک نظام را خوردند و مقابل نظام هم ایستادند. از سوی دیگر هم بسیاری از بچه های ما آسیب دیدند چون دامنه این جنگ به خانه های ما هم کشیده شده بود. یعنی اثر غبار فتنه عده زیادی از بچه های این نظام دچار تردید شدند. بچه های ما پس از این همه درس خواندن نه از مبانی اعتقادی می دانند نه از وقایع این 30 سال. ولی ناگهان به او می گویند می توانی رای دهی. بچه با یک ظرف خالی مقابل کوران بحران های سیاسی که هر یک عقبه ای دارند قرار می گیرد و در این شلوغی باید تصمیم بگیرد. معلوم است که این اتفاق می افتد.

وی تصریح کرد: البته این اتفاقات بد هم نبود. چون ما اگر دشمن را به عیان نبینیم، عادت کرده ایم بخوابیم، پس آرزو می کنم صورت ظاهر این فتنه نخوابد چون در این صورت نمی خوابیم. آن ها در هر صورت نمی خوابند.

این استاد دانشگاه گفت: باید از دشمن تاکتیک و تکنیک را خوب یاد گرفت. آنها خواب ندارند. 20 سال مستمر عماد مغنیه را تعقیب می کنند و وقتی بعد از شهادت حاج رضوان می گوید امروز موساد خواب راحتی می کند، یعنی در این مدت خواب نداشتند. این چیزی است که ما نداریم. اما با قاطعیت می گویم اگر این بار رفتید خوابیدید دیگر صبر نمی کنند چون همه چیز را آماده کرده اند دور ایران را هم گرفته اند.

قاسمی گفت: این فتنه به رغم تلفاتی که داشت برکات زیادی برای ما فراهم کرد. مردم دوباره به میدان آمدند، چون دیدند وقتی پرچم را دست عده ای می دهند و پی کار خود می روند کارها چندان به سامان نمی ماند پس باید خود در میدان بمانند.

وی به برخی انتقادها به رهبری اشاره کرد و گفت: عده ای می گویند حیف شد رهبری خود را خرج رییس جمهور کرد. من می گویم کسی جلوی رهبری نایستاده بود که خود را فدای او کند، همه پشت او سنگر گرفته بودند.

قاسمی با انتقاد از نوع تربیت فرزندان انقلاب گفت: جنس و ریشه اتفاقات اخیر به دلیل خیانتی است که از دبستان تا الان به بچه من کردند. چون مبانی آن برای این جوان گفته نشده. دوست داشتن کاریزمای امام و همت کفایت نمی کند. چون در مقابل یک تندباد دشمن نمی تواند دفاع کند. تا مبانی و اصول انقلابی شدن را نشناسیم هر کس می تواند ما را فریب دهد و بگوید اصل این است. شما که قرار بود امام را به فرزندان ما بشناسانید چرا هیچ کاری برای ارایه حرف های او نکردید، بعد از 20 سال مستند شاخص را در آوردند و تازه می گویند که با امامی که ما می شناختیم متفاوت است بله امامی که شما به ما معرفی کرده بودید، یک امام پاستوریزه و بی خطر بود.

وی تصریح کرد: پس بعد از این قصه باید کاری کنیم و آن کار هم مهم است. ریشه اصلی قصه وقایع اخیر جنگ بین ما و تفکر آمریکایی ها نبود، اما دعوا سر چه بود؟ مشکل فقط صندلی ریاست جمهوری بود؟ ما پرورش یافته تفکر احمدمتوسلیانیم، نمی توانیم هر فرمانده قد کوتاهی را قبول کنیم. دعوای اصلی سر این تفکر است. سر تفکر امامی است که وقتی حرف های او را می شنوید تعجب می کنید که چنین حرف هایی هم زده شده، اما این حرف ها کجاست؟

قاسمی گفت: اینکه می گویند این عکس نشان می دهد که ما با امام بودیم که ملاک نیست. خب وقتی امام از هواپیما می آمد پایین، بنی صدر ملعون و قطب زاده هم کنار او بودند، اینها ملاک نیست. امام برخلاف تمام حرف هایی که می گفتند جنگ جنگ تا پیروزی می گفت “جنگ جنگ تا رفع تمام فتنه در جهاناما این حرف ها را اصلا نشنیده اید.

 

وی گفت: بعضی خوشحالند که فتنه اخیر تمام شده اما نگاه کنید که دو دهه پیش دغدغه ما لبنان و بوسنی بود، بغل خط حماس! اینکه این قدر ما را از این قصه دور کرده اند به دلیل آن است که ما را در زمین خودمان مشغول کرده اند، خط مقدم بوسنی و لبنان بود حالا خط مقدم کجاست؟ معلوم است که ریشه ها را قوی نکرده ایم. ما تجربه کار تشکیلاتی قوی را نداریم. و به محض اینکه وارد چنین کارهایی می شویم سریع دشمن فتنه را از همان جا آغاز می کند.

قاسمی گفت: قضیه به این سادگی نیست! یک دانشجو را می بینی که 5 سال است در دانشگاه می چرخد هنوز 10 واحد پاس نکرده فکر می کنید طرف احمق است. نه! این آدم 5 سال ریز و درشت دانشگاه را شناخته و می داند چه طور بچه های ما را از خط بیرون بفرستد. ما با پدیده ای روبه رو هستیم که برای هر کدام از ما پرونده ساخته اینکه از بین حرف های متعدد ما دقیقا حرفی را که می خواهند بیرون می آورند و استفاده می کنند نشانه رصد دقیق هر یک از نیروهای ماست. تازه ما که در این نظام کاره ای نیستیم.

وی تاکید کرد: شما بچه مسلمان های ایرانی کاری کردید که امروز برای همه مستضعفان جهان اشتیاقی به وجود آوردید که می خواهند از شما الگو بگیرند فرقی هم نمی کند که در کجای دنیا هستند. اما
کدام یک از شما الان با این آدم ها که از همه دنیا مشتاقند با شما ارتباط برقرار کنند، ارتباط دارید؟ اگر بسیج مستضعفان جهان تشکیل شده بود چه کسی جرأت و جسارت به به فرزندان معنوی رسول الله را داشت؟ این کارها از سیاست خارجه بر نمی آید اما نمی شود یک ناتوی فرهنگی از مستضعفان جهان راه اندازید؟ شاید بگویید زبان بلد نیستم بله متاسفانه با تمام این زبان های تخصصی که می گذرانید بعد از فارغ التحصیلی از پس احتیاجات اولیه تان هم بر نمی آیید. ولی ببینید حدود 90 درصد از کسانی که در این اعتراضات دستگیر شدند به یک زبان خارجی مسلط بودند. اگر می خواهید در جبهه بین المللی شمشیر بزنید باید کار بلد باشید.

 

کاروان طریق القدس

آرشیو