شنبه 12 ژوئن 2010 15:41
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه امیر کبیر در پاسخ به اطلاعیه وقیحانه ی دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی
مطرح کردن کنایه­ آمیز تقلب در انتخابات، آن هم با گذشت یک سال از آن دروغ بزرگ، بی­ تردید بی­شرمی­ ای است که از کمتر کسی برمی­ آید. کارکرد این ادعای وارداتی، متعلق به همان هفته­ ی اول بعد از انتخابات بود که رمز آشوب باشد، و خیلی زود خالی بودن دست مدعیان در ارائه­ ی کوچک­ترین مستندات برای ادعای بزرگ و عجیب­شان روشن شد.
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه امیر کبیر در مورد  اطلاعیه اخیر دفتر حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی

باسمه تعالی

جناب حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی
رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام
با سلام و عرض تبریک به مناسبت سالگرد حماسه­ ی پرشکوه 22 خرداد؛
روز چهارشنبه، نوزدهم خرداد ماه اطلاعیه­ ای از طرف دفتر جنابعالی منتشر شد که اشتباه سال گذشته­ی شما در انتشار نامه­ی سرگشاده و تهدیدآمیز به رهبر عزیز انقلاب و چراغ سبز نشان دادن به آشوب­گران در آستانه­ ی انتخابات را تداعی کرد. این نامه که ظاهراً در جواب مطلب یک روزنامه در 9 خرداد (یعنی با تأخیر ده روزه) و در آستانه­ ی تحرکات مطرودین ملت ایران برای احیای جسد فتنه در سالگرد انتخابات صورت پذیرفته است، حاوی اهانت­ ها و تعرض­ هایی به رهبر عزیز انقلاب، صداقت نظام اسلامی، بسیج، و… است که از جنابعالی انتظار می­رود هرچه زودتر از این سخنان تبری جوئید و با عوامل انتشار این اطلاعیه برخورد نمایید.
اما با توجه به این­که هنوز موضع­ گیری­ ای از طرف جنابعالی راجع به این موضوع صورت نگرفته است، نکاتی چند پیرامون محتویات این اطلاعیه خدمت شما عرض می­شود:
1. مطرح کردن کنایه­ آمیز تقلب در انتخابات، آن هم با گذشت یک سال از آن دروغ بزرگ، بی­ تردید بی­شرمی­ ای است که از کمتر کسی برمی­ آید. کارکرد این ادعای وارداتی، متعلق به همان هفته­ ی اول بعد از انتخابات بود که رمز آشوب باشد، و خیلی زود خالی بودن دست مدعیان در ارائه­ ی کوچک­ترین مستندات برای ادعای بزرگ و عجیب­شان روشن شد؛ دفتر جنابعالی که بدون ارائه­ ی کوچک­ترین دلیل و سندی، این تهمت زشت و بچگانه را به نظام اسلامی نسبت می­دهد، نمی­تواند از پاسخگویی نزد قانون و ملت مصون بماند. و ای کاش جنابعالی در همان ایام قبل از انتخابات که با تردیدافکنی­ های مکرر نسبت به سلامت انتخابات، نقشه­ ی دشمن را تکمیل می­کردید، مخاطب این سخنان رهبر عزیز انقلاب را درمی­یافتید که: «با حضور پرانگیزه­ ی مردم، همواره انتخابات سالم، متقن و خوبی در ایران برگزار شده، اما متأسفانه برخی دوستان بی‌انصاف و کسانی که جزو ملت هستند و توقع دارند مردم به آنها توجه کنند، با ناسپاسی علیه ملت حرف می‌زنند و با تکرار حرف دروغ دشمن سلامت انتخابات را  زیر سؤال می‌برند… دشمن درصدد است با القای ناامیدی در مردم، نظام را از پشتوانه­ ی مستحکم خود یعنی آرای مردمی محروم کند و با کمال تأسف در داخل نیز افرادی از روی غفلت همان حرف‌های دشمن را تکرار و عملاً به تحقق اهداف دشمن کمک می‌کنند که باید به حال آنها حقیقتاً تأسف خورد».
