شنبه 05 ژوئن 2010 10:25
تجمع ضدصهیونیستی دانشگاهیان امیرکبیر با سخنرانی پناهیان
در حاشيه اين تجمع دانشگاهيان دانشگاه اميركبير با پر كردن فرمي آمادگي خود را براي اعزام به غزه اعلام كردند.


دانشگاهيان دانشگاه صنعتي اميركبير در اعتراض به حمله وحشيانه صهيونيست‌ها به كاروان صلح و آزادي در اين دانشگاه تجمع كردند.

تجمع مذكور ساعت 12 روز چهارشنبه 12 خرداد در كنار مقبره شهداي گمنام اين دانشگاه آغاز شد و دانشگاهيان همچنين با پيمان‌هاي امام راحل(ره) و شهداي هشت سال دفاع مقدس تجديد ميثاق كردند.

تجمع‌كنندگان شعارهايي همچون “مرگ بر آمريكا “، “مرگ بر اسرائيل “، “يا ايها المسلمون، اتحدوا اتحدوا ” و… سر دادند.

دانشگاهيان دانشگاه اميركبير شامل اعضاي هيئت رئيسه اين دانشگاه، دانشجويان، اساتيد و كاركنان دانشگاه اميركبير در پايان اين تجمع با راهپيمايي در محوطه دانشگاه شعارهايي در محكوميت اقدامات ددمنشانه رژيم اشغالگر قدس سر دادند. تجمع‌كنندگان همچنين پرچم اسرائيل را به آتش كشيدند.

*ثبت‌نام دانشگاهيان دانشگاه اميركبير براي اعزام به غزه

در حاشيه اين تجمع دانشگاهيان دانشگاه اميركبير با پر كردن فرمي آمادگي خود را براي اعزام به غزه اعلام كردند.

*پناهيان: اسرائيل به دليل فرارسيدن لحظه نابودي جناياتش بيشتر مي‌شود


حجت‌الاسلام والمسلمين عليرضا پناهيان استاد حوزه و دانشگاه با حضور در تجمع دانشگاهيان دانشگاه اميركبير طي سخناني اظهار داشت:‌ امروز مسئله اسرائيل مسئله جامعه اسلامي نيست بلكه مسئله جهاني به شمار مي‌رود.

وي يادآورشد: در اجلاس دوربان تمام كشورها به جز آمريكا به نژادپرستي اسرائيل راي دادند و اين مسئله نشان دادكه مسئله اسرائيل به يك مسئله جهاني تبديل شده است.

پناهيان در خصوص رابطه ليبراليسم و تمدن غرب با اسرائيل نيز گفت: ما در كشور خودمان مدعي هستيم كه به سوي دولت اسلامي حركت مي‌كنيم و ادعايي در خصوص اينكه در حال حاضر دولت اسلامي در كشور مستقر است، نداريم؛ البته امام نيز ادعايي نداشت و مي‌گفت بايستي كشور را اسلامي‌تر كنيد.

اين استاد دانشگاه افزود: ما اكنون موانع زيادي براي اسلامي‌تر شدن داريم اما هيچ كس نمي‌گويد كه ما امروز به طور كامل اسلامي شده‌‌ايم اما آيا انگلستان، فرانسه و آمريكا مي‌گويند كه ما در حال حركت به سوي دموكراسي هستيم و يا اعلام مي‌كنند كه دموكراسي در آنها محقق شده است
پناهيان با تاكيد بر اينكه خباثت‌هاي آمريكا،انگليس و فرانسه و وليده ناپاك آنها يعني اسرائيل نتيجه ليبراليسم و دموكراسي است، اظهار داشت: پس بايد گفت “مرگ بر دموكراسي ” و “مرگ بر ليبراليسم “؛ زيرا اسرائيل نتيجه دموكراسي است و همين دموكراسي انسان‌ها به خاك و خون كشيده است.

اين استاد حوزه دليل ضعف كشورمان را رعايت نكردن اسلام عنوان كرد و افزود: دموكراسي قابل تحقق نيست و اگر تحقق نيز پيدا كند نتيجه‌اش رياست اشراف بزرگ درجامعه است و در واقع دموكراسي و ليبراليسم اسرائيل رابه وجود آورده و در واقع اينها بهانه‌اي براي چپاول كشورهاي عقب‌مانده از سوي غرب است.

وي درادامه سخنان خود يادآور شد: امام خميني (ره) در اين كشور با قائم مقام خود تندترين برخورد را كرد و نخست‌وزير نيز اعلام كرد كه عكس‌هاي آقاي منتظري از ادارات برداشته شود زيرا امام(ره) مي‌گفت ارتباط شما با ليبرال‌ها مشخص شده است و امام (ره) اگر از رابطه فردي با ليبرال‌ها باخبر مي‌شد، وي را حذف مي‌كرد.