2. در بخشی از این اطلاعیه، علت این سخنان ناصواب شما این ذکر شده است که «بعضی از شخصیت‌های مؤثر دست‌اندرکار انتخابات صراحتاً اعلام می‌کردند که رأی مردم در حکومت اسلامی تشریفاتی و زینتی است». خوب است به جای مبهم­ گویی، این افراد را –اگر وجود خارجی دارند- معرفی نمایید. اما قبل از آن بگذارید ما کسانی را از اشراف و مترفین امروز جامعه­ ی اسلامی، به شما معرفی کنیم که در عمل نشان دادند که اعتقاد دارند که رأی مردم، تشریفاتی و زینتی است، و اگر نامزد مورد علاقه­ ی آن­ها در انتخابات رأی نیاورد، باید «بریزند در خیابان­ها»، و با آشوب­گری و قلدری و قداره­ کشی ثابت کنند که میزان رأی آن­هاست، نه رأی ملت!
ای کاش دفتر جنابعالی مدعی چیز دیگری جز جمهوریت و رأی مردم می­شد! آیا غیر از این است که ضربه­ای که سران فتنه و نزدیکان شما به جمهوریت و ملاک بودن رأی مردم در کشورمان زدند را محمدعلی شاه قاجار نیز نزده بود؟! کسانی که با رفتار خود و اردوکشی خیابانی، اساس انتخابات در کشور را زیر سوال برده­ اند، به نظامی که این­ همه هزینه داد تا از آرای مردم در مقابل زیاده­ خواهی­ های بزرگان و بزرگ­زادگان محافظت کند، درس جمهوریت می­دهند؟!
3. «متوسل شدن به نفی دیگران برای اثبات خود» موضوع دیگری است که در این اطلاعیه بدان اشاره شده است. این کار زشت که آنجا پایه گذارده شد که یکی از نامزدهای انتخابات نهم ریاست جمهوری، علت ورود خود به عرصه ی انتخابات را حضور «کوتوله­ های سیاسی» نامید؛ و البته به خاطر اینگونه سخن گفتن ها، «نه» محکمی از ملت شنید. نویسندگان این اطلاعیه که به دیگران نسبت داده­ اند که «وقیحانه خود را همه‌کاره انقلاب می‌دانید»، خوب است یک بار دیگر نوشته­ ی خود را مطالعه کنند تا ببینند این جمله­ شان بیشتر شایسته­ ی چه کسانی است.
4. به مسئولین دفترتان که نوشته بودند «چه شده است که انتشار نامه از سوی کیهان افشاگری فتنه و سران فتنه!!! تلقی می‌شود، اما اگر همین نامه از سوی سایت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی منتشر شود، دمیدن بر آتش فتنه تلقی می‌گردد؟!» تفاوت زیادی که بین تبلیغ کار زشت، و نقد و تقبیح کار زشت وجود دارد را یادآوری بفرمایید. و بگویید رسانه­ های ضدانقلاب را مرور کنند و ببینند که آن نامه و این اطلاعیه چگونه مایه دلگرمی دشمنان انقلاب شده است.
5. نویسندگان این اطلاعیه که منتقدین شما را هم­ردیف قاتلان «شهید هاشمی‌نژاد، شهید بهشتی، شهید مفتح، شهید مطهری، شهید رجایی، و شهید باهنر» ذکر کرده­ اند، خوب است تأمل کنند که آن تروریست ها امروز در کدام جبهه اند و مدعیات آن­ها چه شباهت عمیقی به محتویات این اطلاعیه­ ی دفتر شما دارد. و کسانی که انتقاد از جنابعالی را «دین ستیزی» و «روحانی گریزی» ذکر کرده­ اند را به بخش دیگر نوشته­ ی خودشان ارجاع می­دهیم که «شخصی به آیت‌الله العظمی بروجردی عرض کرد که یک روحانی را در حال دزدی گرفتند و حضرتش برآشفت و گفت: نگویید یک روحانی دزدی می‌کرد، بگویید دزدی لباس روحانیت پوشیده بود». مردم بحمدلله چنین تفکیک­ هایی را قائل هستند و نیاز به نگرانی نیست که با انتقاد از یک روحانی، دین و روحانیت زیر سوال برود.
6.  انتقاد از «سکوت مصلحت­ آمیز رهبری معظم انقلاب» از طرف کسانی که بیشترین سود را از این بزرگ­ منشی پیامبرگونه برده­ اند، عجیب می­نماید. خوب است در این موضوع تأمل کنید که اگر مصلحت­ اندیشی­ های ایشان نبود، ملت خشمگین از فتنه­ گران و حامیان­شان برخورد دیگری با شما می­کردند. آیا شعارهای صریح مردم در راهپیمایی­ های میلیونی 9 دی و 22 بهمن را نشنیده اید ؟!
اگر تفاوتی در برخورد اول انقلاب امام خمینی(ره) و برخورد امروز امام خامنه ای مشاهده می­کنید، آن را ناشی از تفاوت آقای هاشمی در سال 59 و سال 89 بدانید، نه چیز دیگری.
7.  هتاکی به بسیجیان در بخش دیگری از این اطلاعیه، نشان­گر عمق بی­ اطلاعی نویسندگان آن از بسیج بود. عجیب است که از پویایی بسیج، این شجره­ ی طیبه که «اصلها ثابت و فرعها فی السماء»، مطلع نیستید و بسیج را منحصر به آن عده­ ی معدودی می­دانید که به تعبیر شما با سهمیه­ ی رزمندگان وارد دانشگاه و استاد شده­ اند و به قول خودتان امروز طرفدار شمایند! کاش به میان مردم می­ آمدید و خیل عظیم بسیجیانی را می­دیدید که پیشتازان عرصه­ های مختلف اند. کاش صدای میلیون­ها بسیجی را در تجمعات یک سال اخیر سراسر کشور می­شنیدید. کاش می­دیدید که بسیجیان علیرغم محبت­شان به فرماندهان سابق­شان، از امام خود یاد گرفته­اند که ملاک را حال فعلی افراد قرار دهند.
8. شما که این­قدر بر بی­ اساس بودن ادعاهای مشهور پیرامون خانواده­ تان تأکید دارید و در این اطلاعیه هم بارها دروغ بودن آن­ها ادعا شده است، چطور می شود که به درخواست صمیمانه ­ی ما در تاریخ 31 فروردین که طی بیانیه­ ای از جنابعالی تقاضا کرده بودیم «فارغ از وارد بودن یا نبودن اتهامات وارده به فرزندتان، وارد عمل شده و با فراخواندن وی به ایران، به اجرای سریع تر مراحل قانونی کمک کنید تا خدای ناکرده شک و تردیدی نسبت به صلاحیت مسئولین نظام در دل ها ایجاد نشود» هیچ پاسخی ندادید، و قدمی در جهت بازگرداندن وی به کشور و معلوم شدن وضعیت اتهاماتی که آن­ها را واهی می­دانید برنداشتید. هنوز هم دیر نشده است و ملت منتظر هستند.
9.  در انتهای اطلاعیه­ ی دفترتان، -با ادبیاتی نامناسب- وجود اختلاف بین شما و امام خامنه­ ای، «توهم» دانسته شده است. البته پیروی کامل از امام مسلمین، برای هر شخص افتخاری است که انشاءالله همه­ مان بدان مفتخر باشیم؛ اما بهتر نیست به جای سخن گفتن در این باره، حرف تان را در عمل اثبات نمایید؟ ملت هوشیارانه مواضع شما را درک می کند، نیازی به سخن گفتن نیست. آیا زمان آن نرسیده است که پیروی از ولایت را در عملکرد خود نشان دهید.
در پایان، امیدواریم با حضور در خط ولایت و همراهی ملت انقلابی، افتخارات­تان روزافزون شود، و این­گونه نباشد که هرگاه اطرافیان­تان می­خواهند سخن از افتخارات و مجاهدت­های جنابعالی در راه انقلاب به میان آورند، نیازمند رجوع به ده­ها سال قبل باشند.

و من الله التوفیق
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر
کاروان طریق القدس

آرشیو