پناهيان با تاكيد بر اينكه دوران ليبرال‌ها به پايان رسيده و ننگين شده است، تصريح كرد: فلسطين مظلوم در خون خود مي‌غلتد و اين نتيجه اقدامات ليبرال‌ها است.

اين استاد حوزه با طرح اين پرسش چه كساني مانع نابودي اسرائيل مي‌شوند؟ گفت: كساني كه ليبراليسم و دموكراسي را قبول دارند و مي‌خواهند از خاستگاه آنها نظام ولايي را نقد و ارزش‌ها را مورد حمله قرار دهند، از اسرائيل نيز حمايت مي‌كنند.

وي افزود: زماني كه انسان خون فلسطيني‌ها را مشاهده مي‌كند و اين اقدامات ننگين رژيم صهيونيستي را مي‌بيند در بهت فرو مي‌رود.
پناهيان همچنين يادآور شد: آيت‌الله بهجت در روز دوم حمله اسرائيل به غزه در دوره قبل فرمودند كه هر كس هر كمكي مي‌تواند به مردم غزه بكند و در روز دهم فرمودند اسرائيل ديگر سر بلند نخواهد كرد.

پناهيان ادامه داد: اسرائيل چون لحظه نابودي‌اش فرا مي‌رسد جناياتش بيشتر مي‌شود و شما منتظر جنايات بيشتر آنها باشيد و در واقع آنها سياست شهر سوخته را اجرا مي‌كنند.

اين استاد دانشگاه در پايان سخنان خود براي رهايي مردم مظلوم و ستمديده فلسطين از چنگال دژخيمان صهيونيستي دعا كرد.

*بيانيه پاياني تجمع دانشگاهيان دانشگاه اميركبير

دانشگاهيان دانشگاه صنعتي اميركبير در پايان تجمع خود بيانيه‌اي را قرائت و با گفتن تكبير از آن حمايت كردند.
متن اين بيانيه به اين شرح است؛
بسم‌الله الرحمن الرحيم
مثل كساني كه غير از خدا را اولياي خود برگزيدند مثل عنكبوت است كه خانه‌اي براي خود انتخاب كرده در حالي كه سست‌ترين خانه‌ها، خانه عنكبوت است اگر مي‌دانستيد! (‌آيه 41 سوره عنكبوت)

تاريخ در حافظه خود صفحه‌اي ديگر از جنايات وحشيانه رژيم اشغالگر فلسطين عليه جمعي از انسان‌هاي بي‌گناه را رقم زد كاروان امدادي متشكل از 6 كشتي حامل مواد غذايي و پزشكي، از سوي انجمن حقوق بشر تركيه روز يكشنبه ساحل قبرس را به مقصد باريكه غزه ترك كرد.
در اين كشتي‌ها انسان‌هايي بودند با قلبي مالامال از شوق و اشتياق براي همدردي با صدها هزار نفر از مردم بي‌گناه و تحت محاصره غزه كه توسط نظاميان صهيونيست به شهادت رسيدند. اين جنايت مصداق بارز اين آيه شريفه است كه “ما در تورات به بني‌اسرائيل خبر داديم كه قطعا دوباره در زمين فساد مي‌كنيد و به سركشي و طغيان بزرگ دچار مي‌شويد “(سوره اسرا آيه 4)

به فرمايش رهبر فرزانه انقلاب اين جنايت نه نشانه اقتدار بلكه حاكي از درماندگي و سراسيمگي رژيم غاصب قدس است. ما دانشگاهيان دانشگاه صنعتي اميركبير ضمن محكوم نمودن اين اقدام وحشيانه رژيم اشغالگر قدس و همدردي با مردم تحت محاصره مظلوم غزه موارد زير را اعلام مي‌داريم:

1- ما خواستار رفع هر چه سريع‌تر محاصره صهيونيست‌ها از مردم بي‌دفاع غزه هستيم.
2- ما آمادگي كامل داريم تا با حكم ولي معظم فقيه حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در قالب كاروان‌هاي نمادين صلح به غزه اعزام گرديم.
3- از سازمان‌هاي بين‌المللي به خصوص سازمان تربيتي، علمي و فرهنگي سازمان ملل متحد، برنامه عمران سازمان ملل متحد، صندوق كودكان سازمان ملل متحد، برنامه جهاني غذا، سازمان جهاني بهداشت، دفتر هماهنگي كمك‌هاي انساندوستانه سازمان ملل مي‌خواهيم ضمن محكوم كردن اين اقدام وحشيانه به وظايف خود در حمايت از مردم مظلوم غزه عمل نمايند.
4- از دانشجويان آزاده در سطح جهان و به خصوص دانشگاهيان مسلمان و عرب مي‌خواهيم تا اين اقدام ددمنشانه را محكوم نمايند و از حاكمان كشورهاي خود بخواهند تا روابط خود رابا رژيم خون‌آشام صهيونيستي قطع نمايند.

منبع : فارس

کاروان طریق القدس

آرشیو